Deutz-Fahr

igor dulic,jedno pitanje kakvu secku imas na adapteru? meni se cini da je to NH adapter NL41?!
 
seca
rotosecka je u pitanju,ali je neka dobra izvedba,vidi se da je prepravljano od originala jer original sam ja nasao heder ima tarup kao na beracu.
 
Ok. A dali znate kakav jr kvalitet izrade? Dali znate nekoga ko je ima i sta on kaze? Jel oni i ugradjuju i naravno koliko kosta? Bio bi vam zahvalan i za njihov kontakt?
Radio je jedan iz mog mesta,na dominatora i lepo radi secka,dobra je izrada.
Ako nekog zanima mogu postaviti slike prerade pogona na lanac za kukuruzni adapter.Ja sam prosle godine radio na kais i sada ide mnogo bolje.Nema proklizavanja kaisa i grejanja remenica,samo redovno podmazivanje lanaca i gas! :osmeh:
 
igor dulic aj postavi neku sliku secke da vidim ugao i gde je postavljena?u napred fala
 
Evo slika prerade.
Desna strana kombajna:
20121018036.jpg

20121018038.jpg

20121018037.jpg

Leva strana:
20121018039.jpg

Adapter:
20121018040.jpg

20121018041.jpg

Znaci potrebne su dve osovine,jedna ide kroz usnik druga se stavlja na adapter,3 kucista,4 lanacanika,3 spanera(ja sam ih napravio od koterma) i lanci.Precizne duzine osovina ne mogu tacno iz glave da napisem posto je proslo vremena kad smo ovo radili ali nije problem da se izmeri ako nekog zanima.
 
Nesic odakle ide lanac sa leve strane usta? Vidim da ima lancanik a nema lanca pa ne kapiram ceo sistem. Koliko sam mogao da vidim tebi ja pogon adaptera sada sa desne strane i ona remenica sa leve strane sada nema nikakvu funkciju? Dali bi moglo da se uradi da na kraju osovine sa leve strane bude prikljucak za kardan i odatle spojis kardan sa adapterom?
 
Strane posmatram iz kabine,tako da je pogon na adapetru s leve strane,njega pokrece lancanik ali je lanac skinut posto sam otkacio adapter a remenica sada vrti u prazno.Ne znam da li sam nekako uspeo da pojasnim...

- - - - - - - - - -

sasaq.jpg

mozda ce sada biti malo jasnije,ova dva lancanika se nalaze na istoj strani,tj na levoj gledano iz kabine
 
  • TREBA MI POMOC!!! :bravo:

    Imam problem sa cilindrom varijatora fahr m900 da li neko

    ima polovan ili zna gde bi ga mogao naci, moj ne moze da se reparira jer se raspao neki deo...
 
Ja bih da postavim ovde pitanje o ovom kombajnu Deutz Fahr 4075 Topliner prednosti mane potrošnja sve što se zna o njemu a naročito što je tako jeftin pošto bih hteo da zamenim zmaja 143 nekim drugim kombajnom a ovaj mi je mnogo zapao za oko pa bih voleo da čujem vaše mišljenje o njemu ???
 
To ti je kombajn extra,moćan a jednostavan (bar je za mene DF jednostavan kao kombajn),6slamotresa kao moj,ali su slamotresi duži,motor jači,jer ipak za moj pojam je 170ks kod mene na 3610 dovoljno,ali bez značajnije rezerve snage,a to na ovom taman ima,a što se potrošnje tiče,šta reći,osim DEUTZ je to :ppozdrav:
 
To ti je kombajn extra,moćan a jednostavan (bar je za mene DF jednostavan kao kombajn),6slamotresa kao moj,ali su slamotresi duži,motor jači,jer ipak za moj pojam je 170ks kod mene na 3610 dovoljno,ali bez značajnije rezerve snage,a to na ovom taman ima,a što se potrošnje tiče,šta reći,osim DEUTZ je to :ppozdrav:

Znači on je mali potrošač ali ja pitam što je tako jako jeftin pored JD,NH,Claas u istom rangu tu treba biti jedna caka o kojoj bi ja trebao znati?
 
Pa evo naišao sam na neke koji su koštali čak 35000 evrića što je meni sumnjivo pored ostalih kombajna u toj klasi pa zato pitam jel to moguće zbog toga što je sa vazdušnim motorom??
 
Ja sam 4060H platio 40 000 pre dve godine. Imao je 2000 r.c. I 1996 je godiste.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh