DEUTZ

Sad mi reče serviser koji je mijenjao semering da ima gumica iza čaure ali ja je nisam vidio možda i ima. Večeras sam probao da okrenem čauru i može da se okrene, samo je malo pritisnem šrafcigerom i okrene se. Popričao sam sa jednim majstorom i on mi je rekao ako čaura nema gumicu mora se nekim lijepkom fiksirati.
 
Miladin, dobio si sedmicu na lotu! Da li ti izlazna osovina na mjenjaču ima lufta, da li se može cimati lijevo-desno? Ako se cima. otišao ti je kuglični leža na osovini, koji ne možeš izvaditi prema naprijed već treba skinuti mjenjač i izvaditi na unutarnju stranu mjenjača. Znači za taj semering i kuglični ležaj od par dinara/kuna, najvjerojatnije češ morati skidati mjenjač. To je posao, barem kod mene na mojem Hurlimanu XA86, od cca 5000 kuna/78000 dinara. Ako ti je traktor u garanciji, traži da ti poprave kako treba jer češ cijeli život mijenjat taj semering dok ti ne dopizdi i onda češ sam plačati njihovu tvorničku /konstrukcijsku grešku. Ja sam na svojem hurlimanu došao do malo trajnijeg rješenja za taj semering, sada je isti već cca 450 rh, a ranije sam ih mijenjao svako malo.
Vargas ako možeš malo objasniti kako si riješio to curenje ulja, ovo kod mene kao da propusta na semering a ne na čauru a nije mi jasno zašto kad je sve novo. Stigao je novi semering i gumica za čauru ali još nisam promijenio.
 
Zamijenio gumicu i semering fiksirao čauru za osovinu i nakon sat dva rada ponovo počeo kapljati ulje. Nista mi nije jasno. Majstor je mislio da je okrenula čaura oko osovine zato je fiksirao ali opet pusta ulje. Meni se čini da pusta baš na semering. Sad razmišljam da napravim drugu čauru sa drugom dimenzijom prema semeringu pa da stavim drugi semering ili dva jedan do drugog.
 
Zamijenio gumicu i semering fiksirao čauru za osovinu i nakon sat dva rada ponovo počeo kapljati ulje. Nista mi nije jasno. Majstor je mislio da je okrenula čaura oko osovine zato je fiksirao ali opet pusta ulje. Meni se čini da pusta baš na semering. Sad razmišljam da napravim drugu čauru sa drugom dimenzijom prema semeringu pa da stavim drugi semering ili dva jedan do drugog.
Druže proveri Odušak da nije začepljen?
 
Agrotron 130.Godište je 2005, ZF transmisija 24*24, prednja ogibljena osovina, prednji hidraulik, klima, el. reverzer, 4 para hidrauličnih izvoda, nema kompresor.Prilično je očuvan, na satu piše 2505 r.č što ne verujem da je tako ali ajde.
Žuta felna je bila u razmatranju ali me Aca ubedio da uzmem ovo.
 
Agrotron 100 iz 2008 godine mi je nuđen, al malo je bio cenovno iznad mogućnosti, imao i prednji kardan, al pare bile veće a i srce nije smelo. Ala ovaj tvoj ima gume tine.
 
Nazad
Vrh