E-Agrar

Koliko dana se ceka na verifikaciju?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Jeste da sve to ima u Trezoru ali sada je sve digitalno (To se zove proces verifikacije da se sve proveri da li je tako ili nije).
Pa nek se proveri sa onima koji su to zaprimili… njihov rad se proverava, oni su za taj rad onomad placeni, iovako nemamo kad glavu dignit, i imamo problema preko glave, jos da odradjujemo tudji posao. Digitalno ok, al bas sve preko nasih ledja… mlogo je al mlooogo… a stari kazi mlogo je kad tuku… ispada da sad bas tuku po nama.. stislo sa svih strana ucimo svaki dan nesto jos uz sav dosadasnji rad. Nije bas fer da mi odradjujemo tudj posao, dok oni tamo vise nemaju nas da ulazimo i da im smetamo.. pa sta sede onda tamo?
 
Petre posto je ocigledno da ste radnik ministarstva i lepo je sto se trudite da nam pomognete, ali verovatno su vas za to ovlastili, a mozda i naredili, moje pitanje za vas odnosno za ministarstvo glasi... Da li ste vi svesni koliko je ovo komplikovano za obicne paore srednje i starije generacije?? Da li shvatate da ce mnogi ljudi ostati bez tih para koje su svakako bedne, ali bi koliko toliko znacile za prolecnu setvu?? Posto je jasno da ce verovatno vise od 30% gazdinstava ostati praznih dzepova zbog raznih zackoljica iz Eagrara da li ce pare koje ostanu kao visak isplatiti ovima koji su kompletni. Ocekujem iskren odgovor kao sto ste i do sad odgovarali. Hvala unapred.
 
Petre posto je ocigledno da ste radnik ministarstva i lepo je sto se trudite da nam pomognete, ali verovatno su vas za to ovlastili, a mozda i naredili, moje pitanje za vas odnosno za ministarstvo glasi... Da li ste vi svesni koliko je ovo komplikovano za obicne paore srednje i starije generacije?? Da li shvatate da ce mnogi ljudi ostati bez tih para koje su svakako bedne, ali bi koliko toliko znacile za prolecnu setvu?? Posto je jasno da ce verovatno vise od 30% gazdinstava ostati praznih dzepova zbog raznih zackoljica iz Eagrara da li ce pare koje ostanu kao visak isplatiti ovima koji su kompletni. Ocekujem iskren odgovor kao sto ste i do sad odgovarali. Hvala unapred.
Molimo vas za strpljenje i ne brinite se pare će vam leći na račune (Kao što su i uvek tako će i sada).
 
Имам и ја једно газдинство ( не моје него наслеђено да обнављам уместо старије власнице ПГ ), шпанска серија је мачији кашаљ у поређењу са овим. Ја сам се сваке године појављивала са захтевима итд ,пошто су неки актери преминули, у трезору викали, оставите то, закуп још траје, садашњи власници ( који јесу потписали уговоре о закупу, сагласности да су део ПГ)су на свим странама света. Папири у трезору, праве се енглези, шта сад ја да кажем тој жени? Ј*г, дигитализација, трезор није одрадио свој део посла, сад ћеш ти испаштати и нећеш добити субвенције... Као друго, и ја сам написала леп захтев у облику писма и нисам успела чак ни да пошаљем ( нису рачунали на жене подносиоце. Нама треба шест проширених реченица да објаснимо шта ће нам потврда о активном статусу). А сад оно важно због чега и пишем, @Petar Petrovic, пошто су се сви ту наређали са жељама и поздравима, мени треба и одштампана сетвена структура. Да ли то постоји? Која је кључна реч, јер било шта упишем, не прихвата.
 
Imate kopije ili uzmite obrazac i svojeručno popunite.
Koji obrazac? Nemamo kopije ni mogucnost da uradimo nove ugovore jer vlasnici zive u drugoj drzavi. Licne karte ocitane ili fotokopirane nemamo i ne postoji mogucnost da do njih dodjemo. Vlasnici ne zele da nam posalju. Kazu oni su potpisali i overili ugovor na 10 god. kod notara kada su bili.Sve je predato u trezor. Sta raditi sa tim parcelama? Da li ih brisati ili tako ostaviti? Ima pet suvlasnika..Upisan je jmbg od jednog suvlasnika ali nikakva dokumentacija nije prilozena.
 
Bog te u ovo doba da neko odgovara, kao sam Vucic da pise. 😃

I sad opet podpitanje ako parcela 1/2 pripada clanu a 1/2 nekom drugom da li se sa tim drugim pravi ugovor o zakupu i kad se unosi parcela u e agrar prilazu se oba dokumenta ovaj obrazac 5,ugovor i ocitane LK i naravno izvod iz katastra.
Trebalo bi da je tako, pokriven si od oba vlasnika, lične karte i katastar, ne bi trebalo da bude problema. Unese se pola parcele na ime clana a druga polovina na ime nosioca ali na osnovu ugovora o zakupu.
 
Ako je njiva 10 000m2 katastarskog broja
Komsija ima 1/3, supruga 1/3 i sin 1/3 da li pisu u ugovoru da na parceli kat broja 123 ustupaju svoj deo 1/3 nosiocu gazdinstva ili se pretvara u kvadrate pa bude da svako ustupa 3333.3m2.
Kako podeliti 1ha 00a 00m2 na 3 dela ?
Manje od m2 nema kao opcija a ako se zaokruzije nekom onda pripada visak dvoje bi imao deo 33a 33m2, dok bi jedan imao 33a 34m2. Te tehnicke zackoljice mi nisu jasne.
Nigde ni u ekatastru ne pise kvadratura.
Pise samo uk povrsina i ko je vlasnik kolikog dela. Nema mi logoke da ja delim to u decimale.

Zaokružuje se na ceo broj m2. Evo ti primer kod mene, ja sam nosioc gazdinstva a otac i majka su članovi gazdinstva. Otac i majka imaju jednu parcelu 1234 u suvlasništvu svako po 1/2. Parcela broj 1234 ima površinu 1ha21ar57m2. U delu o zemljišnom fondu, kako je došlo sa eAgrarom je dva puta upisana parcela 1234 sa površinama udela u parceli 0ha60ar79m2. Dakle broj m2 ukupne površine parcele je neparan pa su u udelima u parceli površine zaokružili na prvi ceo broj. Tako sad ispada da dva puta udeo od 1/2 ima za 1m2 veću površinu nego što je parcela stvarno ima. I u ukupnom zbiru je računata dva puta površina udela u parceli a ne stvarna ukupna površina parcele. Tako ispadne da me je eAgrar častio sa 1 m2.
 
Kolege budite samo malo realni sa nekim Petrom ili bez njega ovaj ce proces biti obavljen.
Bolje da iskoristimo kolegino prisustvo na forumu i iskoristimo njegove savete kako bismo sto lakse obavili ovaj proces i na kraju dobili ono sto nam pripada.
Kolegi Petru svaka cast i hvala sto radi ono za cega je placen, samo trazimo da malo prenosi informacije i u kontra smeru tj. prema ministarstvu.
 
Da li izvodi iz katastra moraju biti overeni?
Meni su rekli da ne treba kad sam pitao u upravi za agrarna placanja, kazu samo da moze da se slika izvod na sajtu katastra i to da se prilozi kada se upisuje parcela. Ja sam uspeo da upisem jmbg tako da izvod nisam ni slao. U principu oni su povezani sa katastrom ali ovako im se olaksava i ubrzava da ne bi oni trazili :)
 
Jedno pitanje, sad po novom ugovor u zakupu ne treba se overi kod notara? Sta je potrebno pored ugovora potpisan da bude od strane zakupoprimca i zakupodavca i to je to? Jel treba jos nesto da se prilozi na e agrar? Ii da, ocitana licna karta od strane zakupca i zakupodavca jel?
 
Molimo vas za strpljenje i ne brinite se pare će vam leći na račune (Kao što su i uvek tako će i sada).
Ne razumes ti zemljak da su juce legle vec je kasno za mnogo… da ne pricamo o subvencionisanim kreditima za setvu i ostalo. Ministarstvo mora da krene sve pre poslova…
Kolege budite samo malo realni sa nekim Petrom ili bez njega ovaj ce proces biti obavljen.
Bolje da iskoristimo kolegino prisustvo na forumu i iskoristimo njegove savete kako bismo sto lakse obavili ovaj proces i na kraju dobili ono sto nam pripada.
Bolje da iskoristimo glavu da nakraju dobijemo ono sto nam pripada!
 
A kako se rešava taj izvod iz eKatastra kad je potrebno da se vidi ko je plodouživalac? Na tom izvodu u rubrici "tereti" samo stoji napomena da na parceli postoji pravo plodouživanja, ali se ne vidi ko ima to pravo plodouživanja.
 
Verovatno onda treba dostaviti i resenje koje ima na sebi broj kao u zabelezbi, da bi se brze verifikovalo.. jer boze moj, sad od kadsmo na E vise nema onoga po sluzbenoj duznosti sto je pre koju godinu stupilo na snagu ili ti da je sve umrezeno i da svaka kancelarija sa svakom komunicira i razmenjuje podatke u el formi… sve na tacnu druze da bi bilo odma gotovo do juna :)
 
Nazad
Vrh