Deutz-Fahr

kod mene je samo jedna pumpa,evo slike,danas skino:
150512-1926.jpg

150512-1927.jpg

jel ovaj dugacak broj,oznaka pumpe?
 
Ako još nisi bio na sajmu, tamo imaš ove što zastupaju Danfoss, video sam ih prošle godine. Mislim da su ti one najkvalitetnije ovde. Imaš i PPT, ali sam u zadnje vreme čuo dosta kritika na njihov kvalitet.
 
308gkl2.jpg
k0mseh.jpg
Na prvoj slici se vidi kako je pukla unutrašnja strana bočnog reduktora tj nosač osovine točka .Primetio sam da mi se malo desni točak nageo pa sam to rasklopio.Na drugoj se vidi rasklopljen varijator vožnje.Dva puta sam na klipu menjao o ringove ali uvek procuri ulje i svi imaju stim varijatorom problema pa sam rešio da ovaj problem rešim trajno.Prelazim na sistem kao kod malog zmaja .Na prvi disk ugradjujem radijalno aksijalni ležaj ,radim kućište sa bolcnoma ,uzimam one makaze od zmaja klipić takodje od zmaja a onda neka pušta svom tati.Radim i obloge na kočnicama.
 
Pa i nije neko srećno rešenje ta prepravka varijatora vožnje, ali ako Vi mislite da je to kvalitetnije neka bude.
 
Danas zavario reduktor.Imao sam tri vrste elektroda ali ni sa jedni nisam bio zadovoljan ,možda je do gusa.Postavio sam 3 "trouglasta" ojačanja koja bi trebala da drže.Ali kako je se varilo nisam siguran u posao.Zvao sam u Vinkovce za polovan reduktor ali je cena da se onesvestiš.Zadnji dan jesenas otišao ležaj i možda je to i prouzrokovalo kočenje i kidanje.???
2zrgcaw.jpg
 
@ mindjusar. ajde na PP ako moze koji je to model, cini mi se da je 4040 ali se nevidi bas, koja cena, godiste i ako moze u kakvom je stanju, i ako postoji jos koja slika. Da li ima klimu? jel ima hidro pogon?
 
imam jedan veliki problem,koji ne umem nikako da resim,to jest ne mogu da pronadjem kvar.u pitanju je volan.u mestu ne mogu ni da pomerim volan,a kad kombajn sporo ide,onda mogu ali tesko,i kako vise ubrzavam volan lakse ide,hidro pogon,ne znam dali ima to neke veze sa volanom,posto ide cev od pumpe do kabine i ima T komad,koji vodi do orbitrola i do komande u kabini.i jedan cev od orbitrola isto negde do komande u kabini.cim malkice dignem zadnji kraj kombajna,znaci tek malo razteretim tockove volan lako ide.zameno sam nazad lezajeve,caure,i opet isto.a kad pokusavam da pomeram volan,nazad kod cilindra crevo se pomera,znaci cilindar dobija pritisak.i sta sad moze da bude u pitanju?i da,pumpu isto stavio novu.
 
Može i ovako prva varijanta skini creva sa klipa nazad pusti ih u kantu startuj motor dok neokreneš volan nesme da curi ulje sa creva ni sa jednog ako ulje curi orbitrol je u kvaru propušta ulje pa ti se ulja sudaraju čim kažeš da se crevo napinje druga varijanta naizmenično skini jedno crevo startuj motor namotaj na onu stranu koje crevo ostaviš na klipu da potera klp na suprotnu stranu kada izbaci ono malo ulja što ostane u cilindru nebi smelo ba dalje curi isto isprobaj i sa drugom stranom sve vreme drži volan malo napet da gura ako curi crko klip pretače iz komore u komoru i treće ako imaš kakvu ručnu hidrauličnu pumpu stavi klip na test optereti ga sa jeno 120 bari da vidiš koliko će držati pritisak ako pada za petnaestak sekundi klp je neispravan propuštaju mažetne itd itd

---------- Poruka napisana u 21:14 ---------- Prethodna poruka je at 21:12 ----------

ispod 70- 80 bari je sve loše max 150
 
Nazad
Vrh