Deutz-Fahr

Gde se moze kupiti kuciste lezaja uy207 to je pogon hedera na 3580.Kuciste je sa tri rupe.Nema knd,razvitak,kuglager,zivko&sinovi.Ima neko ideju gde jos?
 
[/URL][/URL][/URL]
Na 4. slici se najbolje vidi kacenje, znaci ako pase ulaz treba napraviti samo ta dva crna komada metala. Na njima se navare komadi plocevine i probuse rupe da mogu uci oni klinovi na grlu. Idu 3 sarafa gore 3 sarafa dole, i naravno prijenos ustelovati ali to ces morati na svakom hederu. Jer mala je vjerovatnoca da ces naci adapter da je u ekstra stanju i da ti jos pase na kombajn.
Dodaj ga na viber i pitaj da ti posalje koju sliku kacenja, jer na olx nije aktivan...
 
Gledao sam jednog Agram Geringhofa4 reda sa krckalicom na 80cm sto mi odgovara treba da se izbuse rupe na gredi za one klinove, ima jedan DZondir adapter 5 reda bez secke bio na Deutzu cena je skoro ista. razmisljam koji sa kupim
 
Clan Ranko je pisao u temi kukuruzni adapteri da kad se prepravlja sa 80 na 70 ostane poprilicno okolo, moze proci ali nije bas najbolje.
Geringhoff su dobri adapteri, ali ako ima popularni pc sistem to bas i nije neka sreca. Jer na uvlacnim vretenima ima te nozeve koji sjeku masu, umjesto standardnog rijesenja sa dva vretena i jednim tarupom dole. Radi on dobro, ali kad dodje vrijeme remonta nije jeftino kako sam cuo od najebalih.
Bez tarupa je dosta zajebano, ali ako ti ne smeta uzmi. Vidi i kod brtke ili nekog drugog posto je da ti uradi tarup. Uglavnom vidi da nije puno potrosen, lim i poklopce napravi svaki limar.
Kod tebe je jos 3610 i njemu je adapter 4 reda igracka, 4 reda adapter voze mali kombajni po 100-120ks. Ali vjerujem da je sad dobar 6 redi dobro skup.
 
Ima li ko iskustva sa 2680,kakav je generalno kombajn sto se tiče kvaliteta rada,potrošnje,održavanja,dali je jednostavan?Rodjak se interesuje da uzme,cini mu se kao ok kupovina...
 
Ima li ko iskustva sa 2680,kakav je generalno kombajn sto se tiče kvaliteta rada,potrošnje,održavanja,dali je jednostavan?Rodjak se interesuje da uzme,cini mu se kao ok kupovina...
Imam ja, noviju zelenu seriju. Nemam nikakvih zamjerki, mali potrosac i slabo se kvario barem moj. Za tri godine jedan senzor, par lezajeva,jedan remen i koji dio sa kose (uglavnom samo potrosni dijelovi). Jedino ima manu da puca na pogonu ladje, ali dovedes nekog bravara i napravice da valja. Nece se raspasti cijela ladja, nego je taj pogon glupo pricvrscen i od sile zna da pukne ali nece napraviti neku havariju.
Prednost m20 serije je sto ne zaostaje puno za naprednijom m30 serijom, a cijena je dobro niza. 2680 je kao starija verzija od 3540, na 3540 je bolje napravljena sjecka(nema dizanja nego samo poluga), motor je bolje zasticen i pritom ima manje prostora za rad, u kabinu je dodat yojstick sa komandama a veca braca poput 3580 imaju hidromat, bolje izveden mjenjac, bolje izveden poklopac bunkera itd. Uglavnom m20 serija je jeftnija nekih 5k eura od m30 serije, i nema tih unapredjena koje ima m30 serija. Ako se uzme uredan nema tu problema. Sta god interesuje rodjaka pitaj, tu sam.
@MONTOYA Cim vidis koliko ih ima znas kakvo je stanje. Imaju hidromat, klimu, mogucnost kacenja vecih adaptera(jedan cak vozi 6 redi) itd. Vecinom cim je deutz onda je 3580. 3580 je kupio skoro clan @DraleTD
 
35.80 nema separator.HTS nije turbo separator već oznaka modela Hydro Transmision Separator.Pisano je u temi baš o tome pa prelistaj.
 
Nazad
Vrh