Dizel D-2 i Eurodizel razlika

Sa eurodizelom je povecana potrosnja, za sigurnih 15%, narocito kod motora starije generacije, mozes da probas, pa da se sam uveris.Sipao sam u moj Ducato koji je comon rail, d2 i otrosnja je bila manja nego kada sipam eurodizel.Jedne zime smo radili oranje po mrazu, pa sam sipao ed jer je d2 se smrzavao i moj zetor je tada trosio bezmalo 40 % vise goriva.....
 
Definitivno ovi naši old timeri od traktora troše veću količinu ED.Provereno više puta.Maltene kao da je rezervoar probušen.
 
Proveravano i na autu.Takođe više troši ED od ostalih goriva.Nisu svi motori isti pa možda zbog toga nekima odgovara a nekima ne.
 
ja nisam proveravao na traktoru,imam osecaj da trosi malo vise ed na fordu sam proveravao loz ulje i ed i nema neke razlike,a na traktoru cu provriti kad pocne oranje,najbolje je tada izvadim crevo pa iz balona pravo u filtere.videcemo sta vise odgovara.
 
Posto i ovde kod mene nema vise da se kupi D2 na pumpama,koje ulje mesati sa euro dizelom i u kojoj kolicini,traktor je IMT 533 77 god?
 
ja sipam u kombajn u deutz fahr ED i ne mesam sa nikakvim uljem,i potrosnja isto kao sa D2
 
Kod mene ima na pumpi D2 toci se samo tako po 150, cisto zlatno zute boje,a ima i Loz ulje zute boje,gust,peni dosta,smrdi na pravi nekadasnji dizel,sipam ga stalno i cena je 140 dinara.
 
Kod mene ima na pumpi D2 toci se samo tako po 150, cisto zlatno zute boje,a ima i Loz ulje zute boje,gust,peni dosta,smrdi na pravi nekadasnji dizel,sipam ga stalno i cena je 140 dinara.
Ovo je NIS-ova pumpa...jel jedino sa njihovim racunima imamo pravo da dobijemo 50 din po litri povracaja! Ta cena je na svim benzinskim stanicama NIS petrola! Od danas se prodaje za jesenju setvu...Naziv Gasno ulje je ne znam iz kog razloga,ali glupo je samo po sebi al dobro sad...
 
Ja sam počeo da trošim poslednje zalihe dizela i lagano da mešam sa ED.Ni sam nisam pametan šta da kupim.
 
Nazad
Vrh