Duvan -- opšta tema

Vesnastev Da bi se bavila proizvodnjom duvana moraš ugovoriti proizvodnju, Raspitaj se ko drži taj teren pa ga kontaktiraj.Zakonom je zabranjena proivodnja bez ugovora sem za sopstvene potrebe a to je jako mala površina koja bi ti donela neki profit.
 
Pozdrav drustvo kakvo iskustvo imate sa JARA djubrivom posto ga imam u ponudi od strane firme sa kojom sam potpisao ugovor mada je malo skuplje ali me interesuje kog je kvaliteta i dali stvarno moze da se koristi u manjim kolicinama a da ima isto dejstvo .
 
E super meni je ovo prva godina sad bi trebalo da pocnem sapostavljanjem plastenika i pravljenjem bazena za rasad. Narucio sam jedno 430 kontejnera sa209 rupa dali mislis da ce biti dovoljno za povrsinu od 2,70 ha? Nadam se da ces imati vremena za neki savet ako mi zatreba. Pozdrav.
 
I mi koristimo kontejnere od 209 rupa,pa gledaj, sve zavisi na koliku razdaljinu sadis.Primer;ja rasadjujem na 70*70cm i treba mi negde oko 65 kontejnera po jutru,to ti je 12000-12500 strukova.Sve se moze izracunati ako ne i tacno moze barem priblizno,ja radim berlej.
 
mene interesuje lep kvalitetan seckani duvan (mislim da ovde ima vas dosta sa takvim duvanom i da je bolje od vas da kupim nego na pijaci gde mi svaki put nude drugi duvan i od razlicitog dobavljaca a kvasenju da dobije na tezini da nepricam) za licnu upotrebu otprilike 1 kg mesecno ako ima neko neka se javi na private poruku
 
Zdravo momci ja sam plastenik podigo bazen unutra napunio vodom ali za usejavanje kod mene je jos hladno tako da verovatno kasnim a kad cu to neznam ni sam jer je temperatura vode u bazenu samo 6 stepeni . Ubacio sam jedan vebasto u plastenik pa ce mo videti kad ce stici rasad ako imate neki savet rado bi prihvatio.
 
Nazad
Vrh