Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ne treba pricati o monsantu i dupontu kao o semenskim kucama, to su hemijske kompanije i glavni cilj im je prodaja njihove hemije. Od pre neku godinu se vise ne objavjluju podaci koliko se raundapa proizvodi, cifre su bile toliko velike da bi njihovo dalje objavljivanje privuklo paznju.

Kod "GM" hibrida manja je upotreba hemije nego kod klasičnih hibrida , tako da vaš post nije logičan.
 
Zamolio bih clanove koji su sejali prosle godine DKC 5007, da kazu kako se pokazao?
 
@Raca
Odgovorio sam ti na PP,al da kazem i javno,mozda nekom zatreba....:ppozdrav:
Hibrid je jako dobar,prinos isti bio kao i 5276,bili na istoj parceli,ima lep klip nabijen,sto bi rekli kratak a debo,dosta zrna koje je krupno,ima od 20-22 zrna u redu,ostale osobine:krunjenje,brz porast itd je svim DKC hibridima ista..

P.S. Sejao sam 4590,5143,5007,5276....a vrsio usluzno 5783..ostale nepoznajem:ppozdrav:
 
I kod mene 5143 bio nikakav naspram 5276.Koliko sam ovde pratio 6120 je dobar hibrid bio u ovim uslovima.
 
Kako se pokazao ovaj 4590, jel bolji od 5143? Jel ga uopste vredi sejati na losiju zemlju?

Ja sam imao ove godine 4590,zemlja je kako gde,negde 4-5 klasa,negde 2 - 3,bio je jako dobar,greska je bila samo sto umesto na 19 je sejan na 21,a uopste nije mnogo podgoreo,izgoreo je samo na bregovima,ali na tim mestima i u normalnoj godini bude slab kukuruz,inace svako zrno je bilo oplodjeno,inace po nekoj racunici,koja nije bas Bog zna kako precizna,jer je sve u komadu,rod nije bio ispod 3 t/jutru,bez jesenjeg djubriva,na delovima gde nije breg.Inace sejan 11.4 i oprasivao se u vreme najvecih vrucina.
 
5143 golo g...,jalov,kilav,ma strasno,4590 dobar,lep zdrav klip,malo manje redova,al to zato sto je raniji,moze na losiju zemlju,al na 21-22,5cm,misli da je pravi za kisnu godinu,skida se garant polovinom septembra.
 
ne mozes tu biti pametan,u nekom ataru valja u nekom ne valja... npr ja sam imao pionir d11 4300kg po kj a drugar imao 300kg po kj,ja imao as54 2000kg po kj a rodjak imao 5000kg po kj i jos x takvih primera!aj sad budi pametan!
 
Slican slucaj i kod mene. Tesko da mogu da izvucem neke pouke mada sam mislio da cu nesto nauciti za sva vremena kad je u pitanju kukuruz i ovogodisnja susa. Znam samo to da sam posejao svih 30 kj od 5 do 10 Aprila pa sam dugo bio ubedjen da sam time pogresio sto nisam posejao u drugoj dekadi Aprila. Prilikom skidanja u zrnu video sam da nisam u pravu, losih kukuruza je bilo i medju onim koji su sejani u kasnijim rokovima. U mom slucaju sa istom agrotehnikom, rod od 500 kg/kj do 4500/kj!
 
@Raca
Odgovorio sam ti na PP,al da kazem i javno,mozda nekom zatreba....:ppozdrav:
Hibrid je jako dobar,prinos isti bio kao i 5276,bili na istoj parceli,ima lep klip nabijen,sto bi rekli kratak a debo,dosta zrna koje je krupno,ima od 20-22 zrna u redu,ostale osobine:krunjenje,brz porast itd je svim DKC hibridima ista..

P.S. Sejao sam 4590,5143,5007,5276....a vrsio usluzno 5783..ostale nepoznajem:ppozdrav:

Koja je razlika u rodu izmedju 5143 i 5276? Razmisljam da sledece sejem 5276 umest 5143.
 
Ja sam sejao 2011-te dkc 5276 u jednoj tabli od 3,5ha i bio je odlican, 7200 kg/j, puna agrotehnika sejan na 18cm.
 
Nazad
Vrh