Deutz-Fahr

@robert: moracu vaditi oba sita da vidim kako stoje usmerivaci vetra,jer nisam bio bas previse zadovoljan sa cistocom zita...
Da znaš da i ja ove godine nisam uopšte bio zadovoljan sa radom mog kombajna, što se tiče čistoće, sve dok nisam došao na silos i
video kakvo tek drugi prljavo voze. U zavisnosti od sorte pšenice, i kako je ko odradio agrotehniku ove godine su sa nečistoćom imale problema mnogo savremenije mašine a ne samo moj DF od 30-tak godina.
 
Momci mene interesuje ko kakva sita ima u kombajnima?Neko vidim ima sa okruglim rupicama,neko ima te takozvane lamela sita na otvaranje,neko ostavi gore kukuruznu a dole stavi žitnu ili sa rupicama(perforirani lim).Mene interesuje koja varijanta bi radila najčistije SOJU.Ja imam ideju da gore ostavim kukuruznu poprilično otvorenu,a dole da stavim sa okruglim rupicama 9 mm.Šta mislite o tome?
 
moj df je sezonu prosao super ove godine,imao je samo jedan kvar a to je da je pukao lanac na transportnim kofama.veoma smo zadovoljni,a onaj problem moj smo resili tako sto smo otvorili vetar i rastur nije bio :)
 
ja sam danas izvadio oba sita da vidim kako stoji usmerivac.prednji deo(do ventilatora)spusten skroz dole,a zadnji deo u srednjoj rupi.po mome trebalo bi i zadnji kraj spustiti skroz dole.jer po mom misljenju ovako kako stoji zadnji deo sita ne dobija dovoljno vetra.dali se neko slaze sa mojem misljenjem ili dali je kod nekog drugacije namesteno neg kod mene?
 
Hteo bi na 4060 da stavim preklopivi 6redni capelo pa me zanima dali mogu da ostanu 2 cilindra ili da stavljam treci za podicanje hedera?? Vec sam trazio i nigde nisam nasao takav cilindar, a da je u dobrom stanju sve neki krsevi... ja sam iz okoline Novog Sada pa ako neko zna ko ima cilindre nek mi javi...


Hvala unapred
icon_smile.gif
 
Ima covek iz karavukova ide po vasarima prodaje remontovane klipove,kad saznam kontakt napisem.

evo jedna slika pocetka zetve :)

k37nmb.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: TDI
Hteo bi na 4060 da stavim preklopivi 6redni capelo pa me zanima dali mogu da ostanu 2 cilindra ili da stavljam treci za podicanje hedera?? Vec sam trazio i nigde nisam nasao takav cilindar, a da je u dobrom stanju sve neki krsevi... ja sam iz okoline Novog Sada pa ako neko zna ko ima cilindre nek mi javi...


Hvala unapred
icon_smile.gif

Treći cilindar obavezno za kukuruzni koji je 6 redi !
Tako sam ćuo jer radio sam u tvornici u Županji u Deutz Fahru !
 
  • Like
Reagovanja: TDI
Hteo bi na 4060 da stavim preklopivi 6redni capelo pa me zanima dali mogu da ostanu 2 cilindra ili da stavljam treci za podicanje hedera?? Vec sam trazio i nigde nisam nasao takav cilindar, a da je u dobrom stanju sve neki krsevi... ja sam iz okoline Novog Sada pa ako neko zna ko ima cilindre nek mi javi...


Hvala unapred
icon_smile.gif

Evo obecanog broja od coveka iz karavukova,ovaj bi trebo da ima sve sto ti treba.
mob:0638102083
 
  • Like
Reagovanja: TDI
Mindjušar kako služi 36.10 ? Godina, radni sati ?
Imamo i mi istoga samo kosa 4.20m
HTS ili običan?
Kakva sita su u njemu ?
 
Nazad
Vrh