Deutz-Fahr

Vjerivatno obicno hidraulucno 46 ,ako sluzi samo za hidrauliku , i ne ide u kocnice ,mjenjac itd , a vjerovatno neide. Neka kaze jos neko..
Hvala, ulje služi samo za hidrauliku,dolijao sa hidraol 46, pošto je počeo puštati na prirubnici hidraulične pumpe. Zanima me kakve su brtve na spoju pumpe hidraulike. Motor je Deutz, a pumpa Bosch
 
Kod mene je dupla-tandem pumpa (df 3580) i kod mene je pustala ja kupio novu, propustio i semering ali kad sam montirao novu mislio sam stavit te stare gumice ali bile su slepljene pa sam ih zamenio novim.
Ako hoces mogu ti slikat


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ako može stavite slike. Meni pušta na prirubnici, mislim gornja ona s dva šerafa. Kombajn je spremljen u garaži,pa nema previše mjesta za remont, kad prestane kiša idem u remont. Mislim da kod mene bude počela žetva potkraj drugog tjedna, pošto već nekoliko dana po nekoliko sati pada kiša i voda stoji na većini parcela
 
Da li mozda neko
Moze odgonetnuti odakle potice ovaj zvuk
Menjao sam silen block sa obadve strane ladje menjao i one gumene čaure sa zadnje strane nigde nema nekog praznog hoda ali ima ovaj zvuk



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Lađa udara o nešto.Verovatno je nisi dobro ufazio kada si menjao silen blokove pa si joj zeznuo hod.Par mm znaju ozbiljno da naprave problem, pitaj me kako znam. 🤣
 
Lađa udara o nešto.Verovatno je nisi dobro ufazio kada si menjao silen blokove pa si joj zeznuo hod.Par mm znaju ozbiljno da naprave problem, pitaj me kako znam.

Ne nije to
Sumnjao je majstor u to
Od prvog dana kupovine se culo
Pa je "raspustio" ladju izmjenjao te gume sve i ponovo je ufazio
Majstor ima iskustva preko 40 god ali dzaba sve ne moze ni on da dokuci sta je
On kaze najvjerovatnije one gume sto idu sa strane unutra kao one trake a ja opet ne vjerujem mislim da je nesto ozbiljnije


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Kod mene je lađa udarala o šasiju.Na malom gasu o.k a kada daš pun katastrofa.Jedva smo skontali šta je u pitanju a našom greškom je nastao problem.Naravno trebalo je nekoliko dana rasturanja i jurenja delova a sve zbog kretače na lađi koja je od drugog tipa kombajna, ugao donje lađe drugačiji i lupa li lupa.
 
Ne znam jbg, muci me to strasno
Ne verujem da je bezazleno
Kod mene na velikom gasu se manje cuje
Najizrazenije je ovako na malom gasu


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ne znam koliko je jednostavno na deutz-u ali mi smo na Zmaju nasli gde se cuje lupanje (tj. grebanje) rucnim pokretanjem mehanizma. Ovako ti radi motor i sve ostalo odjednom i nema sanse da lokalizujes zvuk. Probaj na nekoj vecoj remenici da ga pokrenes da vidis u kom tacno trenutku se cuje pa onda dok jedan klima levo desno drugi ide okolo i trazi.. Kod nas uletelo nesto u vetar i iskrivilo jedno pero, na jednom kraju to pero je zakacinjalo u lim samo u jednom delu, to je moglo da baci varnicu kao dobar dan.
 
Ne nije to
Sumnjao je majstor u to
Od prvog dana kupovine se culo
Pa je "raspustio" ladju izmjenjao te gume sve i ponovo je ufazio
Majstor ima iskustva preko 40 god ali dzaba sve ne moze ni on da dokuci sta je
On kaze najvjerovatnije one gume sto idu sa strane unutra kao one trake a ja opet ne vjerujem mislim da je nesto ozbiljnije


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ako sumljaš na gume sa strane, to ti je lako provjeriti, uzmeš wd-40 i prskaš dok se lađa njiše,kad promjeni zvuk našao si kvar, ako nema promjene ideš dalje po redu
 
Skines kaiseve i okreces jedno Po jedno

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Otkrio sam odakle dolazi taj zvuk
Dole gde ona spirala povratne mase e tu niz celu duz tog tzv. korita ima gumena traka dosta je kruta, nju jad sam skinuo nestalo je i to sto se culo
Sad cu montirat meksu gumu samo ako mognem ikako provuc pored spirale bojim se da ne budem morao skidat ladju radi tog


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh