Deutz-Fahr

kupljen nov kais pa cemo videti kako ce ici :) ali cini mi se da je matori reko da opet ne moze da smanji na zeljeni broj obrtaje... jel ima ko broj od osijeka ili zupanje ili de vec ima prodavnica deutz za rezervne delove?
probaj ovaj broj (00385/98-348-108 Ivica "Slak comerc"...Vinkovci.- Pitanje za vlasnike ovih kombajana. Koliki vam je promer donjeg sita u kukuruzu?Kod mene je 13 mm. pa se bojim da nece puno zrna prelaziti u povrat i da ga nece one lopatice na turbini polupati. Na zmaju 132 imam 16mm. i nemam loma. Iako na zmaju imam 540 o/min. a na deutz Fahr-u 480 o/min.(bubnja)...
 
Slak komerc u Vinkovcima koliko znam uglavnom djelova što ima on ih pravi, tamo ništa nije original, tj. djelovi male privrede, u županji u tvornici ako ima išta to je preskupo, jedino znam da je imo Klarus Županja neke orginalne djelove za DF kombajne a ovo ostalo neznam, također probajte kod ovoga u Đakovu, a slak komerc je tokar tako nešta pa izrađuje djelove remenice i razne gluposti, ja kod njega nešta za claasa uzimo nit sam kad dobio niti išta, a cijene su mu boli glava tako da kod njega više ne idem sve što on ima meni tokar u selu napravi, možda ima nešta "original" ali teško ...
 
Poslednja izmena:
Donje sito ako je peterson,otvara se skroz,ja sam radio sa perforiranim,18mm,u kukuruzu nesme biti ništa u neovršenoj masi,a bojim se da bi sa 13 bilo puno zrna u neovršenoj masi,a to bi se tamo drobilo,pogotovo ako ni neovršene mase obrtaji nisu prilagođeni i vratanca turbina
 
Moze li se na DF. serije 1300 ugraditi lamela sa oprugama ?Dali stima od nekog vozila? To pitam jer je kod mene otkinuo srce lamele a neznam iz kog razloga pa sebojim da nece opet . U njemu je lamela obicna bez opruga verovatno takva je orginal..:ppozdrav:
 
dscn1278x.jpg

Ovaj je toliko savrsen da mi se nije izlazilo iz njega...
dscn1295l.jpg
 
Jedan poznanik uzeo novog DF-A 6090 HTS 155 000€ samo žitna varijanta, a koliko vidim neki dan je dovezo capello adapter cini mi se da je 6 redi, kako vlasnik prića kombajn je strava kaze jede malu decu .. !
 
Pa kod mene ide odlično, jedino me je... sitne parcele, bandere i kanali (na tome gubim mnogo vremena, a i živaca). A mašina sem nekih sitnih zastoja kojih je na sreću jako malo, služi odlično, samo redovno izduvavanje (filtera), podmazivanje, dotezanje lanaca na adapteru, poneka zapušena mazalica, i to je to.
 
Mazalica na adapetru nikad dosta!Moj 2580 nosi 4 reda Geringhoff adapter sa roto seckom,nije bilo vecih zastoja,samo redovno podmazivanje,izduvavanje i gas! :osmeh:
 
Ma mene muče zato što su M10 ali sa drugačijim korakom navoja od standardnog pa nemam adekvatnu zamenu novih, i onda se zezam ponekad kada se zapuši poneka. A moj adapter je Agram-Geringhoff, sa prednjom roto sečkom sa pet redi, na M1600.
 
Dali neko zna da mi kaže nešto za Deutz Fahr M3360? Kakav je kombajn ima li delova itd. Čovek mi nudi pa hoću prvo da se raspitam. Ima 1500 rs, godište 88 i izgleda dobro očuvan. Jedino što nema sečku. Ako neko ima informacije o mašini, molim da mi napišete. Hvala.
 
kad sam ja trazio kombajn da kupim bio je takav u Novom Itabeju ali Duru Dakovic 770 taj Fahr bi trebalo da je isti ko taj Duro covek je bio vrlo zadovoljan imao je i adapter tri reda za kukuruz sro se tice delova za fahra nije problen a ako nesto bas zatreba u nhrvackoj ih ima dosta tako da tamo ima delova tamo je motor kao na torpedu 7506. Ima kod nas fahr m750 koliko vidim isti je kao taj M 3360
 
U subotu zavrsio branje sad ce na odmor. Bilo je par kvarova ali godine su, injemu i meni pa nije ni cudo...

---------- Poruka napisana u 18:29 ---------- Prethodna poruka je at 18:26 ----------

20kudyc.jpg
 
Nazad
Vrh