Duvan -- opšta tema

2199lhs.jpg
[/IMG
2rq14ph.jpg
[/IMG]
t9zlgy.jpg
[/IMG]
već par dana nalazim stabljike u ovakvom stanju polegnute, dali se vama kad tako nešta događalo ??????
 
Mi smo nabrali 6-tu susaru danas. Moguce je da ga je crv odstetio kad je bio manji struk pa se sad usljed povecanja mase prelomio.
Planirate li ove godine vrsiti zalamanje duvana? Da li je gdje moguce u slobodnoj prodaji nabaviti Fair plus i Fair 80 ?
 
Jdivan,nasao sam i kod mene,to je to sto daree kaze,ostetili crvi pa sad pada od tereta.Daree, ja imam nesto u planu ali neznam dali cu stici,na jednoj parceli sto smo poceli brati sad bi bilo idealno krenuti zalamati,no neznam zeza nas i ovo vreme svaki dan po malo kise,koliko se secam royal-u bi trebalo 24 sati bez padavina da bi uspelo,imam jos 5-6 dana fore da razmislim sta cu:sta:.Fair plus pretpostavljam da je protiv zaperaka?
 
Jdivan,nasao sam i kod mene,to je to sto daree kaze,ostetili crvi pa sad pada od tereta.Daree, ja imam nesto u planu ali neznam dali cu stici,na jednoj parceli sto smo poceli brati sad bi bilo idealno krenuti zalamati,no neznam zeza nas i ovo vreme svaki dan po malo kise,koliko se secam royal-u bi trebalo 24 sati bez padavina da bi uspelo,imam jos 5-6 dana fore da razmislim sta cu:sta:.Fair plus pretpostavljam da je protiv zaperaka?

I kod nas je isto tako jako lose vrijeme. Svaki dan kisa. Mi smo planirali zalamati sve njive koje budu prilicno jednake. Prije par godina smo dobili Fair 85 ili Fair plus nisam siguran. To sredstvo je bilo odlicno zalomili poprskali i nijednog jedinog zaperka nismo imali. Fair 85 je kontaktni herbicid a Fair plus je sistemicni herbicid. Oba su za zaperke.
 
Mi imamo jos 4-5 susara. Ako nas vrijeme posluzi za 7 dana je gotovo. Kakvo je stanje kod vas ?
 
Pre neki dan sam prošao kroz Golubince i vidim da ima dosta propalog duvana na njivama koji se slabo i brao ove godine. Jel bio problem sa otkupom ili nešto drugo?
 
Kod nas je više od pola proizvođača duvana prošla ka i većina sa repom, u prevodu kisela voda.
 
Nazad
Vrh