Deutz-Fahr

Al volite da se igrate sa tom hidraulikom,tu ocas posla dobijes po ocima....
 
@robert, jel ti volan radio dobro dok nisi čačko pumpu, tj. dali ti je uopšte radio dobro od kako si ga kupio?
Hidropogon, nema ama baš nikakve veze sa radnom hidraulikom, pa tako ni sa volanom. Ima veze samo što mu je lakše da radi kada se kombajn kreće, ili kada se doda gas. Onaj "T" komad ispod kabine, ti je prioritetni ventil, proveri da mu se nije zapušila dizna (ima jako malu rupicu), možeš sam da ga raskolopiš i da proveriš, ali pazi da nešto nezaj... Tvoji simptomi su kao da imaš mali pritisak u sistemu, ako nemožeš da pomeriš volan, najverovatnije nije klip, a pošto si menao pumpu, ostaje ti:
1-prioritetni ventil (proveri pritisak na ulazu u orbitrol)
2-orbitrol (možda je čak stavljen neadekvatan)
 
kad sam kupio nije radio kako treba,pa je sve losije i losije.kako sam zameno pumpu volan osto isti,samo sto bolje dize heder.skino sam onaj ventil ispod kabine,na ventilu ima mala rupica,cista je.kad sam sam skino oba creva sa cilindra,upalio kombajn i ulje ne curi ni na jednom crevu,a kad pomerim volan recimo u levu stranu na oba creva krene ulje,znaci ulje curi iz oba creva dali pomero levoili desno.po tome kad ja ocu da motam levo ili desno on nabija ulje u cilindar i sa jedne i sa druge strane pa zato ne mogu da motam volan.dali negde popravljaju orbitrol,ili naj bolje kupit nov.
 
Orbitrol ti je u kvaru ulja se sudarajaju u cilindru pa je otežano skretanje može servis na njemu da se uradi ja šaljem u trestenik oko 50 eura opravak i garancija nov je od 150 do 300 eura zavisno od proizvodjača .pošalješ brzom poštom za par dana je kod tebe 0638015945 servis hidraulike VENTIL Čedomir Beloica kod njega šaljem pumpe razvodnike hidromotore proveren
 
Topliner 4075H može biti i vaš,ocarinjen

Picture099.jpg
[/IMG]
Picture100.jpg
[/IMG]
 
Imam jedno pitanje za sve kombajnere i ljude koji odrzavaju iste, ali postavicu ga ovde, jer je rec o DF kombajnu. Naime svake godine menjamo gumu kaja povezuje kamenolovac i prednji deo ladje, gde kupiti nesto kvalitetnije, sto ce malo duze izdrzati? stavljali smo do sad sve i svasta, ali na kraju uvek dodje menjanje.
 
Ja sam sad stavio 4mm armirano,a menjao pre 3-4god,kad tako često se kida,gledaj klizače one drvene ili plastične što nedaju lađi pomeranje levo-desno,gumene jastučiče na vešanju lađe i tako,pogon i ležajeve lađe,što nisi rekao da bacim oko kad sam bio,nebi mi bilo teško
 
Što tanju impregniranu gumu ubacite i rešili ste se problem,po mogućstvu 2-3 mm.Ima na kile kod Kvočke u Rumi da se bira šta i kakva.Što deblja to je veća šansa da se brzo pocepa.
 
@mindjusar Onomad ni ja nebih se zavlacio pod kombajn da ju zagledam, bili bi ste prljavi.a nismo se bavili tom temom. Usput samo pitam, imamo parce gume koja je 4-5 mm ta je trajala godinu dana, ali slazem se predebela je i tesko je baratati s njom kad se postavlja.

@matic, hvla na odgovoru, ajde mi daj br od tog _Kvočke, ili mi objasni gde se nalazi. ili kako da ga nadjem. ako nenadjem sutra u sidu na vasaru nista, onda cu otici do rume.
 
Kod mene je postavljeno gumeno platno nešto nalik ceradama jako tanko (negde 2001) a što se tiče montaže, presavijanja,itd...ma igranje.
 
@matic, jedno pitanje. Kakve lezajeve i kajise ima, za sve vrste kombajna i kakav je kvalitet istih? Cuo sam za njega ali nikada nisam bio, uzimao sam u Mitrovici u macva produkta ali deru sa cenama. Kakve su cene kod njega?
 
Jingis nisam nikada uzimeo ležaje i remenje kod njega.Slažem se za Mačvu da preteruju.Prošle godine sam im otkazao saradnju,kada god odem po neku veću količinu da li ležaja ili remenja više ne znaju koliko da me oderu.Šaljem vam na p.p telefone gde je kvalitet a dosta povoljnije cene.
 
Imam jedno pitanje za sve kombajnere i ljude koji odrzavaju iste, ali postavicu ga ovde, jer je rec o DF kombajnu. Naime svake godine menjamo gumu kaja povezuje kamenolovac i prednji deo ladje, gde kupiti nesto kvalitetnije, sto ce malo duze izdrzati? stavljali smo do sad sve i svasta, ali na kraju uvek dodje menjanje.
Probajte naci vatrogasno crevo i od njega napraviti mi smo na zmaju imali i trajalo je godinama sve dok ga pacov nije izgrizao pa smo ga prosle godine zamenili.
 
Pozdrav kombajneri! Danas se pocelo malo sa jecmom. Ali se pojavio problem sa varijatorom. Ne funkcionise dobro. Prosle godine kad sam parkirao kombajn posle svih radova varijator je radio perfekt. Sad odjednom ne radi kako treba. Pre nego sto sam krenuo na njivu probao sam malo po dvoristu malo da vidim kako ce ici. Varijator nije hteo da radi. Krenuo sam na njivu i po putu sam probao, krenuo sam druga brzina pa treca i dao gas. Probao sam na rucici varijatora da ubrzam nije hteo. Probao sam jos par puta opet isto. Tek kad sam gurnuo rucicu napred i zadrzao je tako onda je krenuo. Tako sam ga palio i u radu dok sam kosio jecam. Nije mi jasno sta se desava, dali neko zna? Mislim da ne funkcionise remenica na pogonu, tj. nece da skuplja i siri? Probao sam da odvrnem crevo za dovod ulja da vidim dali dolazi ulje kad gurnem rucicu napred i ulje curi i to dobro. Dali postoji mogucnost da je to zapeklo od stajanja?
 
Pozdrav kombajneri! Danas se pocelo malo sa jecmom. Ali se pojavio problem sa varijatorom. Ne funkcionise dobro. Prosle godine kad sam parkirao kombajn posle svih radova varijator je radio perfekt. Sad odjednom ne radi kako treba. Pre nego sto sam krenuo na njivu probao sam malo po dvoristu malo da vidim kako ce ici. Varijator nije hteo da radi. Krenuo sam na njivu i po putu sam probao, krenuo sam druga brzina pa treca i dao gas. Probao sam na rucici varijatora da ubrzam nije hteo. Probao sam jos par puta opet isto. Tek kad sam gurnuo rucicu napred i zadrzao je tako onda je krenuo. Tako sam ga palio i u radu dok sam kosio jecam. Nije mi jasno sta se desava, dali neko zna? Mislim da ne funkcionise remenica na pogonu, tj. nece da skuplja i siri? Probao sam da odvrnem crevo za dovod ulja da vidim dali dolazi ulje kad gurnem rucicu napred i ulje curi i to dobro. Dali postoji mogucnost da je to zapeklo od stajanja?
Doli ti malo hidraulicno ulje pa ce da vidis kako pici :)
 
Nazad
Vrh