Dizel D-2 i Eurodizel razlika

Odg: Oranje....

pa ja neznam sta vama fali?
danima se drzi - i pored toga sto ZNATE da je nas d2 katastrofa,
vi opet sa istim d2 tankujete traktore i idete da orete,radite...
 
Odg: Oranje....

KishRobert je napisao(la):
pa ja neznam sta vama fali?
danima se drzi - i pored toga sto ZNATE da je nas d2 katastrofa,
vi opet sa istim d2 tankujete traktore i idete da orete,radite...
I kod mene je D2 samo ja u ovako ladne dane već u cisternu u kojoj držim gorivo sipam aditiv, ima sad neki novi ide 1litar aditiva na 1000 litara D2 i uopšte se ne izdvaja parafin!
 
Odg: Oranje....

Ma sipao sam ja aditiva i to malo više nego je propisano ali opet ne vredi.Čak je i u buretu koje stoji u šupi došlo do zgušnjavanja parafina i ako je sipan aditiv.Mislim da je veći problem voda nego sam parafin.Sutra vadim sav D2 napolje,menjam filtere i sipam čist Edizel.Problem mi je što najavljuju još ovako hladna dva dana,a kad otopli opet nema šanse da orem.Taman je danas moglo al me ta vodurina zaj...
Pa još kad se otopi ovoliki sneg i gde nije bilo vode biće sigurno ::lose::
 
Odg: Oranje....

Ma ja mešao u burad kad je bilo +10 i onda tankovao traktor ,a nešto ostavio u kanistere.
Kod vode aditiv ne pomaže. :nono:
 
Odg: Oranje....

ZORAN.BNS je napisao(la):
Mislim da to sa 1 litrom benzina ne pomaže a euro dizel pola pola kad su ovako niske temperature

Isti problem sam imao i ja kad sam orao po minusu. Uradio dva jutra i jedva se dovukao do puta i onda zvao komšiju da me došlepa. Međutim on nije bio kući i kad već nisam imao kud otvorio čašicu, očistio sito i došao kući bez problema. Onda sam zvao majstora za savet i on mi je rekao da na 20l D2 sipam litru benzina. Tako sam uradio i posle sam bez problema orao. Posle sam sipao eurodizel i tako završio oranje.
 
Odg: Oranje....

dukej je napisao(la):
ZORAN.BNS je napisao(la):
Mislim da to sa 1 litrom benzina ne pomaže a euro dizel pola pola kad su ovako niske temperature

Isti problem sam imao i ja kad sam orao po minusu. Uradio dva jutra i jedva se dovukao do puta i onda zvao komšiju da me došlepa. Međutim on nije bio kući i kad već nisam imao kud otvorio čašicu, očistio sito i došao kući bez problema. Onda sam zvao majstora za savet i on mi je rekao da na 20l D2 sipam litru benzina. Tako sam uradio i posle sam bez problema orao. Posle sam sipao eurodizel i tako završio oranje.
i ja sam imao isti problem ali sam morao menjati i filtere i takođe sam sipao benzin u rzervoar.
 
Odg: Oranje....

Petrolej je najbolje da se sipa u D2.
Benzin može, ali normal, a nikako super, izaziva detonativnije sagorevanje (lupanje) motora, pa nije preporučljiv.
 
Treba da menjam i filter za gorivo i filter za ulje... pitao sam danas... sve ce me izaci 1000 din

Zato moram da povede sta cu sipati... kanda ED
 
Juče ceo dan nisam odledio naftu.Smrzlo u samom donjem rezervoaru ispod kabine.Uopšte ne curi na crevo ka prvom filteru.Ispraznio sam D2 nasuo ED i čekam toplije vreme :cool:
 
Kengur je napisao(la):
Treba da menjam i filter za gorivo i filter za ulje... pitao sam danas... sve ce me izaci 1000 din

Zato moram da povede sta cu sipati... kanda ED

Zašto da menjaš i filter za ulje ako ti ne pali motor? Je li mu zaista došlo vreme za zamenu ili majstor/prodavac hoće da te zezne i da ućari još koju kintu pride?
 
OK onda. Pošto sam ja već imao to iskustvo da je prodavac hteo pošto-poto da mi uvali i filter za ulje kad sam se patio sa naftom i morao da menjam filtere za gorivo. Kao da ja ne znam šta mi treba.
 
Nazad
Vrh