Deutz-Fahr

e da,ipak imam pitanje :) zbog cega oce da ide polako napred ili nazad kad ostavim u neutralnom?znaci moram bas ono precizno po malkice pomerati polugu napred ili nazad da bi stajao kombajn,jako tesko mogu da pronadjem neutralno da stoji u mestu kombajn.ovako je dosta rizicno da ostavim da radi i da izadjem napolje iz kombajna,jos ce sam krenuti :osmeh:
 
Nažalost najverovatnije ti je Matic dao tačan odgovor, ali bi ipak mogao da proveriš da moža nema lufta na polugama koje idu do hidropumpe (komanda pogona, ili kako se već stručno zove). A što se tiče kočnica, najverovatnije da nerade najbolje, ili nikako, a i hidraulika je jača od njih, pa se baš nemože mnogo pouzdati u njih. Za vožnju u ravnici ti na ovom kombajnu kočnice i nisu potrebne, ali obrati pažnju da prilikom usporavanja i promene smera, to ne činiš agresivno, jer ti se može desiti neka havarija na pogonu.
 
stavim u neutral(u zljeb)i tad malkice pomeram napred nazad i tad nekako pronadjem da stoji u mestu.e sad jedno glupo pitanje,ima i na jednom i na drugom tocku,to jest na hidro motorima sajla,ide od gore pa na oba tocka,jel treba da ima posebno rucku za rucnu kocnicu?posto ja u kabini ne vidim rucku od rucne.
 
Pa kod mene je "ručna" ujedno i radna kočnica, samo ima onu malu papučicu bliže desno, kojom sa blokiraju papuče, da se nebi vratile. Da te sajle su od kočnica, a inače to na krajevima nisu hidromotori već reduktori, a sami hidromotori su više ispod kombajna, tu gde dolaze ta debela creva. Što se tiče neutrala, popni se gore kod motora, i otvori taj rebrasti lim(prvo otvori lulu), tu ti je hidro pumpa(velika četvrtasta montirana na motor), na njoj imaš malu polugicu vezanu zglobovima dalje do kabine(kroz cev u bunkeru), probaj da je pomeraš (dok je motor ugašen), ako ima lufta, to tije onda taj problem sa neutralom, jer se mehanički direktno tom polugicom unutar te kutije zakreće klipno aksijalna pumpa, i time menja protok i smer ulja, tako da ako ta polugica ima lufta prilikom rada i vibracija motora se pumpa može sma da se zakreće i kreće kombajn.
Izvinjavam se na malo opširnijem objašnjenju. Pošto sam isterao moju "zver" idem da slikam pa ću postaviti slike kasnije.
 
kod mene nema nikakve papucice,jedino sto ima od papucice to je za ukljucivanje i izkljucivanje adaptera.nista sutra cu proveriti te polugice dali ima lufta.u svakom slucaju hvala vam prijatelji :ppozdrav:
 
8y8j92.jpg
[/IMG] ovo je ta poluga pogona sa zglobovima i delom za podešavanje,
hwhdzc.jpg
[/IMG] a ovo je papučica za blokiranje kočnica(ova mala desno dole), koja ima neka tri položaja, u jednom nema funkcije, i kočnice rade normalno, u drugom kad se pritisnu kočnice, tako i ostanu(ručna), i kad se stisne u treći, kočnice se otpuste. Inače ja se nesećam da sam uopšte ijednom koristio kočnice, jer za to nisam imao potrebe.
Ja sam baš danas počeo sa čišćenjem motora, opet se nakupilo prljavštine. Kada ga očistim, do iduće godine sam miran, u sezoni ga povremeno izduvam i to je to. Posle me čeka još menjanje korpe, stavljanje sita, detaljan pregled i žetva može da počne.
 
kod mene nema kocnice.slikacu sutra kako izgleda kabina iznutra pa cu postaviti slike...
 
Pa moguće da su "majstori" prilikom postavljanja ove novije kabine izostavili ovaj nepotreban detalj :haha:.
Jesu li bar ugradili klimu, jer ti noviji tipovi sa tom kabinom su već imali serijsku klimu?
 
Stric moj ima Fahra m 1600 hidromat, gorio je 2 puta, ta hidro pumpa tj. hidromat mu nikad nije valjo a niti sada nevalja, kombajn mu stoji u garazi a vrsi samo sa DF 36.10 .. :D
 
ne znam,moguce svasta,moracu proveriti ispod kabine dali su poluge od kocnice tamo.nema klimu.
 
Pa zapalio se kombajn 2 puta a nije neke sreće imo s njim .. on je kriv sto se zapalio, a hidro pumpu bi on trebo nosit na reglažu ali kaze da se ne isplati .. !
 
Zamolio me rodjak da pitam sljedece. Ima DF 3540 i prosle godine je lulom udario o kamioni pukla mu je klipnjaca cilindra sto sklapa i rasklapa istu. N eki majstor mu je remontovao cilindar, ali on vise ne radi kako treba , tj kada mu da komandu da isturi ili uvuce lulu, cilindar iprevise brzo reaguje. Lula se brzo krece i zvekne kada dodje u krajnji polozaj, pa ce vjerovatno nesto otkinuti prije ili kasnije, naravno prije havarije lula je funkcionisala normalno usporeno sa "osjecajem". Jeli tu nesto zaj.... majstor koji je mijenjao klipnjacu cilindra, ili je nesto drugo u pitanju?
 
To se moze resiti reducirom za protok koji moze napraviti svaki majstor koji ima strug.
Reducir se ubaci izmedju klipa i creva da bi se smanjio protok...
 
dok ne krenem napred ili nazad,jako tesko ide volan.znaci cim se otvori ventil i krene kombajn volan lakse ide.jel to volan povezan sa hidro motorom?
 
Roberte, da li se to desava i na velikom 'gasu'? Ako je tako onda ima vise potencijalnih gresaka: filter hidraulicnog ulja, mali nivo ulja, neispravna hidraulicna pumpa i na kraju neispravan orbitrol. Pocni da gledas redom.
 
Nazad
Vrh