Deutz-Fahr

Koliko ovaj lim podizete? Kad ga spustim skor dole bude ispod ravnine sitke gore, a kad ga podignem skorz gure bude za 1cm vislji od sitke..
 
Danas isao probat ječam vrsit i ostaje mi dosta slame u hederu, ne moze puz da baci na uvlacne letve dovoljno brzo, nego
Mi se tu na ulazu nagomilava slame i napustio, majstor kaze da je jos nezrela stabar pa se iz tog razloga to desava a ja nesto ne vjerujem u tu pricu.
Pitam se kako soju vršu a stabar skoro
Pa potpuno zelena
Evo slike kad sam izasao iz njive koliko mi se nagomilalo vlati na hederu i zrna jecma , da li je to uredu i sta bi trebalo jos pokusat


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
e0bfd72bb376b553f9d847c5df657b07.jpg
 
Rđa te zeza, pogotovo u toj svilenoj ječmenoj slami.Heder na kraju sezone namažeš prerađenim uljem ili ofarbaš osnovnom bojom i peglaj.Uzmi žičanu četku i očisti sve lepo.

Dal da sad ofarbam posle ciscenja ili samo ocistiti??
Ja koji prvi put u zivotu sjedam u kombajn sam to isto sugerisao majstoru on kaze nije to


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Da li na ovaj moj problem uticu uvlacne letve sto struzu po podu grla
Citam da trebaju bit malo iznad poda grla a kod mene doticu grlo
Ocistio sam korito hedera od rdje presao antirosom pa cu preci nitro farbom
Popodne idem pokusat opet


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ne uticu letve na ovo, rdja je problem.. Isto se desavalo kod mene prosle godine ali nije bio mnogo rdjav adapter pa se posle 50-60 ari sam od sebe uribao uz povremeno zastajanje i dalje nije bilo problema..
 
Ovde je pre svega zardjano korito i ulazno grlo. Dok sam imao Zmaja 170 imao sam sa njim problem da nije hteo da mi guta ječam. Korito uribano ulazno grla takodje sve ok, on neće da nosi unutra. Kada smo produžili lanac u ulaznom grlu za pola zrna/zrno (davno to beše) kombajn se opravio i počeo da radi kako treba.
 
Ljudi
Ocistio korto, premazo antirosom, ofarbo, grlo isto uradio sad kao novo i opet isto
Nego pricao mi je isto jos jedan covjek da je produzio lanac za jednu dve poluspojke na lancu i drugi kombaj, sve ok, radi posao
Sad i ja idem to odradit pa cemo vidjet


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nisam resio problem
Niko da ustanovi zasto se ovo desava
Delimocno se popravi stanje kada one prste na spirali malo vise izvucem ali opet nije kako bi trebalo bit kad vidim na netu kako uvlaci masu


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Јеси ли покосио колико са њиме до сада? Мени је грло било зарђало и требало ми је скоро 1кј да искосим да би се урибало грло. Најбоље га уриба жито са прораслим сирком кад искосиш 1кј таквог жита цакли се све као да је полирано.
 
Nazad
Vrh