Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Milos88_

Član
Učlanjen(a)
7 Feb 2013
Poruka
1.102
S obzirom na to da je vrečica načeta, najbolje je odvojiti 0,5 kg, ako je krupnije zrno ili 0,25 kg ako je sitnije i izbrojiti zrna. Odvagom cijele količine je onda lako odrediti koliko je zrna još u vrečici.

Ja imam običaj vagnuti pakiranje prije otvaranja i to zapisati na vrečicu. Onda je lako odrediti koliko je zrna preostalo. Razlika između bruto i neto nije za približni izračun bitna.
Tako ce i biti na kraju....nisam nikada obracao paznju da mogu tako tezine da variraju...znam da ima na deklaraciji, ali uvek se pocepa kad se otvara :oops:hvala svima na odgovorima! :bravo:

Shale

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2009
Poruka
3.628
Ја изнад фао 400 ништа несејем...

Немам нешто искуства са 5031, сејао сам га само једне године, и није ми се нешто показао, и од тад га несејем.

Ово је нов хибрид, опет кажем у огледима је био одличан, а мени што се у огледима покаже добро, добија добру шансу...

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.683
Ja bezecovao jednu sj 4943. Nisam dugo sejao kukuruz pa da malo odvadim od soje. Planiram da posejem na 22-23 biće sušna godina a i zemlja je u Mačvi osrednja. Valda će biti vagon na tih 1,2 ha.

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.683
Čujem i vidim po vašim objavama da treba njega dosta često sejati ali se nešto plašim zbog najavljenog žestokog leta, što bi rekla moja pokojna baba- prosto nisam pametna.

Vrh