Deutz-Fahr

Imaš li mandžetnu na donjem disku?.Hoće on da zapekne. Probaj ga iznutra podmazati čistim uljem.To je meni bio veći problem nego što je malo puštao klip varijatora pa sam ga odlučio prepraviti.Jedostavno nije hteo da stegne više od 50 %.varijatora.
 
Da cujem vasa misljenja,da li je pametno da ugradim secku na mog 2580?kombajn ima 120 ks,ne znam da li ce biti jako opterecen jer mi je i klima konstantno ukljucena a i ona malo opterecuje motor.
 
Danas malo ispravio stranice i montirao .Celu zimu su bile u rinfuzi(nažalost).Mogu reći da kada se lim savije nema mu spasa bez gita i pravog majstora ali mislim da ovde ništa ne pomaže nego nove stranice.
10e3jg5.jpg
 
To je bio pslednji posao na kombajnu .Malo je lepše kad se nevidi ono silno remenje i remenice.Ali pšenica još zelena pa nemožemo da probamo...
 
To je bio pslednji posao na kombajnu .Malo je lepše kad se nevidi ono silno remenje i remenice.Ali pšenica još zelena pa nemožemo da probamo...

Kako zelena? Kod nas jos koji dan i gotova zetva, radi se punom parom.

---------- Poruka napisana 01-07-12 u 21:37 ---------- Prethodna poruka je 30-06-12 at 21:39 ----------

Evo mog kombajna u radu. Malo burazer tera dok ja cugam ladno pivo :)
300620121226.jpg


A evo kako izgleda ovrseno zito u prikolici. Mnogo je prljavo za razliku od proslih godina a zasto nemam pojma?! NS 40s se izvrsava odlicno cisto kao suza skoro a ostale sorte kao sto su ljiljana, dragana, pobeda, simonida katastrofa, ovo dole je dragana. Probao sam sve sto mi je palo na pamet ali ne vredi. Kad dotegnem korpu lomi, povecavao sam obrtaje doba i nista. Mada na silosu nista nisu odbijali ali me nervira sto je prljavo i zbog musterija. Dali neko zna sta i kako da se to poboljsa?

300620121225.jpg


A ovo je kolegin kombajn koji je radio njivu preko puta moje. Kombajn je na prodaju i radi ubija.

300620121222.jpg
 
Ma to samo tako izgleda,to je ono sto na kraju istrese zato nam izgleda prljavo!Inace i kod mene se najcistije radi 40s,neverovatno kako se lako izvrsava.Danas su pale sve tvrdnje u vodu da vazdusari na valjaju i da se greju.Manje se deutz danas grejao nego neki zmajevi i klasovi! :)
 
Pa radna temperatura motora sa vodenim hlađenjem, nije ista kao sa vazdušnim hlađenjem, inače ni moj se negreje, kazaljka temperature ulja dođe do trećine zelenog polja, i tu stoji celo vreme, nebitno dali se vrši, ili je u transportu.
 
Jel imaš ti termostat. Slabo će ti biti grejanje.Pazida ne nazebeš u kabini.:ppozdrav:Ja probao juče pa mi isto ovako neizvršeno kao na pretodnoj slici pa ostavio do sutra.
 
Znam da nije tema ali eto naš Zmaj danas nije prešao 60 stepeni.

Nije zdravo za motor ako nema dovoljnu radnu temperaturu (oko 90 C u zavisnosti od tipa motora-vodeno hlađenje) jer su materijali na radnoj temperaturi rašireniji i tad su zazori-tolerancije na odgovarajućim nivoima-nisu motori predviđeni da rade bez termostata na 50-60C
 
A jeste probali sita da zatvorite malo da ponovo posalje u neizvrsenu masu, ja sam tako malo poboljsao na 141 zmaju, cak sam nailazio na ne izvrsena zrna, zrno je suvo ali jako mekano, kao da ga je skuvalo.
 
Star liner je proizveden krajem 95 godine, radio je samo zito, ima 2200 radni sati, kosa je 4,20m a cena je paprena 40000
 
@jingis@ Dali imate veću i manju remebicu na povratnoj masi (propelerima) ? Na kojoj vam je sada remen?
 
Skoro svaki far ima dve brzine povratne mase,u pšenici ide na brže,soja,kukuruz na sporije,i u žitaricama se meću nazubljena vratanca,u soji i kukuruzu glatka-bez nazubljenja
 
Moj drugar ima fara iz 76 godine ne znam tacno oznake. Kod njega ima neki li dali kod korpe koji podigne i produzi izvrsavanje a ja to nemam i dosta je cistije radio od mene.

@ mindjusar a kako to funkcionise? Mislim kako se menjaju brzine? Mislis na vratanca na neovrsenoj masi (propeleri)?
 
Mislim da ti je sada jasnije. Ako si kombajner na DF-u moraš znati šta treba da izbije ta neovršena zrna jer u njega neovršena masa ne ide na bubanj na ponovni izvršaj nego preko onih turbina na kaskadni pod.Znači za pšenicu ovako kako je rekao@mindjušar@Na manju i povećaš brzinu propelera.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh