Deutz-Fahr

mucobieno je napisao(la):
bećar je napisao(la):
Imam katalog rezervnih dijelova za DF 36.10 i 36.30, ako nekome treba neka se javi. ( pdf oblik )
okaci na forum, ako nudis to besplatno, nije na odmet da se nadje, pa kome treba uzece ga

Ništa besplatno ;) za pivo i čevape bi već išlo ::namigivanje:: :ppozdrav:

Uploudat ću kada uhvatim vremena, ako je nekome hitno neka mi pošalje e-mail na p.p i dobije odmah.

fahrdeutz je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Ali tu piše da se proizvodio samo do 87 godine a koko je ovaj 92 godište?

Ako se proizvodio do 87 godine, to znači da ovaj nikako ne može biti 92g ili prevedeno da ga je netko poprilično pomladio, ili ti krivotorio dokumente, pločicu, ...
 
bećar je napisao(la):
mucobieno je napisao(la):
bećar je napisao(la):
Imam katalog rezervnih dijelova za DF 36.10 i 36.30, ako nekome treba neka se javi. ( pdf oblik )
okaci na forum, ako nudis to besplatno, nije na odmet da se nadje, pa kome treba uzece ga

Ništa besplatno ;) za pivo i čevape bi već išlo ::namigivanje:: :ppozdrav:

Uploudat ću kada uhvatim vremena, ako je nekome hitno neka mi pošalje e-mail na p.p i dobije odmah.

fahrdeutz je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Ali tu piše da se proizvodio samo do 87 godine a koko je ovaj 92 godište?

Ako se proizvodio do 87 godine, to znači da ovaj nikako ne može biti 92g ili prevedeno da ga je netko poprilično pomladio, ili ti krivotorio dokumente, pločicu, ...
uvezen je iz norveske,dali je podmledjen ili nesto drugo neznam ali je stvarno u dobrom stanju,kod mene u bosni su cijene tih stariji kombajna od 7-10000eura a meni treba manji zato sto su male njive a meni treba za moje potrebe i malo usluzno,danas sam gledao M660 7000eura u dobrom stanju uvoz iz njemacke,koje su mu mane,ucinak, do sad nisam imao kombajn pa me sve zanima,hvala pozdrav
 
fahrdeutz je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Ali tu piše da se proizvodio samo do 87 godine a koko je ovaj 92 godište?
Ima 92 godište ali je to Đuro Đaković M770, ja kada sam kupovo Claasa htio sam njega ali nije mi se dopalo što je kombajn jako mal ima motor nekih 75ks a kolega ga je imo i on mi je reko da nekupujem to jer on je novog kupio i uvijek nešta prvi dan u žetvi se motor grijo on kaže sada ko tu laže tko ne neznam, ali meni se njegova kabina jako sviđala jer je staklo cijelo nije lomljeno kao na mojoj kabini :cao:
 
Evo i moj kombajn
2lsch1y.jpg
107qtsx.jpg
,koji je i na prodaju
Post je spojen: [time]1299357541[/time]
_________________________________________________
107qtsx.jpg
e8vdhl.jpg
 
jedno pitanje
koliko je potrebno da se stavi u rad kukuruzni adapter i da li se menjaju blinde ?
u pitanju je 13 02 hs heder za zito 4,20 a stavio bi cetvororedni heder za kukuruz
 
Gospodine Petar123
Sve zavisi od Vaše spretnosti ili spretnosti servisera koji će Vam to raditi,ali računajte da jedan dan izgubite na motiranje kukuruzne adaptacije.
Šta je sve potrebno uraditi:
-zameniti podbubanj (korpu) za pšenicu sa kukuruznim podbubnjem
-ubaciti lim na prodižetak korpe (češalj)
-ubaciti blinde na bubanj (dob)
-ubaciti zatvarač hvatača kamena
-blindirati prve dve kaskade slamotresa (ovo niko ne radi)
-prikačiti grlo i kukuruzni heder.
-ako je lancani prenos pogona bubnja odabrati odredjeni par zupčanika da bi se dobio odredjeni broj obrtaja bubnja
-podesiti zazor na ulazu u elevator hedera
-podesiti reperno zazor korpe
-smanjiti broj obrtaja povratne mase i ako je potrebno postaviti grublju podlogu
-spustiti zavesu iznad slamotresa
-ako ima sečku, isključiti je ili smanjiti broj obrtaja, smanjiti broj noževa (za polovinu) i zameniti ih za noževe za kukuruz
-zameniti sita o postaviti odgovarajuća za kukuruz
Mislim da bi to bilo uglavnom sve što se tiče kombajna još samo podesiti adapter (otkidačke ploče, otkidačke valjke...). :cao:
 
Takav sam ja slican 2685 hteo da kupim pa sam odustao nisu losi kombajni dobre motore imaju taj je malo duzi od modela sa slabijim motorima mislim da ima 5 slamotresa nisam siguran neki traze za djuru djakovica 15 000 evra ovaj vredi uzeti za te pare
Evo 2685 pre 4 godine sam ga merkao tad

1znmk93.jpg
jaf5t3.jpg
 
@KishRobert
Kombajn je stvarno tip-top,ovo sve sto je bilo po oglasima bilo je u daleko losijem stanju.
 
Pozdrav, ima li neko katalog za kombajn Fahr M1000, ili informaciju gde se može naći.
 
Nazad
Vrh