Deutz-Fahr

Gospodine Deks mislim da bi mi to odgovaralo, ona tri unutrasnja srafa bi se mogla ustelovati i mislim da bi mi bio ok taj tvoj motor. Ako moze tvoj tel da mi posaljes u privatne poruke.
 
Ja u vazdusara od 121ks sipam 15w-40 fuchs titan truck plus, mislim da to pise i u knjizi..
Ako ti fale knjige imas u knd-u novi sad kopirane.
 
Ima celog Djure na otpadu Eko metal u Zrenjaninu. Fali prednji tocak i tockovi sa kolica. Ako nekome nesto treba, pogledajte. Dosta je truo,ali sve je na mestu. Nisam se popeo, ali cini mi se da ima i motor. Ima heder za psenicu.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Nemam ga uopšte ,tako sam kupio kombajn bez tog motora na hederu.
Izvinjavam se kolega tapatalk je tek sada proradio..
Evo slike motorica i tog malog dijela koji spaja motoric sa osovinom koja steluje obrtaje. Raspon sarafa je oko 39mm..
6bcb966323d9273d7725864787595ddf.jpg


Poslano sa mog SM-A415F koristeći Tapatalk
 
Pozdrav kolege.Krenuli smo polako u pretres kombajna i spremanje za sezonu.Imam par pitanja za upucene, u pitanju je kombajn deutz fahr M1002.Preventivno smo skinuli i gornji i donji varijator da vidimo u kom je stanju.Dal su bili i pre skidani nzm,al smo ih lako i bez problema odvojili i skinuli.Majstor koji mi radi kombajn ujedno je i metalostrugar i rece da su biksne na varijatoru od kalajne bronze.Hteo bih da izmenjam obe,zvali smo u KND i agro FD i nemaju na stanju te caure.Zvao i Agrimar ostalo je da mi jave.Ako neko zna gde bih mogao nabaviti te caure nek napise slobodno.Majstor rece da nije problem moze da ih napravi ali jeftinije bi bilo kad bismo ih nasli gotove.Na donjem varijatoru deluje da je sve jos uvek u fabrickom stanju,opruge fabricke i ona 3 bolcna na kojima setaju remenice.E sad tu ima malo lufta pa ce majstor da uradi nove bolcne po meri i rupe da eliminisemo taj luft.Takodje cemo staviti nove opruge posto stare nisu sve ujednacene.Dakle kad ubacimo novu biksnu i uradimo nove bolcne trebalo bi da eliminisemo postojeci luft.samim tim trebalo bi da sam miran na duzi period.Dali je ovako ispravno kako smo mi isplanirali?Ili je potrebno jos nesto uraditi?Jos jedno pitanje,sad kad je tocak dole kako proveriti lezaj na reduktoru?Kolega Same je ranije napomenuo da bi ih trebalo proveriti da kasnije nebi napravili problem.Poluosovina iz reduktora ka menjacu mozda ima 0.5 mm lufta horizontalno,nista ne klima deluje mi sve uredno.Sa druge strane isto.Hvala unapred na odgovorima.
 
Putine hvala na odgovoru.Srecom pa je stari vlasnik to redovno podmazivao,kad smo skinuli varijatore sve je bilo puno masti.Gornji jeste zaeban,treba potrefiti polozaj zbog mazalice al sta je tu je.E sad ovo za reduktore jel postoji neki nacin da se utvrdi jel imaju lufta ili samo kako sam gore opisao da sam cimao levo-desno poluosovinu i taj luft po horizontali je nekih 0.5-0.6 mm sto je po meni normalno.aksijalnog lufta nema koliko sam primetio,reduktor takodje ide glatko kad rukom okrecem,nista ne zapinje.
 
Mislim da u gornjem varijatoru ne budu biksne. Ako ste ga bas tako lako skinuli, nekoga ga je prije skidao i radio. Po meni je veci problem dodnji varijator, jer je na njemu sve stavljeno, i lamela, korpa, potisna ploca, previse je opterecen.. U njemu se nalazi jedna recimo cudna biksna, koja se recimo seta kad varijator radi, mi smo nju izbacili i napravili kao normalnu biksnu.. Na gornjem varijatoru problem zna praviti cilindar. Mi smo napravili mehanicki, pa kad O-ring prospusti na cilindru, postavimo taj mehanicki i vozimo dok u toku dana ili navece ne zamijenimo 0-ring…
 
Hm, nisam siguran za gornji varijator sto se te caure tice.Varijatori su sad kod majstora al mi se cini da je i gore bila biksna.Jos kad sam kupio kombajn znao sam za taj problem s varijatorom na ovim modelima kombajna.Zato sam ga preventivno i skinuo da ga proverimo i na vreme to saniramo dok se ne razloka i napravi veci problem.Nadam se da sad kad ga izremontujemo nece praviti problem neko duze vreme.Kaze majstor de je i ovako jos mogao da radi,posto se normalno skupljao i sirio,ali nisam hteo da rizikujem bolje da ga odmah utegnem i budem mirne glave.Na donjem varijatoru cini mi se da je samo ta bronzana biksna il ovu drugu nismo provalili.Gde se nalazi ta setajuca biksna?Deo remenice sa onim tuljkom do menjaca je ostao na kombajnu jedino na tom tuljku ako se nalazi biksna,majstor rece da je ok taj deo nije zajeden.Sto se gornjeg varijatora tice sa kombajnom sam dobio i rezervni cilindar,pa ako procuri u radu stavicemo taj rezervni dok ovaj ne sredimo.Dal tu moze od nekog drugog kombajna da se upasuje cilindar?Pozz.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Да ли од Ђуре Ђаковића пасује пластични зубчаник што погони сламотресе на Деутз-Фар комбајне?
 
Zna li neko koliko ulja ide u mjenjac od Fahr m 1002 ?
Ispustio sam staro, bilo jedno tri litre, sad nasuo novo preko 6 litara i jos nije procurilo na kontroli.
 
Od cega "izlapi" ulje iz mjenjaca? I ja prosle godine krenuo da dospem u mjenjac jer je falilo kad ono stade koliko pise u knjizi da ide u prazan, a vlazi samo na jednom semeringu.
 
Hvala. Tek sam nabavio kombajn, nemam iskustva nekog sa tom vrstom masina pa nisam siguran ni u sta a nemam nikog u blizini da pitam. Valjda ce izdrzati mojih 20 ha dok ovrsi ?
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Pozdrav drugari, imam remen za deutz fahr ako nekom treba da prodam 3hb x 4850 greskom je kupljen u austriji, ako nekom treba nek se javi dacu ga jeftinije dosta

Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh