Deutz-Fahr

pozdrav ja sam nov na forumu zanima me neki manji kombajn do 100ks cuo sam da su dosta trazeni narocito 922, 1080 ako ga neko ima neka kaze prednosti imane i koji bi mogo da radi i kukuruze i koliko redi  koji, kako im idu cene i delovi, zanima me i klas protektor ikoliko moze da kosta dobar idelovi za njega koji su skuplji i sta treba gledati prilikom kupovine
 
Poslednja izmena od urednika:
Gospodine Durika idite u temu Slobodna diskusija o žitnim kombajnima ili temu Koji kombajn kupiti u današnje vreme.Ovako da idete redom od teme do teme i postavljate ista ili slična pitanja nema smisla.
 
Imam fara 2680 i problem sa kvacilom! Kod njega ima jedan cilindar ispod sedista i jedan skroz ispod kombajna. Taj donji je dobar skidao sam ga i stvara dobar pritisak ali gornji mi je sumnjiv. Ima sam i pred prosle godine problem sa njim pa sam ga nekako uklonio. Skinuo sam gornji cilindar i video da je jedna gumica lose (ima ih dve) tj, pukla i tu je verovatno propustala ulje. Tu gumicu sam jedva nasao i nije bila original (u pitanju je sesir gumica) pa smo ga nekako namontirali i ispustali vazduh 2 sata i jedva smo dobili kvacilo. To je funkcionisalo neko vreme ali prosle godine kad sam hteo da otkacim kosu i da ga parkiram isti problem i ostavim ga tako. Sad sam polako hteo to da sredjujem pa me interesuje dali je neko imao isti problem? Dali moze da se ubaci neki drugi cilindar od nekog drugog kombajna ili auta? Ili dali neko zna nekog majstora koji zna nesto o tome?
 
Gospodine @Jingis
Gumice za taj cilindar morate tražiti u privatnoj varijanti jer ga Deutz-Fahr ne prodaje kao rezervni deo nego komplet klip.
df1.jpg

df.jpg
 
Jeftinija varijanta je ako može da se zameni sa cilindrom od nekog polovnog ili čak i novog auta, jer sad većina ima hidraulično kvačilo. Možda čak može i od Zetora.
 
Jingis imas u Subotici jednu firmu pravi gumice po uzorku , ja sam kod njih radio u cilindar od hedera na kombajnu doneo u 9 sati u 13 sati bodigo gotove ali nisu jeftini ja sam po komadu placao 1000 din . Ako te zanima potrazicu broj telefona.
 
Mogu da proverim pa ću vam javiti cenu inače se nabavlja preko.

Ajde druze proveri, znacilo bi mi. Pa mi javi na pp! Hvala ;)

---------- Poruka napisana u 23:03 ---------- Prethodna poruka je at 23:01 ----------

Jingis imas u Subotici jednu firmu pravi gumice po uzorku , ja sam kod njih radio u cilindar od hedera na kombajnu doneo u 9 sati u 13 sati bodigo gotove ali nisu jeftini ja sam po komadu placao 1000 din . Ako te zanima potrazicu broj telefona.

Ajde brate potrazi pa mi posalji na pp. Hvala! A dali je moguce da se pojede klip u cilindru, npr. od ulja? Cini mi se da je to alumnijumski klip!?
 
Danas menjao lezajeve i krstove kardana na obe spirale na DF kombajnu.Sve se skašilo za nepoverovati . Sve navarivanje i obrada na strugu.
10ehixt.jpg
vztsk.jpg
34qmd8x.jpg
xu26g.jpg
 
Fahr M-1000

Zna li neko da li se Fahr M-1000 moze adaptirati za kukuruz i gde mogu kupiti adapter.
 
Naravno da može. Sleduje ga četvororedni adapter. A gde ga možeš naći neznam. OGLASI.
 
pozdrav svima kupio sam detz fahr m922,medjutim imam problem sa varijatorom voznje,nece da usporava,ustvari nemoze da skupi remenicu na menjacu pa me zanima sta tera tu remenicu da se diskovi priblize jedan drugom.koristilo bi mi kada bi neko imao katalog za njega zbog rasklapanja tih sklopova. unapred zahvalan .
 
Nazad
Vrh