Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Uuuuuuups , izvinjavam se , moja greška , 5143 nisam ni imao ove godine .
::sramota:: Od ovih sa 5.. imo sam samo
5276 i 5783 . Taj 5143 sam upisao u notes na jednoj parceli jer mi je bio u planu a nije ni došao , tu je bio 5783 , nisam detaljno mjerio al bio je blizu 9t/ha . Bio je već podgorio do sredine i u klasanju sam ga potopio vodom puštanom po zemlji pa neznam koja je tačno količina ali bilo je bar 40l/kvm . Redovi nisu bili prigrnuti pa je voda uhvatila jedno 70% parcele .
 
u katalogu od 2012. godine ima tabela u kojoj su poredjani hibridi po tome kakve uslove gajenja traze, nije lose pogledati....a sto se tice prethodnih rasprava o gmo i raundapu evo stvari koje sam ja saznala...gmo u srbiji zabranjen, ne moze da predje granicu i udje u zemlju, a totali svi, bio raundap ili glifol su najcistije materije i nisu stetne za ljude, cak je dozvoljeno tretiranje iz aviona...a ne razumem sto ste toliko svi zapenili na dekalb, ja nigde ni jednu njihovu reklamu nisam videla...a ovi drugi ne silaze sa tv-a i bilborda.
 
Verovatno su vec mnogi primetili,ali ko nije nek pogleda stari katalog i poslednji za 2012-u,vidi se prilicno veliko otstupanje u gustini.Verovatno ohrabreni uspesima poslednjih godina,mislili su da moze jos gusce,samo da prodaju sto vise semena,pa je mozda i to razlog sto je Dkc doziveo debakl na dosta mesta ove godine,mislim na prozivodjace sa odlicnom agrotehnikom i njihovim novim gustinama.

Stariji katalog:http://www.mkgroup.rs/upload/documents/Flajeri/katalog kukuruz final 1.pdf

Noviji katalog:http://mkgroup.s803.sureserver.com/upload/12-02-13-Dekalb 2012-1 deo.pdf
 
o toj odlicnoj agrotehnici ne vredi raspravljati jer se tesko dolazi do istine, kaze dao sam sve u fulu, a od komsije cujes da mu je treca godina kukuruz ili nije bacio djubrivo... sto se gustina tice ne treba preterivati, a znam mnoge koji su pouceni iskustvom iz 2011 , sejali ove godine na 16 , pa sad kukaju na seme...
 
Poslednja izmena:
Neki samo sto nisu busili medjurupe na plocama sejalice, zaludjeni gustinom :osmeh:
Neko je pre-godinu dve okacio grafik ogleda gustine setve i prinosa (moguce @MomoSaric jer mislim da je USA izvor u pitanju). Nakon 80-90k zrna/ha (naravno da se razlikuje od grupe zrenja, broj je ilustracion) pocinje pad prinosa!
 
o toj odlicnoj agrotehnici ne vredi raspravljati jer se tesko dolazi do istine, kaze dao sam sve u fulu, a od komsije cujes da mu je treca godina kukuruz ili nije bacio djubrivo... sto se gustina tice ne treba preterivati, a znam mnoge koji su pouceni iskustvom iz 2011 , sejali ove godine na 16 , pa sad kukaju na seme...


Tacno je tako, postalo je in, neko puta za agrotehniku, a lik kaze sve u fulu . A sta on podrazumeva pod tim nema veze. To je ko kad sam ja pitao za cenu bicikla, a on me pita oces sa ful opremom ili bez. Pitam sta je ful oprema. On kaze -korpa na paktreger. :haha:
 
Biće i jedan iz grupe 300 mislim da je oznaka 4806
Ovaj lik sto sam pricao sa njim kaze,nema novih samo doradjenih kao npr 5007 je doradjeni 5143,pominjao je jos neki koji nije bio u katalogu ni za proslu a mogao se kupiti...I kaze ako i bude neki to ce biti na misice posto su kasnili sa nekim papirima za registraciju za dozvolu od Ministarstva.S obzirom da su oni u pitanju moguce je da i bude ali kazem sta mi ovaj rekao!
 
5007 je bilo i ove godine, ja sam imao 7,5 kj.Dobio sam ga umesto 4795.Nije mi se bas svideo, ali pokazao se.
Po podacima iz Madjarske ne voli susu,trazi max agrotehniku.
Bio mi je najbolji kukuruz ove godine, tako da je kod mene zauzeo sigurnu poziciju u setvenoj strukturi narednih godina.
Nije merodavno posto je 4590 bio na drugoj strani atara, ali sa istom agrotehnikom je prinos 5007 bio dupli od 4590.
 
Cena ce se znati oko 15.01.2013 danas se raspitivao,bice oko 15% skuplji i traznja za njim je katastrofalno losa,svega 10% dolazi u Srbiju...informacije predstavnika
 
Prosle godijne su isli za 13.500-14.500din za 80k zrna. Ja cu ubaciti 5276 poucen dobrim iskustvom ljudi sa foruma (narocito clana Kiraj):ppozdrav:
 
Nazad
Vrh