Dizel D-2 i Eurodizel razlika

Lož ulje i d2 je jedno te isto.
D2 ofarbaju i klepe veći porez.
 
Farmer Bob je napisao(la):
Kod nas loz ulje 90 din.Interesuje me sta mislite o koriscenju istog za traktore?Da ili ne,cisto ili sa D2,sa uljem ili bez..... :sta: :sta: . Hvala...... :cao:
Bez ulja i voditi racuna da je cisto i zimi paziti na parafin :cao:
 
galki je napisao(la):
ja se samo secam dok nije bilo eurodizela da je nekadasnji dizel bio modar (plavicast) dok ga ga sipam iz kante dok to sa ovim nije slucaj.
Јесенас сам купио дизел боје сока од кивија нисам приметио разлику у односу на обични дизел, ретко сад има тог модрог дизела некад је био само тај. Код мене је раније била само Инина пумпа тако да нисмо имали избора и било је добро и гориво и њихово уље тако да ми је трактор издржао много радних сати без кварова,сад ови приватници продају свашта. Квалитет горива зависи и од порекла нафте, мислим да је ова руска нафта лошија од нафте из северног мора плус праисторијска технологија прераде и гориво не може бити добро.
 
Olovo nepovecava oktansku vrednost
nevarajte se sa tim
znaci BMB 95 bezolovni ima manje olova od BMB 98 :sta: pa kako je bezolovni benzin ako se doda vise olova da bi se povecala oktanska vrednost :sta: .Olovo samo stiti siceve ventila i same "pecurke"drugo nista a da povecava oktansku vrednost mislim da se malo vise varate ili ja gresim.Kod nas ima olova koliko zelis kupiti u tekucem stanju i dosipa se u starije motore,motorne pile,motokotace koji se vrte na 15-16000 begin_of_the_skype_highlighting15-16000end_of_the_skype_highlighting obrtaja itd,upravo radi samih siceva ventila i samih pecuraka na ventilima jer se nerijetko zna desiti da otpadne pecurka i na 15000 ortaja pri 120 km/h(sreca pa nije bilo brze) zaglavi u celindru brrr nebih se ni sijecao toga ali moja noga i ruka pamte sve.Loziku nesipajte u turbo motore ako turbinu nemate rezerve i na kratke relacije to vam je moj savijet.
 
Nema pandur veze sa lozom posalji ga u 3 materine samo carina i carinska inspekcija zajedno sa pandurima jer te carinik nesmije ustavljati i nije ovlasten za to osim na granicnom prelazu isto kao ni panduri sa onim sta imas u rezervaru,Kod nas je tako i sve lijepo pise u narodnim novinama a kod vas neznam a mislim da bi to isto tako trebalo biti.
Post je spojen: [time]1293402524[/time]
_________________________________________________
Svaki pumpadzija moze izvuci kopiju racuna i derne stembilj nanj i eto ti pokrica :D .
 
У бензин се не додаје олово већ једињење тетраетил-олово искључиво ради повећања октанског броја, при сагоревању остаци олова се таложе по деловима мотора што негде има позитиван ефекат (вентили) или негативан (животна средина). Пошто у бензину и даље нема довољно октана сада се додају нека друга средства док их за 50 година не прогласе штетним.
Д2 и лож уље је потпуно исто само се различито фарба штета те га код мене нема никад не бих користио друго.
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
У бензин се не додаје олово већ једињење тетраетил-олово искључиво ради повећања октанског броја, при сагоревању остаци олова се таложе по деловима мотора што негде има позитиван ефекат (вентили) или негативан (животна средина). Пошто у бензину и даље нема довољно октана сада се додају нека друга средства док их за 50 година не прогласе штетним.
Д2 и лож уље је потпуно исто само се различито фарба штета те га код мене нема никад не бих користио друго.

Evo mog hemičara !!!!!! Bravo majstore :D Napokon neko stavi tačku na i već jednom sa tim olovnim i bezolovnim benzinima.... Toliko se digla prašina oko benzina a tema je o nafti za traktore

:ppozdrav:
 
Kod mene -19 sada i maloprije sam dosao sa Ursusom od kolege pekao je rakiju pali bez problema a cisti lozak unutra.Nema zacukavanja,trokiranja osim sto ja zacukavam i trokiram kad pricam :haha: :ppozdrav: .
 
Odg: Oranje....

Kod nas se već dva dana dobro ore.Čaki gde su vodoleži može se proći a da se ne propadne.Ja krenuo ali smrzla nafta.Jedva se došlepah do kuće.Sutra ispuštam D-2 i sipam euro dizel.Valjda sa njim neće biti ovih problema.Propade mi dan oranja. ::lose::
 
Odg: Oranje....

Cim dodje minus od d2 nema vajde.Euro dizel moze do minus 15 ako je dobar.
 
Odg: Oranje....

ja danas terao nekih desetak kilometrara i jedva stigao, parafin polako zapusivao filtere , traktor polako gubio snagu i na kraju stao muke na vrh glave :zli:
 
Nazad
Vrh