Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Prošle godine je bilo 127e. Imali smo 4 hibrida, ostaće samo 5276 ali vidim da ga svi nešto pominju tako da će verovatno biti teško za nabaviti.
 
I ja sam tako razmisljao...sad nemam pojma sta raditi...probacu pa kako bude,prosle godine je cena bila 127.7e za 80k zrna sad samo dodaj 15% i ispade oko 16k din...sve ode gore
 
Da je samo 5000 din i nije tako strasno. Prosle god. platio sam ga 14200 za 80000 zrna sto znaci 4437 din za 25000 zrna. Reko sam nije strasno kad se uporedi sa Pioneerom.
 
pa + 15% na toj ceni je malo preko 5000din, to bi bilo zadovoljavajuce...
samo sto smo njega placali u protiv vrednosti eura, ako na proslo godisnju cenu u eurima povecaju 15% i + dosta veci kurs od proletos, to nece valjati...
mislim da moraju malje vise da prate konkurenciju, nesmeju mnogo odstupati...
 
E sad...danas pitao i izasao je katalog 2013...problem je sto kazu da ce cena ici od 20-30% gore,na pitanje zasto kad ste rekli 15%,kazu i pionir je digao cene...ocekuje se da ce biti u prodaji prva polovina februara..ovde se nista ne zna dok ne dodje to ti je Srbija...toliko

- - - - - - - - - -

Zaboravih...mislim da je to ovaj katalog,u sustini sve isto samo su razmak pomerili na veci,prosle godine 5143 savetovali na 18 bolja zemlja a 19cm losija a ove godine od 21-22cm...opekli se..MK ima njihov katalog a ovo je sa njihovog sajta:

http://www.mkgroup.rs/upload/documents/Flajeri/katalog%20kukuruz%20final%201.pdf

- - - - - - - - - -

Nije osvezena sranica ima ovaj ceski za 2013 godinu ipak ovi nasi nisu kacili
http://www.monsanto.sk/osiva-dekalb-kukurica/
 
Danas čujem da ranih grupa hibrida skoro da neće ni biti,i što bude to je jako malo.
Biće fao 500,600 i 700
 
Bio prošle godine jedan,dkc 6315.
Inače dkc 5276 će uvesti samo 3000 setvenih jedinica,pa će Srem,Banat i Bačka dobiti po 1000.
 
Bio prošle godine jedan,dkc 6315.
Inače dkc 5276 će uvesti samo 3000 setvenih jedinica,pa će Srem,Banat i Bačka dobiti po 1000.
Ma to su sve price...Sta je 3000 vreca,jedna partija semena odnosno otprilike 2 vagona! Bice semena,uvozice se u martu,aprilu...mozda malo kasni kao i obicno taj uvozni ali ja garantujem da ce biti,posto sam cuo slicne price godinama pogotovo od Pionira
 
Loze nas kao i svaku zimu. Bice semena naravno. Ne kazem da treba cekati 20 april pa kupiti, ali u razumnim rokovima ce biti. Ovo mi je rekao covek sa kim saradjujem godinama za semena.
 
okolina Panceva je 23 juna imala jao lepu kisu, a mi smo dobili grad bez kice, bas cudna pojava. pa 24-25 jula stotinak litara i eto lepih rezultata...
a pogledaj te 7 stranu, rokovi setve. prvi rok od 25.03 najbolje je podneo krizni period, pa za njim 4 rok 25.04.
mada ni jedan rok nije im los osim 6-tog
 
Nazad
Vrh