Deutz-Fahr

Evo ja imam 2685 već devet godina i mogu reći samo reči hvale. Jači je motor na njemu nekih 25 ks nego na 2680. Kvarova jako malo ako se redovno održava. Ove godine sam rešio pa izmenjali skoro sve ležajeve. 52 kom osim na adapterima. Jako je jednostavan za popravku. Prošle godine na pola sezone sam primetio da je puklo kod držača lađe ali sam odradio sezonu do kraja i sada smo zavarili. Ide on jako lepo.
 
Imam ja, noviju zelenu seriju. Nemam nikakvih zamjerki, mali potrosac i slabo se kvario barem moj. Za tri godine jedan senzor, par lezajeva,jedan remen i koji dio sa kose (uglavnom samo potrosni dijelovi). Jedino ima manu da puca na pogonu ladje, ali dovedes nekog bravara i napravice da valja. Nece se raspasti cijela ladja, nego je taj pogon glupo pricvrscen i od sile zna da pukne ali nece napraviti neku havariju.
Prednost m20 serije je sto ne zaostaje puno za naprednijom m30 serijom, a cijena je dobro niza. 2680 je kao starija verzija od 3540, na 3540 je bolje napravljena sjecka(nema dizanja nego samo poluga), motor je bolje zasticen i pritom ima manje prostora za rad, u kabinu je dodat yojstick sa komandama a veca braca poput 3580 imaju hidromat, bolje izveden mjenjac, bolje izveden poklopac bunkera itd. Uglavnom m20 serija je jeftnija nekih 5k eura od m30 serije, i nema tih unapredjena koje ima m30 serija. Ako se uzme uredan nema tu problema. Sta god interesuje rodjaka pitaj, tu sam.
@MONTOYA Cim vidis koliko ih ima znas kakvo je stanje. Imaju hidromat, klimu, mogucnost kacenja vecih adaptera(jedan cak vozi 6 redi) itd. Vecinom cim je deutz onda je 3580. 3580 je kupio skoro clan @DraleTD
Gledajući oglase cini nam se da je dosta jednostavan kombajn?
 
Jednostavan i pristupacan, nije najljepsi ali je lako prici svemu. Dvojica opusteno mogu istovremeno sarafiti oko motora, i oprati ga je veoma lako. Sto se zavuce izmedju motora i bunkera samo otvoris lim u bunkeru i operes. Jedino ima tih sitnih mana poput sjecke koju rucno dizes, prenos sa kombajna na adapter nije kardan nego osovina koja ulazi u cijev i stavlja se saraf pa to stvara malo probleme ko kukuruznog adaptera. Ali za tu razliku u cijeni mislim da se isplati. Psenicni adapter 3.60 i to je neka normala, kukurzni ja vozim 4 reda i to gering stari koji je dosta tezak ali moze i 5 redi. Samo sto je to onda problem sa sastavima jer su sijacice 4 reda a vozaci pod pivom. I ako moze nek trazi sa klimom!
@Soyacorn Jel tako kod nosaca zupcanika? To im je svima mana.
 
H je oznaka za hidromat, a TS je turbo separator ili twin nisam siguran, uglavnom TS je oznaka za dva bubnja.
Na 3580 i 3610 je gornji bubanj fiksan pa je problem u kukuruzu navodno da puno lomi, kod Toplinera je je štelajući gornji pa je bolje. Mana im je taj nosač lađe, ali to se riješi, a oni imaju mislim izvedbu sa fiksnom i nagibnom, sa fiksnom su kažu oko mene bolji, nikad nisam vidio razliku osobno izbliza pa to ne mogu reći, ali svi rade. Ima standard 913T motor ako se ne varam, zračno hlađenje i lako se održava. Kod nas su omiljeni jer su dijelovi dobavljivi u svakoj pekari, jednostavni su za održavanje i ima dosta majstora, samim time prodaju se ko mast kod nas pa je i to razlog, može se brzo promijenit kod nas.

Claas 98 je bolji jer ima duža sita i bolji povrat mase na bubanj, a ne na sita, ima bolju kabinu i više opcija, tipa spuštanje hedera uvijek na istu visinu, hektametar i tako neke sitnice. Claas ima i bolji lim, ima bolje rješenu sječku gašenje i paljenje preko remenice dok kod DF preko elektromagneta koji ako se uvozi izvana kombajn uglavnom nevaljaju, ali da se rješit i promijenit, a kod DF je prednost jeftinije održavanje, lakši pristup jer se kod njega diže cijela stranica gore, ne ko kod Dominatora što ima 100 vrata i motor je iza bunkera kod DF pa je po meni bolje.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, fali mi jedno 10tak žica na vitlu, gde ima da se kupi, i kako ih najlakse promenuti, vidim da nije isti sistem kao na zmaju...
 
H je oznaka za hidromat, a TS je turbo separator ili twin nisam siguran, uglavnom TS je oznaka za dva bubnja.
Na 3580 i 3610 je gornji bubanj fiksan pa je problem u kukuruzu navodno da puno lomi, kod Toplinera je je štelajući gornji pa je bolje. Mana im je taj nosač lađe, ali to se riješi, a oni imaju mislim izvedbu sa fiksnom i nagibnom, sa fiksnom su kažu oko mene bolji, nikad nisam vidio razliku osobno izbliza pa to ne mogu reći, ali svi rade. Ima standard 913T motor ako se ne varam, zračno hlađenje i lako se održava. Kod nas su omiljeni jer su dijelovi dobavljivi u svakoj pekari, jednostavni su za održavanje i ima dosta majstora, samim time prodaju se ko mast kod nas pa je i to razlog, može se brzo promijenit kod nas.

Claas 98 je bolji jer ima duža sita i bolji povrat mase na bubanj, a ne na sita, ima bolju kabinu i više opcija, tipa spuštanje hedera uvijek na istu visinu, hektametar i tako neke sitnice. Claas ima i bolji lim, ima bolje rješenu sječku gašenje i paljenje preko remenice dok kod DF preko elektromagneta koji ako se uvozi izvana kombajn uglavnom nevaljaju, ali da se rješit i promijenit, a kod DF je prednost jeftinije održavanje, lakši pristup jer se kod njega diže cijela stranica gore, ne ko kod Dominatora što ima 100 vrata i motor je iza bunkera kod DF pa je po meni bolje.
Neka je neko konacno rekao pravo stanje;)

Modeli posle 91 godine imaju bolje rijesenu kabinu i smatram da ne bjezi puno od claas-ove, bolje je odradjen tapacir, ima spustanje na uvijek istu zadatu visinu, a hektometar i senzori rasipa zavise od opreme. A sa elektro magnetom barem ovde nisam cuo da je iko imao problem, i dosta je bolje rijeseno samo rucku povuces i u kabini upalis. Ovo ostalo sve na mjestu(y),dominatori i posle 30 god imaju dobru farbu zbog te cinkovane limarije.
pichost
Ovo su ti noviji modeli
 
Evo ga jedan takav noviji
20150711-142705.jpg
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Iznad desnog prednjeg tocka na plocici pise ja msm istocna njemacka.

@Lala iz Banata Bas ocuvan primjerak, vidi se i po felnama koje cesto fasuju hrdju. Samo sto je to ogromna grdosija, heder ispod 4.2 na njemu nema sta da trazi.
 
Имам проблем са повратном масом јако пуно смећа ми гура у поврат и синоћ ми загушио и сагорео погонски ремен? Шта да радим да толику масу не гура у поврат?
 
Nazad
Vrh