Deutz-Fahr

Ja sam ove godine menjao variatorski kais,uglavnom uzimam samo Optibelt.
Uglavnom uzimam u Novom Sadu na klisi.
 
Mi smo merili od moje kuce do parkinga fabrike u Zupanji 124km, sto znaci nije daleko. A kao sto je kolega mindjusar naveo nije ni skupo. A isplati se jer su kvalitetniji delovi.
 
Ako kome može koristiti nazivi najkvalitetnijih marki remenja (bar u auto programu , a vjerovatno je isto i za poljoprivredu )
- Contitech (continental) , Gates (PowerGrip) , Bosch, Pirelli, Dayco,Roulunds, ..

2. grupa : SKF, Good year , Durabelt, Optibelt, Barum, ...

(Vjerovatno sam neke zaboravio al eto...)
 
U žUpanji 150e. Remen za DF vUčni. E sad ,mislim da nisu puno jeftiniji ni neki koji nisu fahrovi orginal.
 
Ja sam mislio na ostale delove koji su specijalno odnose baš na sam kombajn!Ne na kaiševe,ležajeve,...
 
Sto se tice povoljnih cena, kod ovog lika na klisi u NSu sam kupio zupcasti kais za bubanj marke Roulunds, danski proizvodja. Kao sto je MOMOSARIC napisao jedni od kvalitetnijih remenja sam platio 100 eura 2010 godine a tada je taj isti kais u prodavnici u SM kostao 25000 dinara.
 
Dok nisam uzeo original kaiš varijatora doba,menjao sam svake godine,nekad i 2kom godišnje,sa originalom sam za 2god uradio nekih 1000kj,i dalje ja kao nov,plaćen 170eura
 
ljudi moze li fahr m 900 da nosi adapter za kukuruz posto u knjizi sto sam dobio za njega nigde nepise ni dal moze ni dal nemoze
 
2385 je veoma sličan (osim limarije) M900 i seriji 1xxx,a ostali iz serije 2xxx su priča za sebe,ni sa čega ništa nepaše,i sve je naopačke u odnosu na seriju 3xxx koja je veoma slična seriji 4xxx ,inače nisu loši kombajni,malo ih zeza cilindar kvačila,cilindar varijatora vožnje ....! 2780 ima duže slamotrese,i svi su sa donjom lulom-vrše se sa otvorenom lulom,a od serije 3xxx samo 3570 ima donju lulu,a ostali gornju

- - - - - - - - - -

ljudi moze li fahr m 900 da nosi adapter za kukuruz posto u knjizi sto sam dobio za njega nigde nepise ni dal moze ni dal nemoze
Ima jedan kod mene na M900 3reda OROŠ
 
Na mom DF M1600, je "donja" lula, i ja je uvek sklapam (radim sa sklopljenom), pošto sam bio jednom naslonio na španer od dalekovoda, srećom nisam ništa napravio :osmeh:.
 
Nazad
Vrh