Deutz-Fahr

Vlajicu ne mora da znaci da sam u pravu, ali veci su gubici sa manjim vetrom nego sa vecim jel kad je slab vetar slama i pleva nece da lebde iznad sita nego klize po njemu a sa njima onda ilazi i zrno jel ne moze da propadne
 
hvala na odgovoru milose nemogu da izadjem sa njim na njivu da vidim kako bi to radilo.
 
da li neko ima broj deutz fahrovih servisera ili majstora?trebaju mi za neke informacije
 
Kao prvo smanjivanjem vetra cete postici samo losije izdvajanje zrna a ne bolje.Nemam takav kombajn kao vi ali imam zmajeve,princip je svuda isti.Navijte taj vetar neka duva,nemojte zaliti na otvorenosti gornjeg sita,donje otvorite takodje dok ne pocne da ide "prljavo " u bunker i posle ga zatvarajte do odredjene granice.Proverite podesenost usmerivaca vetra.
Jeste li se vi malo uprasili iza tog kombajna u radu pa da vidite da li vam "prosipa" preko gornjeg sita,ili je jak vetar iznosio zrno napolje ili ste samo gledali u ekran i u otkos iza kombajna?
 
ma nepitaj spajki isao sam iza kombajna dok vrse gledao po zemlji stavio spojene sake kod ladje i cekao kad se napuni da izduvam da li baca.moram probati to sa povecanjem vetra ja sam ga smanjio a sad cu probati da ga povecam.
 
Ako imas zrna u sakama odmah sa gornjeg sita kad pada,onda dodaj vetra,i otvori donje sito,mozda ti mnogo ide na povratnu masu.
 
kako nisam podesio dobro kada sam otvorio skoro skroz smanjio vetar maksimalno i idem 1 brzinom a on seje iza njega a sve gume stoje gde trebaju.

Proveri onu gumu kod skupljaca kamena!? Ja sam neki dan nju krpio a video sam rupe tako sto sam digao adapter skroz gore i otvorio skupljac kamena i otisao iza kombajna i tamo gde su sita gledao i video u coskovima rupice. Sad dali je do toga sipao videcu kad krene. Moj kombajn je prosipao sa strana ispod slame nije bilo nista. Sad videcu dali je to do guma ili je nesto drugo...
 
To je kretača inače slaba tačka na njima.Ako je vać pravite napravite je da bude dosta jača od prethodne,deblji materijal i više neće da bude problema.
 
U soji neverujem da ces moci brze da vozis kosa mora do zemlje da ide skoro pri brzoj voznji desi se da nepostize da pokosi pa jos ako je polegla ima svakakvih zemljista lose oru pa su neravne njive videces zito je za mene najlakse raditi.
Slazem se daje soju lakse vrsiti ako je parcela ravna i soja cista .Prosle sezone radio parcelu 100 dunuma 10 h sa malim zmajem 132 RM.Duga 850 metara i ravna.Sjekao sam je na 3 puta zbog bunkera da ne hoda prikolica zamnom.rod je bio 3 vagona na tih 10 h. Heder mi je 3.6 metara stalno je isla druga brzina minimalni varijator jer prvom moram ici jak varijator a on mi stalno popusta i mnogo mi zuji menjac.Na kraju je ostalo nesto malo u zadnjem delu za drugi dan.Zato me jako zanima kako ljudi vrse soju sa kombajnom koji ima primer ... 200 hp i bubanj140 160 cm a heder mo 3.6 ili 4.2m.Pa ljudi to je sumanuto ja nemogu ni da zamislim kojom bi on tek brzinom trebao da se krece da bi iskoristio svoju snagu,u soji pogotova koja je cista i uspravna kao sto je bila ova moja.POmom misljenju taj kombajn bi trebao da ima heder bar 10m.Jos nesto u soji obavezno kukuruzni podbobanj. Ja ga koristim 10 godina na malom zmaju i nema niti jedno zrno slomito ali bukvalo niti jedno jedino a nema nista ni nazad.
 
Ja do sada nisam uspeo da vozim toliko brzo , a da (SHumaher)kosa nestigne da pokosi, a išao sam i preko 7,5km/h u gustom usevu. Puž na adapteru je uvek taj koji mi je ograničava brzinu u normalnom i čistom usevu. Ovo ne važi kada ima korova, ili ako je usev jako polegao. Inače ja imam adapter zahvata 4,2m, a kombajn ima bubanj 152cm i nekih 220ks ili i više. Poenta kod mene ja da nemoram mnogo da mislim o zagušenju bubnja ili sita, samo gledam ispred. Ova kombinacija ima jednu malu manu, a to je potrošnja. Pošto prilikom vršidbe, motor mora da radi na maximalnom broju obrtaja, a nije adekvatno opterećen, i ima više prohoda, potrošnja mi je nešto veća nego kada bih radio sa njegovim orginalnim adapterom od 5,8m. Ali, sve ima svoje prednosti i mane, ja ovako nemoram da vučem adapter za sobom, jer su mi sve parcele koje radim, ne veće od 5kj.
 
Kod mene na malom zmaju u soji i kukuruzu nije toliki problem ni bubanj niti sita nego mi se gusi elevator zrna posto sam mu dogradio sortir cilindar pa je elevator dosta duzi nego standardni i stoji vertikalno nesto kao kod dzakarosa . Stoji i to daso i gumene lopatice na lancu zrele za menjanje.
 
Bas ti hvala na ideji da znas da bi i to mogao biti lako jedan od razloga jer se sada secam da sam nekada davno imao problema u smislu zapinjanja kidanja ispravljanja itd a mozda je i truo. Aposto on razdvaja elevator postoji mogucnost da zrno stalno pada dole.Sutra ujutro gledamo unutra.:ppozdrav:
 
ljudi imali neko neki kontak sa nekim ko radi delove za deutz fahr, nije bitno da li su novi ili polovni.Znacilo bi mnogo kombajn mi stoji, a zetva nije gotova. hvala unapred.
 
Evo konacno da i ja se ponovih,cim je zavrsio prekljuce kod starog gazde zetvu,sutradan ujutro kupljen i u podne poceo nase da skida,i juce zavrsio.
2cpclra.jpg


2v28m5z.jpg

2565ixs.jpg

mczmg7.jpg

33w9zmh.jpg


p.s.Nadam se da je sad jednom moderatoru srce na mestu,necu imenovati,prepoznace se on sam.
 
Nazad
Vrh