Deutz-Fahr

Po meni dobra investicija,jeftiniji od konkurencije mada nista losiji
 
Može li nekoliko slika i kakvi su utisci o tom kombajnu ???

Deutz Fahr Topliner 4060H
fotografija0176.jpg

fotografija0177.jpg

fotografija0178.jpg

fotografija0179.jpg


Sada ima oko 2400 r.c. Imao je manjih problema sa reduktorom kose i nekim sitnicama (npr. klima) ali ti problemi su otklonjeni. Lak je za upravljanje, nije velik potrosac, ima heder od 4.2.
 
He he... Ako me oči ne varaju to je slikano čini mi se na Bisernom ostrvu a čak mislim da znam i koja je njiva u pitanju.
A čini mi se i da na zadnjem delu kombajna ima nalepnica "Marija" (ili tako nešto). Tvoj mi stric pravio naočare kad sam bio klinac.
:haha:
Lepo guta top liner. Gledao sam ga jednom kako radi.
 
Sto se tice: lule ja mu to stalno govorim. Ja kada vozim uvek je sklopljena ali on se navikao na Zmaju tako. Gledao sam kod onog Debeljaka na skoro svim kombajnima varena lula.
Sto se tice: njive nije Biserno nego "Vujkov" salas na 5. rampi. Na mestu onog rastinja je bio salas.
Sto se tice: Marije, to je zena od bivseg vlasnika. Kao sto je rekao mindjusar on to lepi na sve masine. A na sve kljuceve stavlja privezak Sandra (ona mu je valjda cerka)
--------------------------------------------------------------------------------------
Kolega UnIvErSaL744, ovo su kontrole za topliner-a:
Rucica u prvom planu je Joystick za upravljanje hidro pogonom (koji se regulise guranjem napred-nazad), visinom hedera (na dugmice), visinom vitala (na dugmice) i daljinom vitala (na dugmice). A rucica u drugom planu je menjac koji brze, spore, radne.
fotografija0310i.jpg

Ovi zuti dugmici sluze za iskljucivanje/ukljucivanje secke, iskljucivanje/ukljucivanje radnih svetala...
fotografija0311.jpg

Na ovom monitoru mozes da vidis brzinu, koliko je kombajn hektara uradio...
fotografija0312n.jpg

Ove rucice sluze za (gledajuci sa leva na desno): ukljucivanje hedera, ukljucivanje vrsalice, i za kipovanje. Rucica koja se nevidi na slici, ali iznad ove tri je rucni gas, a dugme sa desne strane je za otvaranje/zatvaranje lule.
fotografija0313n.jpg

Slike su losijeg kvaliteta zato sto su slikane mobilnim telefonom.
 
Poslednja izmena:
Igordulic:Kako se pokazao vaš kombajn?Šta je razlika između vašeg i M2860 modela?Delova ima kod nas u okolini Subotice?
 
mol

Igordulic:Kako se pokazao vaš kombajn?Šta je razlika između vašeg i M2860 modela?Delova ima kod nas u okolini Subotice?

da li bi mi mogao dati broj i adresu od tih sto imaju delove za deutz fahr kombajne cisto da mi se nadje ako zagusti mada zam za sada jako zadovoljan sa kombajnom i ja imam m2860 i neplaniram ga menjati eksta masina kako si ti sa tvojim kombajnom zadovoljan
 
Ja mislim da su to isti kombajni samo je kod mene motor za nijansu jaci oko 20-25ks,drugo ne znam da je razlika,a za delove nemam pojma,mi smo neki kais u novom sadu kupovali,a drugi neki delova iskreno nije mi trebalo,a ni ovom pre mene sto ga je koristio,tako da ne znam meni su jos rekli da je osjek ,djakovo puno delova i da se tamo moze naci sve sto treba ako zagusti,e sad kolko je i to tacno.
Iz ovog vidis i kako se pokazao znaci nema sta samo teramo,podmazujemo.
 
Vidim da ima na "Polovniautomobili"-oglasima dva komada,dosta privlačna cena.Još jedno pitanje od koje godine su farbane u zelenu boju konbajni?
 
ija sam menjao dob kais to sam nasao tu u beceju ima decko samo sa kaisima radi ito sam nasao orginalni kais malo je bilo skuplje ali mislim da vredi ovako ovo ostalo nisam imao problema mazi gas odakle si ti uzeo tvoj kombajn i koliko te je izasao i kakav imas kukuruzni adapter
 
Nazad
Vrh