Deutz-Fahr

Sto se tice tog majstora volio bih da mogu naci najboljeg al nema takvog u blizini.spirale jesu poostre, jel gornje sito skroz da otvorim, zar moze da vrse kvalitetno bez donjeg sita?
Obrtaje sam spustio na najnize
 
Moze, jos kako. Evo sta da radis:
1. Okreni ploce u grlu
2. Otpusti korpu
3. Smanji obrtaje na 300, ako ne valja remen, promeni ga
4. Ako radis sa donjim sitima, skini orebrene ploce u povratnoj i stavi glatke
5. Smanji brzinu povratne
6. Ako imas iole mozga, izvadi donja sita i boli te uvo za povratnu
7. Koliko km/h ides sa kukuruznim adapterom? Ako radi sa malo mase i tad hoce da lomi. Resenje-teraj brze...
 
1. Okrenuo ploce
2.Otpustio korpu
3.Obrtaje cu tek da smanjim na 300
4.stavio glatke ploce
5. ovo ne znam kako????
6.Vadim donja sita
7, Nesto se ne secam kolikom brzinom sam isao ali mislim da je sporo, Koliko brzo bi trebalo ici ili zavisi od kvaliteta usjeva?
Zahvaljujem se na pomoci
 
1. Okrenuo ploce
2.Otpustio korpu
3.Obrtaje cu tek da smanjim na 300
4.stavio glatke ploce
5. ovo ne znam kako????
6.Vadim donja sita
7, Nesto se ne secam kolikom brzinom sam isao ali mislim da je sporo, Koliko brzo bi trebalo ici ili zavisi od kvaliteta usjeva?
Zahvaljujem se na pomoci
Verovatno kajs stavi na vecu remenicu da sporije okrece spiralu od povratne.
Ima 2 remenice manja i veca.
 
ja ispod 400 obrtaja nize ne mogu smanjit. da li kupovinom novog remena je to moguce,
Sad kad sam smanjio na 400 remen se poravnao sa remenicom, kako onda sa novim to izvest?
Donja sita da izvadim kako predlazu da li ce onda mozda biti prljavije zrno
 
Ima i da se zameni remenica iza variatora koja vrti bubanj.To sam ja radio i smanjilo je lom .Dobio sam tu negde oko 350ob
 
Obrtaji:
20240903-154200.jpg

I brzina:
20240903-154221.jpg

To je bez ukljucenog reduktora.
Adapter je sestoredni Drago.
 
Kolege sta uraditi ako na djuri v8 motor dodje temp ulja skoro u crveno. A temp na stublinama je ok. Da li vredi prati hladnjak ulja ili mora novi? Sve izgleda cisto. I svaki dan se izduvava kombajn. Ali cim dodje 12-13h i najvece sunce greje se…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh