Duvan -- opšta tema

Dali neko zna kako duvan podosi blizinu suncokreta a kako kukuruza?
 
Nama se desavalo da ponegdje predje neka vas sa kukuruza na duvan a za suncokret ne znam... Je li sjetva pocela? Mi smo juce polako poceli jedan plastenik cemo mi sijati sa nasom masinom a ostalo ce firma.
 
Dali neko zna kako duvan podosi blizinu suncokreta a kako kukuruza?

Dosad nisam imao nikakav problem,jedino kad su u blizini bili povrtarske kulture(paprika) i vocke,ali i to je resivo vise puta se prska i gotovo,insekticidom.Sto pitas?

- - - - - - - - - -

Nama se desavalo da ponegdje predje neka vas sa kukuruza na duvan a za suncokret ne znam... Je li sjetva pocela? Mi smo juce polako poceli jedan plastenik cemo mi sijati sa nasom masinom a ostalo ce firma.

Za koju firmu radis duvan i koju sortu?
 
Tombica Zato što želim da ga sadim pored suncokreta onog "belka" a taj naraste i preko 5 m.Pored njega na 5m mi nije ni paprika ni pasulj nisu izgledali bogzna kako i pored sveg timarenja.Zasad samo za sebesadim oko 30 ari havanu pa ako se pokaže dobro onda ću i više.:ppozdrav:
 
Sutra dace bog pa krecemo sa sadnjom
1j0un5.jpg
 
Mi smo poceli drugog maja. Posadjeno je negdje oko 2.5 ha. Morali smo pauzirati zbog ove obilne kise. Sutra bi trebali poceti dalje. Kakva je situacija kod vas ?
 
Mi smo poceli drugog maja. Posadjeno je negdje oko 2.5 ha. Morali smo pauzirati zbog ove obilne kise. Sutra bi trebali poceti dalje. Kakva je situacija kod vas ?

Slabo se nesto sadi,ljudi cekaju da se prosusi malo zemlja,ima nekih koji jos nisu spremili njivu,svi nesto cekaju, mada po mom trebalo bi malo pozuriti,inace danas je bilo idealno saditi,zavrsio jednu parcelu,sutra nastavljamo.
 
Slabo se nesto sadi,ljudi cekaju da se prosusi malo zemlja,ima nekih koji jos nisu spremili njivu,svi nesto cekaju, mada po mom trebalo bi malo pozuriti,inace danas je bilo idealno saditi,zavrsio jednu parcelu,sutra nastavljamo.

Koje sorte sadis? Ima li kakvog povecanja otkupne cijene? Kod nas je ove godine zbog crnog trzista firma povecala otkupnu cijenu za 30 pfeninga za svakog proizvodjaca koji bude imao vise od 180kg po dulumu. Medjutim, i taj prinos kod nas je nemoguc.
 
Radimo za alliance one tobacco,pa sta da kazem nisam bas nesto zadovoljan sa proslogodisnjim otkupom ali kakav je bio dobro smo prosli,problem je bio sa kvalitetom,duvan nam je ostao zut zbog velikih vrucina i vetrova a takav duvan njima bas ne treba.Trudimo se svake godine da odradimo susenje kako treba ali nam nesto ne ide,u avgust mesecu udare vrucine i vetar i eto nama problema,dzaba susimo u zatvorenim prostorijama ne vredi,jednostavno ovo nase podneblje je takvo.Sadnja je zavrsena,svi proizvodjaci su uspeli da posade pre ovih kisa.Imam i ja jednu njivu gde ima uvale verovatno tamo vec stoji voda,videcu kad budem mogao na njivu.
 
hoce moci duvan da vam se povrati sto lezi u vodi?

- - - - - - - - - -

hoce moci duvan da vam se povrati sto lezi u vodi? jel vam ikad lezao u vodi i kako je posle kad se voda povuce?

- - - - - - - - - -

hoce moci duvan da vam se povrati sto lezi u vodi? jel vam ikad lezao u vodi i kako je posle kad se voda povuce?
 
Pa povratice se nekako. Samo da ne ugrije brzo da ga ne skuva. Cim kisa prestane treba ici ispustati vodu iz razora. Valjda ce biti nesto od njega. Kakva je situacija kod Vas sa poplavama?
 
Ja mislim da ce svakako biti problema,eto malopre su rekli na vestima da od naredne sedmice 30 stepeni,cim se moze uci u njive odmah spartanje i prskanje ili obrnuto.Kod mene nije strasno, palo 86 litara,naravno u uvalama svakako stoji voda ali bice vec nekako.Gledam vesti,bogami ozbiljna situacija.
 
Nazad
Vrh