Deutz-Fahr

Koliko dugo covek sprema taj kombajn, bas me zanima u kakvom stanju je bio.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nešto mi je to na ulazu sitno za slamu. Kao da je ovršena pa vraćena nazad.
Provjeri koliko je ta uvlačna spirala podignuta od korita. Nebi trebalo da je više od 15 mm.
 
Drale dzabe pricas, on ce uraditi potpuno suprotno.

Po čemu to zaključi
Problem rešio
Sad opet novi
Lupa mi zrno
U ječmu manje a u pšenici vise, raspustio korpu do kraja nista bolje.
Kupio sam nove "ribeze" ono za povratnu masu, majstor kaze da skinem to i vratim one glatke poklopce koji su i bili na njemu sto idu kad se kukuruz vrse


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Po čemu to zaključi
Problem rešio
Sad opet novi
Lupa mi zrno
U ječmu manje a u pšenici vise, raspustio korpu do kraja nista bolje.
Kupio sam nove "ribeze" ono za povratnu masu, majstor kaze da skinem to i vratim one glatke poklopce koji su i bili na njemu sto idu kad se kukuruz vrse


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
I u cemu bio problem sto nije hteo da uvlaci

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Prosle godine krenulo nesto da skripi iza kod slamotresa, mislili smo da ladja struze od sasiju.

Sad prije par dana upalimo kombajn i pipnem skroz desno osovinu slamotresa a ona vrela, rasuo se lezaj. Zamjenimo ga kad ono idalje skripi. 1. i 2. slamotres struzu jedan od drugi, a 4. i 5. imaju pola milimetra izmedju sebe.
Sta mi je sad cinit, da sam nabio a nisam osovinu na drugu stranu valjda bi svih 5 strugalo.
 
Moze, al kako se pomjerio sam od sebe?
Nema nekih tragova pomjeranja na osovini
 
Poslednja izmena:
I u cemu bio problem sto nije hteo da uvlaci

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Ma one prste na puzu ( spirali hedera) izvukao na odgovarajucu meru ( 6-12 mm) i od tad ide super premda je sad razmak izmedju izvucenih prstiju i poda hedera 20 mm

Da li se i gde moze kupit elekttomagnet sečke
Nigde na netu da nadjem a vec duze vreme trazim


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ma one prste na puzu ( spirali hedera) izvukao na odgovarajucu meru ( 6-12 mm) i od tad ide super premda je sad razmak izmedju izvucenih prstiju i poda hedera 20 mm

Da li se i gde moze kupit elekttomagnet sečke
Nigde na netu da nadjem a vec duze vreme trazim


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
I ja sam kod mene izvukao prsti tek kolikk da ne udaraju u pod hedera

Kod mene taj megnet za secku je crkao i predhodni vlasnici su ga prepravili da stalno vrsti secku, da li neko ima sliku ko je to prepravljao na mehanicko ukljucivanje?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
I kod mene se vrti stalno a to utice na potrosnju a tek u transportu sto postoji mogucnost da nedaj boze otpadne deo noza e od toga najvise strahujem.
Voleo bi i ja videti ako je neko sta prepravljao na mehanicko ukljucivsnje iste


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Tako i ja strahujem da se slucajno neki noz ne razleti pa napravi haos, teze pali kombajn i kad se gasi pravi vece vibracije i vise je opterecen motor kad stalno vrti
 
Kod mene ima spaner ali kad se raspusti ne moze opet da se skine kais nego mora da se obori dole secka pa da se skine kais, kada idem od kuce do njiva tad je spustena secka ali u njive radi stalno jer se ne isplati stalno da se spusta i dize kad su njive relativno blizu
 
Ne razumijem to da se "obori dole secka"
Ja mogu da ga skinem sa glavne remenice gore na motoru
Uzmem kljuc 36 cini mi se okrenem zamajac i skinem remen ali sta recimo kad radim sa seckom i kad hocu u drugu njivu, motor ne smem ugasit neposredno po zavrsetku rada nego trebam sacekat da se malo ohladi pa onda skinut remen od te price nema nista
Da imam gde vidjet kako je neko eventualno prepravljao to ukljucivanje na rucno ili da kupim elektromagnetno kvacilo
Znam da je dosta skupo ali nema veze bitno mi je da ga nadjem


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Spusti se secka dole i ona visi tako je barem kod mene na new hollandu, slika je sa interneta
QjnUhIb.png
 
Nazad
Vrh