Dizel D-2 i Eurodizel razlika

Koliko si km presao sa loz uljem i gde sipas na kojim pumpama a da nemas problema? Ja imam nameru da sipam loz ulje u svog pasata b5 1.9 TDI 66kw AHU motor ali nisam smeo dok ne cujem iskustva drugih. Motor je presao 210 000 km i bukvalno je kao nov pa me muci to da nesto nezeznem sa loz uljem... Hvala.
sipam na Europetrolu,i oni kazu sa je taj euro lozak lepsi i cistiji od domaceg D-2,sto i jeste jer sam pre sipao taj D-2 u traktor iz kanti i bukvalno je stalno bilo nekog taloga kao mulj u kanti sto kod lozaka nema,Euro lozak bi trebalo da aima manje sumpora od D-2 po standardu,ali je pitanje na nasem trzistu kome verovati.
Ja mnogo nehajem na kometare dovoljno sam sed a plus toga i tvrdoglav i bandoglav tako da ja znam svoje a na svakome je da donese odluku za sebe,ZIVELI
 
ona moj reč sr... mislim i da nije neka psovka,a ako je već tako smatrate IZVINJAVAM SE, inače ta loža na nula stepeni već postaje jogurt,a na -3 kajmak a na -5 tvrdi sir tako da će taj Pasatić morati posle toga u BOSCH servis ILIJA BURIN u Šapcu.
toliko o lož ulju
da nenavodim još milion razloga zašto NESIPATI lož ulje u novije aute,mada ja ne bih to sipao ni u stare
 
Kada vi kažete par puta tu reč onda neko pročita pa i on i tako...Nema potrebe za takvim i njima sličnim rečima jer su ne primerene.Što se tiče ložaka i Passata mogao bi pisati celu noć ali opet ne bi bio u pravu pa se povlačim iz priče a vi ostali nastavite slobodno da ubeđujete čoveka da ne sipa.
 
Motor AHU ima elektronsku pumpu dakle bez sajle gasa, dizne su pozicionirane direktno u prostor za sagorevanje jer nema pretkomora i vrlo su osetljive na necistocu, treca dizna ima piezo senzor na sebi.Ventili su na AHU motoru koji je vrlo sliucan motoru 1Z su tanji za 1 mm ,dakle 7 mm dok 1 Z ima ventile sa stablom od 8 mm egr ventil je vakumski i softverski je podesen na veci angazman i veci povracaj izduvnih gasova na ponovno sagorevanje tako da se usled koriscenja D2 ili jos gore loz ulja biti ispunjenji svi uslovi za katastrofu.
Kome je gorivo skupo neka ne vozi taj automobil i neka kupi nesto starije sto je predvidjeno za koriscenje obicnog dizela.Automobili i ostale masine ne koriste loz ulje.Ko zeli stvarno da sutedi neka vozi bicikl.
 
Poslednja izmena:
Ljudi hvala u svakom slucaju... Vide cu sta da radim dali cu nastaviti da sipam euro-dizel ili cu na prolece kada bude toplije vreme raspaliti po loz ulju pa sta mu bog da... Jos sam u dilemi...:sta:
 
Nece mu bog dati nista daces mu ti sa loz uljem po usima a onda ces se bogu obracati i kriviti ga za havariju koju si ti prouzrokovao.
 
Posto definitivno necu u pasata nista drugo sipati sem euro-dizel kao i do sad. Dali zna neko gde mogu da nadjem Euro dizela "na crno" okolina Beograda Rume Sapca...? Javite se na p.p Hvala!
 
danas dobio euro dizel beloruski ima neku mutnu boju ali mi garantuju da je euro 5,ali jako gadno izgleda. dobijo sam 60 l za auto.
 
Nazad
Vrh