Dizel D-2 i Eurodizel razlika

ljudi sta cemo mi koji imamo imt 539 i tome slicnokad nestane D2?? cuo sam da je pocela da pada cena traktora koji koriste D2?? i jel moze neko da mi objasni sta znaci kad se postavi off topic??
 
ljudi sta cemo mi koji imamo imt 539 i tome slicnokad nestane D2?? cuo sam da je pocela da pada cena traktora koji koriste D2?? i jel moze neko da mi objasni sta znaci kad se postavi off topic??
Vjerovatno ce te baciti na otpad te traktore sa starom tehnologijom, ali eto ako imas kakav dobar imt za malu lovu nasao bi se kupac:haha:.
Off topic, ti je kada nesto pises izvan teme u kojoj se trenutno nalazis.
 
Koliko sam upucen resenje za nas koji imamo ove starije traktore, je da sipamo eurodizel i dovtaktol zbog boljeg podmazivanja. E sad u kojoj kolicini to ne znam.
 
Nisi dobro upućen ...

Upravo tako.
Bilo je već o tome.
Doduše neće ni (mnogo) da škodi (osim što malo košta). A bolje je nego dodavanje (bolje da ne kažem još će neko i da pokuša).
Koliko? Pa ... recimo 1:100.
Inače inženjeri Bosch-a se zgrožavaju nad ovakvim postupkom.
Za plašljive (ili nepoverljive, mada je Gazprom definitivno napravio rafineriju evropskog nivoa) najbolje je da dodaju Liqui Moly aditiv (već prevaziđen ali ga još uvek ima) za tu namenu.
 
Nije li cela ova tema odgovor na to pitanje (više puta odgovoreno)?
Ajd' da ponovim:
1) Sipati ED. Ovo ne bi trebalo da ima negativne posledice, može da poveća potrošnju kod starijih mašina (i još par sitnica ali nije od većeg značaja).
2) Sipati D2 dok ga ima, pa posle probati taj novi "D1" ako ga bude. Ako to bude O.K. sipati to novo "ekonomičnije" gorivo.
3) Sipati Ložak, ELLU. To je ionako nešto poput Euro 3 dizela (sa doduše malo više sumpora ali taman idealno za stare mašine).
4) Probati Bio-dizel, eventualno ga kombinovati sa ED-om (kod novijih mašina se može mešati do 7% kod starijih i više, npr. 20 ili 25% makar u letnjem periodu, zimi neka bude čist ED).
5) Dodavati aditive u ED ili (makar kontroverzno i više za "miran san" nego što je tehnički-tehnološko zasnovano) mineralni bezdimni (i sa min. pepela) "dvotaktol" kao što je npr. FAM "duotakt Eko".

Otprilike redosledom kako je navedeno.
 
Ja stvarno nemam vremena da iscitam celu temu, imam puno obaveza ovih dana. Citao sam samo par stranicu unazad i sve je uglavnom bila neka diskusija.
Meni mehanika na vozilima nije jaca strana, sve mi popravljaju majstori, nisam sam svoj majstor a i jednostavno nemam vremena jer se bavim i drugim poslom. Tako da za vecinu stvari volim da pitam ljude na forumu kakvo je njihovo misljenje cisto da upucen koliko toliko, zato se nadam da mi se ne zamera ako nesto napisem sto u sustini nije tacno :osmeh:
 
Dok sam vozio Diesel automobil BMW324d 87god. Od kako je izasao Evrodizel ja sam taj automobol vozio na njega.
Kad sam kupio traktor Zetor2511 odem na pumpu da kupim D2,pumpadzija sipa u kantu ono neko crnilo, sipam u traktor on slabije vuce pusi, posle toga non stop kupujem Evrodizel imam samo reci hvale, manje trosi,lepo radi,bolje prima gas,lakse pali.
Sve prednosti evrodizelu.
 
Da ti dam ja 200 evra za taj 539, da se ne mučiš sa ED?

kole i koje oko da ti izvadim kao pride pored tih dvesta eura?? a jos nesto dati kazem nismo mi u istoj situaciji kao i vi,zasto? evo odgovora: otisao ja ubanku 2012 godine i pitam da mi daju kredit za kupovinu polovne ili nove mehanizacije?? kole jel znas sta su mi rekli????? trebas pio fond da resis, ja kazem to ne pise ovde na papairu, a oni mi rekli da to sto pise na papiru vazi za severnije od dunava zakljucno sa pancevom!!!! e sad dodje neko pametan tako kao ti i pored sve muke koju imamo pocne da mi soli pamet kako se radi poljoprivreda....NIJE LEPO STO PONIZAVAS NAS KOJI SMO JUZNIJE OD TEBE!!! PS: OVO STO SAM NAPISAO ODNOSILO SE SAMO NA NASEG KOLEGU kole I SLICNIMA!! MISLIO SAM DA SMO OVDE NA FORUMU SVI JEDNAKI ALI VIDIM DA NIJE BAS TAKO!!!:

- - - - - - - - - -

zahvaljujem svima na odgovoru sto se tice goriva :)
 
Nisam imao nameru da te uvredim, nego da te zezam, ali je o evrodizelu već sve rečeno. Nisam ti ja kriv što ti banka ne da kredit. Ne moraš ništa da sipaš u gorivo, sipam ja za sve nas.
 
hahahhahah :) pa ja nisam ni rekao da si mi ti kriv sto banka ne da kredit, kriva je drzava :osmeh: kole :osmeh: opusteno nema ljutnje :) vidi mene sijam :cool:, ok zezaj me slobodno samo stavi smajli nakraju :) kao i ja :)
 
Pa Kole nemoze vise od 200eura da plati 539 u Prokuplju,dok ga dotera do kuce,opere i taman da ga proda za 1200 eura posto je cena fergusona na relaciji Pancevo-Kovin takva.

A sto se goriva tice ja sipam Euro dizel vec duze vreme sa pumpe Kamion petrol:osmeh:i nemam zamerku na potrosnju,ustvari sipam sta ima jeftino da se nadje.
 
Nazad
Vrh