Deutz-Fahr

Koji motor ima, F8L413V ? V8?
 
Poslednja izmena:
E to sto je matic reko nije za vozikanje sigurno u tablama dolazi do izrazaja.Isto kao i djuro djakovic 1620 cini mi se motor.
Pa 10 nije puno ali ako potrosi 15 to je vec previse,ako uzmemo da mecke motori trose oko 6-8l zavisi od table onda na nekoj povrsini od stotinjak hektara dolazi do izrazaja potrosnja.
Kolko planiras da radis sa njim?
 
kolki mu je heder zitni kukuruzni?
koje je godiste?
jel zna neko kolki je bunker na 3570 ili 3580 df kombajnima?
 
sta kazete za deutz fahr 1600H?

Je ga imam već treću godinu, jeste da je dosta mator ali je dobro očuvan. Žitni adapter imam od 4.2m, a kukuruzni pet redi (Agram-Geringhoff). Iz dosadašnjeg iskustva mogu da kažem da mu više odgovaraju veće table, jer je problem samo doći do parcele, zbog gabarita, brzine (max 20 km/h), a i zbog potrošnje, jer ja u šali kažem da moj kombajn troši na sat, a ne na jutro, jer mu potrošnja skoro bukvalno zavisi od vremena rada. Ali zato kada konačno dođe do parcele, onda je gazda. U pšenici sa ovim (za njega malim) adapterom idem brzo koliko god adapter može da prohuta, do 7,5 km/h (max brzina radnog režima-brzine). U kukuruzu bi mogao i brže, ali mi je nezgodno voziti u transportnom režimu, mada je i ovako dobar učinak, jedan hektar uradim za 45 min. Potrošnja se kreće od 14 /ha, pa do 25 l/ha (ovo su bili katastrofalni uslovi). Bunker mu je možda najveća mana, samo 3,5 tona kukuruza, ali je meni taman sa ovim adapterom. Inače Švaba ga je BAŠ napravio, i ja do sada nisam imao nekih većih problema, znači redovno održavanje, poneki kajš i TERAJ !
 
napokon juce stigo zver ....heder 4.80 kombajn u dobrom stanju,to sto ima da se sredjuje od toga moze da radi,znaci ne mora da se sredjuje nista,ali radi sebe imam neke sitnice!
f4i7gi.jpg
 
To je M1620h ako se nevaram. Razlika je u novijoj kabini i dodatku na bunkeru (povećanju). Inače ove serije od 1600 imaju žitni adapter do 5,80.
Roberte, jel ima v8 motor? Ako ima iz ikustva bih ti pod prvo preporučio da detaljno, ali detaljno očistiš i izduvaš motor, da se nebi zezao kao ja dok nisam skinuo sve limove sa motora i žicom izčačkao nekih pola kilograma zemlje, posle toga temperatura više ne dolazi ni do pola zelenog polja ma koliko bilo toplo napolju i koliko ga forsiram.
 
Poslednja izmena:
M1600H kabina je nekada menjana i stavljen dodatak na bunker.V8 motor,cena 12500E,89 god.zitni adapter 4.80! motor sam izduvo ocostio sve,nije bilo puno prasine.od koga sam kupio vidi se da je oddrzavao.
 
A tako, meni i jeste bio sumnjiv rebrasti lim iznad lule, a što se tiče godišta, taj te malko zaj. ,M1600H se pravio samo do 1980, zvanično po sajtu konedata je do 1975, ali moj iz 1980, i to bi trebalo da je zadnja serija, posle su išli na M16010H, i isti je kao ovaj na slici na slici levo ali za model M16020H, http://www.konedata.net/DF1202.htm . Tvoj pošto još uvek ima natpis belim slovima bi trabalo da bude 1979 ili stariji. A što se tiče motora, i moj je bio izduvan i očišćen "spolja", mislim i iznutra ispod onih gornjih poklopaca, ali sam mislio na otvaranje onih limova sa strane cilindara, i čišćenje samih rebara na cilindrima. Nije to izgledalo mnogo prljavštine u odnosu na tako veliki motor, ali da ne poveruješ kako se grejanje drastično smanjilo. To ti je najviše prašina od soje koja se stvrdne i postane kao cement. Ja planiram ponovno detaljno čišćenje ovh dana, da bi u žetvi bio miran. Ako te još bilo šta zanima, rado ću ti pomoći.
 
uupppsss,ja sam pogresno napisao,jeste 1979 god.izvinjavam se.trenutno ne zanima me nista,to jest sve mi je jasno,videcu ovih dana kad budem radio jecam,pa ako se nesto nadje da mi nije jasno pitacu...
 
Nazad
Vrh