Deutz-Fahr

Pitanje za upucene,koja kombinacija zubcanika ide za obrtaje bubnja u suncokretu?Trenutno je kombinacija za psenicu i zitarice.Imam jos jedan par zubcanika koji idu za kukuruz.U pitanju je Deutz Fahr M 1002.Trebalo bi da je isto i na M900,922 kao i na 1080.
Gornji ako imas 16 zuba, a donji 27, ili jos bolje gornji 13 zuba, a donji 27. Prva kombinacija je 506 obrtaja, a druga 410 obrtaja… Ja radim sa drugom kombinacijom i radi odlicno..
 
Dali stavljate blinde na slamotresu, ako stavljate dali kupujete negde i gde, ili sami uradite mesta slicno,
 
Уфф скоро сам негде у огласима видео да неко продаје корпе за Фара. А види код оног Лика у Бечеју имаш га на Половним Аутомобилима прави корпе за све комбајне.
 
Како да наштелујем лађу на 3580 иде ми од назад када се гледа у леву страну па чеше од лим. Покушавамо преко лежајева на кретачи али нам не иде.
 
Na psenicnoj korpi imam dosta pokidanih zica ,gde ih mogu nabaviti povoljnije, mislim da su 4mm korpa ide na kombajn Deutz
 
Ми смо набављали патентиран жицу секли је на меру и увлачили у корпу. А жицу смо узимали у Нови Сад, Дак комерц или тако некако.
 
Kolege da li neko zna gde moze da se nabavi el motor za povecavanje i smanjivanje obrataja vitla? Treba mi za djuru djakovica.
I koliko na kukuruznoj varijanti mozete da smamnjite br obrtaja doba? Kod mene radi na 500 a iapod toga nema sanse a stavljen nov kais. Prosle godine je dosla loma bilo a mislim da je zbog velikih obrtaja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Није ли то мотор од брисача? На ремен најмање 500 обртаја једино решење ланац или да купиш редуктор па да на њега смањујеш обртаје.
 
To je obicni motor od brisaca, ali ga treba upasati na heder. Moraju se napraviti nove rupe da se pricvrsti i nastavak koji spaja izlaz na motoricu i osovinu.
Ja radim isto radim preko remena na 500 obrtaja cini mi se, i nema toliko loma.
 
Где се на Дајц Фару 3580 испушта вода из хладњака и колико антифриза да му сипам? 🤔🤔🤔
 
Dali ima neko uputstvo za rukovanje kombajna Deutz Fahr m 3610, da se malo edukujemo tokom zime ,unapred hvala
 
Kako ono kazu,ovde i koze pod rucnom pasu a oni seju psenicu ....
Ovde je sve uvek u horizontali,a kako je kod setve i drugih stvari gde je traktor nagnut, kako to uticena njegove karakteristike, kako se motor ponasa ,jer je stalno nagnut,kako se tu odvija proces podmazivanja unuta motora.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Pitanje za poznavaoce farova u cemu je razlika izmedju 2780 i 3580(osim sto je 3580 mladji)? Oba bi trebala da imaju hidro pogon, motore vazdusare slicnih kw i po 5 slamotresa?

A 2680 ima klasican menjac i varijatorski pogon, tako?
 
Nazad
Vrh