Dizel D-2 i Eurodizel razlika

јеси ли размишљао да продаш тог пасата и купиш вартбурга који иде на мешавину
 
U mom kraju slabo se vozi bicikl jer nismo stipse bas tolike kao u krajevima gde ima mnogo dvotockasa na nozni pogon...:riba:
 
Bicikl je zdravo prevozno sredstvo i bolje je ici sa biciklom u svaleraciju neg sipati loz ulje u pasata pa ici na posao.
 
Gde tacno u bosni koje mesto koja pumpa i dali je bolje ici sa evricima ili kupiti njihove marke ili jednostavno poneti dinare pa sta bude?
Bilo koja pumpa, a ako bas trazis "the best" ,onda selo Dvorovi, pumpa Petrol to ti je posle Pavlovic mosta oko 8 km. Dinari funkcionisu slabo, ako ti ih slucajno ko i primi racunace ti jaaaako nepovoljan kurs po tebe, najbolje km a mogu i evrici. Loza je 1,94km, a ED nisam sipao odavno tako da ne znam koliko kosta.
 
Ja a prije mene moj dijed jer je otac bio u inozemstvu nista drugo osim loze nismo sipali u traktor i auto i to radimo od 1978g.nikad nisam "sijebao"bospumpu sa lozom nego njenom dotrajalosti i mojom preciznosti jer nevolim da bude svakako a ona jos moze voziti i voziti ali ja necu dima a hocu da pali na zub i vuce kao da je sad tvornica izbacila.Ova nova sranja sa elektrodiznama su osijetljiva i hoce se sijebati.
 
Sova
ja pretežno sipam na Nešković pumpama,neznam možda umišljam ali mi se čini da je kod njega najbolje i najkvalitetnije,možda grešim...
šta ti misliš?
jbg. ima do pavlović mosta 11km i još 10km do Nešković pumpe
 
Sova
ja pretežno sipam na Nešković pumpama,neznam možda umišljam ali mi se čini da je kod njega najbolje i najkvalitetnije,možda grešim...
šta ti misliš?
jbg. ima do pavlović mosta 11km i još 10km do Nešković pumpe
I ja sipam kod Neskovica,pumpa u gradu odgovara mi zbog polozaja, zadnjih 2 god. loza mu je OK. a prije je bio katastrofa. Inace jedan tip koji tu radi mi je poznanik, i kad sipam u burad ili kanistere on po mirisu kaze da li je ED zafarbani ili je obican lozak.Hehe sta je to 20_tak km pa i ja svaki put kad mi treba nesto od dijelova trknem do Bogatica u Jusel, i do Badovinaca po sjemensku robu i herbicide.
A da, ona pumpa prije Neskovica, iz pravca mosta "Oktan", e tu bas ne preporucujem_nevidjena jajara.
 
O ovome je već bilo.
Slična je situacija kao sa D2. ELLU može i do -10 ili -12 ali kao i za običan ložak i dizel za niže temperature treba dodati aditive koji sprečavaju izdvajanje parafina. Uvek dodati preventivno a ne kad nafta već stegne. I uvek treba dodati nešto veći procenat nego što je navedeno na ambalaži (za -20 cel. količina koja je navedena za -25). Eventualno se može dodati i nešto petroleja ili medicinskog benzina (pa i visokooktanskog ili kerozina) ali tek 1,2 ili 3% (za do -15), a i o tome je dosta pisano u ovoj temi.
Ipak, iskustvo pokazuje da je ED efikasniji (recimo 50%) od aditiva i da pola-pola do -15cel. u većini slučajeva biva dovoljno (za niže temp. pa do -25cel. koristiti čist ED).
 
Imate na privatnim pumpama zut lozak koji je extra kvaliteta (kazu da je to uvoz iz Grcke) i provereno ne pokazuje nikakve znakove zgusnjavanja na -6 toliko je bilo max ispod nule ove zime a na jugopetrolovim pumpama ima crveni lozak malo losijeg kvaliteta , samo neka ga bude necu razmisljati samo cu sipati, na crno ima nafte po 180e bure ali tek tu mozes da naletis na svakakve mutljavine. Tu ima nafte i boje kafe ,cisto bele prozirne, svetlo zelene crne itd.
 
Kako najavljuju cenu nafte posle od 2 e zbog zabrane uvoza Iranske nafte u Eu svi cemo mi na Bicikl:sjasi::sta:
 
kod nas ima crveni lozak na nisu koji se zgusne na minusu njegova cena je 92'8 din i neki zuti na el-pu njegova cena je 99 din lično sipam ovaj od99 din u mercedesa c klasu ,kamion mb709 traktore 539,ursuzai mtz 82 i nigde jos uvek nije doslo do zapusavanja filtera ili nekih problema u putničkom autu potrosnja je 6 litara kamionu 11 litara a u traktorima neznam jer nisam proveravao zanima me razlika u kvalitetu ova dva lozaka jer kada ogreje razlika u ceni nije mala
 
Da ponovimo ...
Uprošćeno rečeno:
'Crvendać' je praktično D2, manje-više (više manje a manje više :osmeh: ).
"Žuća" je nešto kao Euro 3 dizel (bivši EKO 350); uglavnom, može biti i bolji ali i gori (uglavnom).
Može da vas zakači i čist ED ali pre će biti "EKO 50" (Euro 4 nego baš aktuelni euro 5).
Dakle, u mečku C klase nastavite sa žutim a crveni (čim snegovi okopne) u sve ostalo.
 
Ja imam sto vi kazete crvendac,400 litara,ali sad se bojim da ga sipam u traktore,jer mi je mnogo gust,a stoji u supu,u traktore bi se jos vise zgusnuo,kad otopli sipacu u traktore....
 
Juce ujutru sam morao da cistim filter na 952 ,bilo je do pola neke smole parafina i ko zna vec cega ,zjb me lozak ostao u rezervoaru. Inace po toplom vremenu dobro gorivo ...
 
Nazad
Vrh