Deutz-Fahr

Znam o cemu pricate sve to razumem ali ne znam i prvi put cujem da ti propeleri mogu da se ubrzaju i interesuje me kako? Mada za sebe nemogu reci da sam neki iskusan 'kombajner' jer tek cetiri godine imamo kombajn. Ipak jos ucim!
 
E dokle smo dogurali...ostavim juce kombajn na ulici na pola sata samo da jedem,i neko mi skine merdevine pozadi! :sta: ee da bog pao sa njih i polomio se ko god ih je uzeo!
 
Nisu spale,kad sam stigao kuci popeo sam se gore da promenem vazduzni filter,posto kad radim ceo dan praktikujem da stavim cist filter.
 
nekome su hitno trebale ili su mu se jako dopale , a ti češ si i onako nabaviti druge (bez zamjere ali morao sam :osmeh: )
 
@mbranko
Meni nesto i ne trebaju posto sam visok skoro 2 metra pa mogu da se popnem i bez njih! :osmeh: verovatno su nekom trebale ali fazon je sto u selu ima jos jedan DF kombajn a taj covek mi sigurno nije skinuo..sumnjam na bracu sto skupljaju sekundarne sirovine!
@fabianviktor
to me je i cale pitao,izgleda ste me provalili! :haha:
 
Gospodine mindjušar dal bi ste mogli da nam pokažete motor baš me interesuje kako je postavljen kako se hladi itd. u nameri sam da kupim nešto slično pa bi mi trebalo malo više informacija
 
Poslednja izmena od urednika:
Poštovane kolege. Potreban mi je ovaj lančanik: Fi 45mm. Zuba11, korak tj. oznaka privodnog lanca 38.4 PR.Adapter je Eple Mobile.
2psrua0.jpg
Dolazim po njega i plaćam pošteno.Može na pp. Dali su mi pravilno postavljene letve na lancima ?
312agsk.jpg
 
UnIvErSaL774 kombajn nije moj,mislim da ima redni šestak sa 190 ks,nemaju problema sa hlađenjem,ako su motori uredni,ako je mastan naravno da će se grejati,imam Deutz-Fahra 10 godina,nikad nisam imao problema da se greje,ali se kod mene svako jutro izduvava SVE
 
Slazem se sa kolegom Mindjusarem, deutz treba svako jutro pola sata vase paznje vise od drugih kombajna, ali mislim da to nadoknadi potrosnjom, i izdrzljivoscu.



@spasoje kod mene na deutzu m1080 su okrenute kontra, kad vuku masu ide prvo letva pa saraf, kod vas je obrnuto, ali to nema nikakve razlike, i ovako i onako ce vuci masu.
 
@spasoje kod mene na deutzu m1080 su okrenute kontra, kad vuku masu ide prvo letva pa saraf, kod vas je obrnuto, ali to nema nikakve razlike, i ovako i onako ce vuci masu.

Slažem se. Vućiće masu i ovako, jedino što postoji šansa da okrnjite navoje kada budete radili kukuruze, ili ako usput pokupite neki tvrđi predmet, pa ćete kasnije teže odvrnuti maticu. Jesu šanse za to male, ali Marfi nikad ne spava.
 
Slažem se. Vućiće masu i ovako, jedino što postoji šansa da okrnjite navoje kada budete radili kukuruze, ili ako usput pokupite neki tvrđi predmet, pa ćete kasnije teže odvrnuti maticu. Jesu šanse za to male, ali Marfi nikad ne spava.

Ma odreze se saraf, ili ga odvrnes tako ostecenog, bar tu imas mesta za prici a onda pri montazi se stavi novi saraf s sigurnosnom maticom, netreba na jedan saraf gledati. :ppozdrav:
 
Profesionalna deformacija. Drugačije je kad radiš sebi - onda ti je svejedno (pa tako i meni). Ali kad radiš drugima, onda moraš svaki zavrtanj da gledaš. :)
 
To pitam iz razloga što su mi prošle godine popucale na par mesta u kukuruzu.Pa sam nešto razmišljao da ih okrenem ,a to mi sada potvrdio i kolega@mucobieno@Činimi se da ovako ima više mogućnosti da se prekotrlja preko klipa kuk. i da ih tako propušta pa bi možda bilo bolje da ga zahvata sa ravnom stranom.Jeste da je puno uradio kuk. a bilo je i krupnog klipa prošle jeseni.
 
Koji prenos koristite za kukuruzni adapter?Kod mene je na kais i remenice ali bih hteo da preradim na lanac i lancanike pa me zanima ako neko ima takav prenos kakav lancanik treba da napravim tj. sa koliko zuba?!
 
Ako napravite lančanike veličine poput remenica imati će te i brzinu kao što je bila.Ako ste prinudjeni menjati veličinu tada ih menjajte za isti procenat da bi odnos ostao isti kao što je bio sa remenom.
 
Nazad
Vrh