Deutz-Fahr

Dali neko zna,za cega sluzi ova rucka na hidro pumpi,radi se o deutz fahru 1600 H
260612-1431.jpg
 
Tom ručicom se aktivira ventil, koji spoji ulazni i izlazni vod na hidropogonu, znači rastereti hidropogon, a tačnu namenu bi nam gospodin Panostib najstručnije objasnio.
 
narode,kaj mislite o kombajnu FAHR M88 S,dal se to isplatit kupit i dal bi to moglo brat kukuruz??HVALA

 
Daj slike da vidimo o čemu razmišljamo.S obzirom na godine proizvodnje 1967-1971 ne mislim baš ništa dobro o njemu(sem ako su ga čuvali dosad u muzej).Može tri reda da pegla u kukuruze ako je sve ispravno na njemu.A za isplativost kupovine navedi cenu da znamo jel se isplati ili ne.:ppozdrav:
 
To beše 4000 evra,toliko treba da vredi ako je sve pod konac kako piše prodavac.Al ponudi 3500 Evra jel ima tu još sigurno što šta da se uradi za tih 500 Evra na njemu vidiš i ti sam.:ppozdrav:
 
@becar

Na cemu ti stoje usta od kombajna? Ne vidi se na slici? Ja sam ove godine kupio adapter za kukuruz i korpu. Interesuje me dali vi otkacite zitni adapter zajedno sa ustima ili posebno?
 
Okacicu za koji dan slike kolica za odvajanje usnika,nije komlikovano napraviti ih a mnogo su korisna i jednostvano se koriste.
 
imam jedan problem,ne mogu nikako da provalim sta bi moglo da bude.povecao sam vetar do max,i jos uvek imam prljavstine u soji koje bi vetar morao da izduva,znaci nema dovoljan vetar na keperu,sitama.vec sam pomerao usmerivace i opet isto,kajis od ventilatora zategnuto kao pracka.piato sam par kombajnera i kazu kad povecaju vetar do max izduva im sitnu soju,znaci ne mogu da rade kad im vetar na max.dali neko imao ovakav problem?radi se o deutz 1600
 
Proveri remen koji je između dva ventilatora, možda proklizava, više otvori sita, pa probaj. Inače vetar se pojačava sa spuštanjem onog lima ispred ventilatora, a on ume da se zaglavi.
 
pozdrav svima dali neko ima ili zna nekoga da ima dajca 6040 H interesuje me kako se pokazao kakav je ucinak tog kombajna
 
Pozdrav kombajneri! Imam jedan problem pa mi treba pomoc iskusnih komajnera. Nemam nikakva iskustva sa kukuruznim stelovanje a ove godine sam uzeo kukuruzni adapter. Danas sam skinuo usta kombajna i izvatio zitnu korpu a nisam obracao paznju kako je ona stajala tj. koji je bio razmak bio izmedju sina i korpe na ulazu u kombajn i na izlazu. Kad smo stavili kukuruznu korpu ona je stajala ukrivo u odnosu na sine. Mene sad interesuje koji razmak izmedju sina i kurpe treba da budu na ulazu i na izlazu? Znam da na ulazu treba da bude duplo veci razmak u odnosu na izlaz. I interesuje me jos u kom polozaju poluge za stelovanje korpe treba da budu kad se to meri tj podesava ulaz i izlaz? Dali treba korpa da bude skroz zatvorena ili na nekom srednjem polozaju ili nesto trece?
 
Moj predlog ti je ovakav.Postavi ručice za štelovanje u kabini na sredinu.Tada na vijcima podesi ulaz na 40mm a itlaz na 20 mm.Naravno paralelno.Ja tako radim i evo danas vršio i ide dobro.Znači imaš mogućnosti da stežeš i otpuštaš sasvim dovoljno.:ppozdrav:
 
Hvala druze! Mislio sam da ce mi neko sinoc odgovoriti posto sam to danas morao da uradim pa sam se posavetovao sa nekim ljudima pa sam uradio po njihovom sad me interesuje dali je to dobro? Poluge za stelovanje korpe sam skroz zatvorio pa mi je covek od kog sam kupio kombajn rekao da ulaz stavim na 16mm a izlaz na 8mm to sam izmerio pomocu matica sarasa odgovarajucih velicina. Dali je to dobro?
 
Nazad
Vrh