Deutz-Fahr

evo lampica
euox1z.jpg
dhft4m.jpg
5oaww5.jpg
2pttmhf.jpg
Na osnovu slicice (simbola) ispod lampe mogu donekle odrediti cemu sluzi ta lampa ali samo neke . takodje me zanima kako rade te lampe i kada se pale a kada gase ? Da li je nekom poznato dali ima na nekoj strani ovog foruma elek. oblik uputstva za ovaj kombajn ili nekog kataloga?
 
ljudi na kolko terate obtaja vase kombajne i kolko ste zadovoljni lomom zrna u kukuruzu?
mi smo radili kukuruz i na nekih 580 obrtaja nije da nema loma a kad smanjimo jos onda klize kais,jer neko imao varijantu lancanik i lanac kao na zmaju da se moze i ispod 400 obrataja terati? ili kraci kais? u biti ne smeta meni ako ima amlo loma ali ako pocmu da ga vade pincetom kao u psenici sto su radili onda ce me vec smetati.
 
580 je previse za kukuruz, ima tu loma prilicno. lanac pravi obrtaje od 400 (ne mogu da se setim sad tacnog broja zuba oba lancanika, jer ima i tu podesavanja-drugi lancanik- drugi broj obrtaja)
 
Što se tiče proklizavanja kaiša, i kod mene se to desilo ovih dana, jer se varijatorski kaiš izlizao, pa nisam mogao da smanjim dovoljno broj obrtaja, pa sam to rešio tako što sam na oba diska skinuo po 2 milimetra, tako da sada mogu više da se skupe, i time i ovaj stari kaiš služi i na malim obrtajima. Inače kod mene može da se smanji broj obrtaja na 400 o/min, pa možda čak i malo manje.
 
Što se tiče proklizavanja kaiša, i kod mene se to desilo ovih dana, jer se varijatorski kaiš izlizao, pa nisam mogao da smanjim dovoljno broj obrtaja, pa sam to rešio tako što sam na oba diska skinuo po 2 milimetra, tako da sada mogu više da se skupe, i time i ovaj stari kaiš služi i na malim obrtajima. Inače kod mene može da se smanji broj obrtaja na 400 o/min, pa možda čak i malo manje.

e vidis to bi mozda i ja mogao da uradim,nije problem smanjiti obrtaj na 400 al problem je tako terati jer ne stisne kais dovoljno,jel se secas kolko ti je vremena terbalo da to sredis? kod nekog strugara obicnog si nosio da ti struze ili?
 
Pa to je fabrički odrađeno dobro, ali samo dok je kaiš nov, a čim se malo potroši, sve više proklizava. Za demontažu i montažu mi nije trebalo mnogo vremena, samo treba paziti kako se obhodi sa gusanim diskovima, da nebi slučajno pukli, a sve ide lagano, s tim da treba obratiti pažnju kada se rasklapaju opruge, jer su dobro zategnute. Nosio sam kod strugara, i on je to odradio za nekih pola sata, jer se gus obrađuje jako sporo. I što se tiče tih 2 mm, toliko se kod mene moglo skinuti sa unutrašnje strane diskova, a da se nemora skidati i unutrašnji deo, taman je toliko imalo mesta (2+2=4mm). Sada i sa starim kaišem drži odlično tih minimalnih 400 o/min.
 
Zar nije bilo bolje kupiti nov kaiš ili ga poprskati sprejom za kaiševe i vozi nego obrađivati remenice.
 
Pa kaiš je sasvim OK, sem što se stanjio za neka skoro 3mm, i na većim obrtajima je sve u redu, jedino je problem kada se smanje obrtaji na minimum, a i zašto bih svake, ili sveke druge godine bacao 170€ na nov kaiš, da bi mogao da radim kukuruz. Ovako mogu maximalno da iskoristim kaiš, a i mnogo manje proklizava. Ovo mi je još uvek taj prvi kaiš koji je bio na kombajnu kada sam ga kupio još 2008, i još će da radi. A prskanje sprejem neznam kakve bi imalo svrhe, kada je pre obrade kaiš bio skroz labav.
 
Druže si porješavao sve ?

Kako se DF drži ?
Fala Bogu sve,i na vreme,soja gotova,ima još 3kj čekamo da sazri! Kakva je kod vas situacija? Veliki pozdrav

Pa kaiš je sasvim OK, sem što se stanjio za neka skoro 3mm, i na većim obrtajima je sve u redu, jedino je problem kada se smanje obrtaji na minimum, a i zašto bih svake, ili sveke druge godine bacao 170€ na nov kaiš, da bi mogao da radim kukuruz. Ovako mogu maximalno da iskoristim kaiš, a i mnogo manje proklizava. Ovo mi je još uvek taj prvi kaiš koji je bio na kombajnu kada sam ga kupio još 2008, i još će da radi. A prskanje sprejem neznam kakve bi imalo svrhe, kada je pre obrade kaiš bio skroz labav.
Taj se izlizao sa strana pa je postao uži,a ne tanji,treba da je 55mm širok,a ist problem se javlja i u žitu ako treba npr za tritikale da podigneš obrtaje bubnja na 1200 obrtaja,kupiš ORIGINAL remen za 170eura i netreba ti strugar
 
Fala Bogu sve,i na vreme,soja gotova,ima još 3kj čekamo da sazri! Kakva je kod vas situacija? Veliki pozdrav

Ajde neka je, drago mi je što je sve riješeno na vrijeme .

Kod nas isto sve u redu osim što smo zaboravili kako kiša izgleda.

Suncokrete smo skinili bez ikakvih poteškoća, krenili smo ovih dana sa kukuruzom, kaiš-remen nam je također malo malo pa proklizivao, no bio je već loš i potrošen otišli i kupili novi, ako i to ne bude radilo kako treba, budem si potražio trožilnu remenicu sa ĐĐ.

Inače nisam zvao onog tvog tipa, našli smo adapter par dana poslije nego što si ti bio u Hr.
6redni preklopni SA frezom i 36.10 ga lijepo goni.
Sve u svemu za sada zadovoljan.

Živio
 
Svaki od vaših komentara je na neki način u redu (što se tiče kaiša), ali ja sam svoj problem rešio ovako, i to savršeno funkcioniše, a svako ima pravo na svoje mišljenje, kako bi rešio ovaj problem.
 
Rešili ste problem ali to nije pravo rešenje.Upropastili ste remenice a kaiš je ipak jeftinija varijanta nego dve remenice.
 
kupljen nov kais pa cemo videti kako ce ici :) ali cini mi se da je matori reko da opet ne moze da smanji na zeljeni broj obrtaje... jel ima ko broj od osijeka ili zupanje ili de vec ima prodavnica deutz za rezervne delove?
 
Nazad
Vrh