Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ja sam uspeo da preko promotera nabavim dve vreće (za mene i komšiju) 4943. Cena je 21500 po vreći. Tretiranog. Pošto još nemam cenu za Pionir i KWS, a gledajući cenu od prošle godine npr za Pionir 9911 koji je bio 5600 ispada da je DKC skuplji (za isti broj zrna) 3900 din. Mada čini mi se da je tada Pionir bio ne tretiran. Samo neka svi hibridi koje smo uzeli rode ove godine, pa nam onda neće biti skupo seme.
 
2012 да нисам имао зп 427 2 јутра не би имао свиње чим да ухраним,дкц попушио нај више та год није репер али у 10 треба вадити просек а ту је дкц несаломив.....
 
Ја сам писао прошле године негде у децембру ако не грешим, да сам тада набавио Пионир семе и то прву групу по цени од 6000 динара по врећи, заштићено, е сад какве су цене то не знам...Декалб сам исто узео једну врећу да га пробамо по цени од 20800 динара исто третирано...Цене су папрене, а шта и очекивати, од приче пре две године када сам био на огледу Пионира, тада су рекли биће семе доста јефтиније, јер је делта изашла из те приче, наравно то је било само рекла казала...
 
P isto krece sledece godine kao dkc sa stimulatorima za brze nicanje i bolesti i zastita protiv zivuljki.Tako da ce i P nafrljati cenu
 
Колико видим сејаћемо ми наше ЗП и комшијске Осјечке , а они само нек се фрљаче са ценама па кад не продају ништа биће куку леле...
 
Ја сам узео П0074 и П0164 овај други је са сонидом.Код првог клијавост 99% енергија 97% други клијавост 99% енергија 98% Само важеће декларације на увид ,иначе семе не узимам
 
Poslednja izmena:
Ja sam uspeo da preko promotera nabavim dve vreće (za mene i komšiju) 4943. Cena je 21500 po vreći. Tretiranog. Pošto još nemam cenu za Pionir i KWS, a gledajući cenu od prošle godine npr za Pionir 9911 koji je bio 5600 ispada da je DKC skuplji (za isti broj zrna) 3900 din. Mada čini mi se da je tada Pionir bio ne tretiran. Samo neka svi hibridi koje smo uzeli rode ove godine, pa nam onda neće biti skupo seme.
Kako si dosao kolega do ove računice?Dkc ima 80000 zrna u pakovanju a Pionir 25000 zrna.
 
Aaaaa...
Ja sam računao na 21500/3,2=6718 din -5600 (ne tretiran pionir pretpostavljam)= 1118 din.
 
zavisi koji hibrid koliko radja i kako se pokazao na terenu!Ja vec 3 godina idem skoro 100% pod DKC cak sam postao i promoter za Paracin jer toliko sam zadovoljan sa njim,sejao sam sve ali DKC je ubedljivo najbolji bar kod mene i svi drugari koji su probali skoro idu sa DKC 100% pod povrsinom ne racunam one sto su probali jednu vrecu prosle godine koga god sam ubedio da proba 3 hibrida od DKC prezadovoljan je prosle godine sam preporucio 4717 koji se nije bas pokazao ali je zato 5068 i 5830 otkinuo retko ko je imao ispod 10tone a to ni sa jednom drugom kucom nisu imali
 
Isti slučaj,,s MIlorad"
uprao doneo 5075 i 5830
Hteo sam 5068 umesto 5830 ali trenutno nema pa bi trebalo da čekam da prenesu iz drugog magacina gde ima na stanju
trenutno na stanju ima još 4943
Cena je za 5075 24300 din a ostali su po 21840 din
 
5068 se tesko kruni bar ga mali Zmaj ne voli, ne znam zasto al masa se mota dugo po dobu i ne izlazi napolje. Sreca pa sam prosle godine imao samo 4 vrece, rodi indenticno kao 5031 kojeg zmajcek ne oseti.
 
Nazad
Vrh