Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

okolina Panceva je 23 juna imala jao lepu kisu, a mi smo dobili grad bez kice, bas cudna pojava. pa 24-25 jula stotinak litara i eto lepih rezultata...
a pogledaj te 7 stranu, rokovi setve. prvi rok od 25.03 najbolje je podneo krizni period, pa za njim 4 rok 25.04.
mada ni jedan rok nije im los osim 6-tog

Setva krajem Marta i krajem Aprila je mnogo bolje prosla od te iz prve dekade Aprila. Izbegla je oplodnju po temperaturama od 40 stepeni.
Ko je meni i slicnima kriv kad smo posejali od 5 do 10 Aprila.:osmeh:
Zanimljivo da ako pricamo o Dekalbu prinos sa setvom u tom periodu kod mene varirao od 2200 kg/kj 4500 kg/kj. Ista agrotehnika sa istom kolicinom padavina s tim da parcela koja je rodila vise je kvalitetnija.
 
Verujem ,ali neverujem da kuća sa najjačom tradicijom,najvećim brujem selekcionisanih hibrida ,najzastupljenija u svetu i najprodavanija ,ima lošije rezultate od nekih daleko manje renomiranih.Moguće ali mi je u krajnjem slučaju malo čudno...
 
Setva krajem Marta i krajem Aprila je mnogo bolje prosla od te iz prve dekade Aprila. Izbegla je oplodnju po temperaturama od 40 stepeni.
Ko je meni i slicnima kriv kad smo posejali od 5 do 10 Aprila.:osmeh:
Zanimljivo da ako pricamo o Dekalbu prinos sa setvom u tom periodu kod mene varirao od 2200 kg/kj 4500 kg/kj. Ista agrotehnika sa istom kolicinom padavina s tim da parcela koja je rodila vise je kvalitetnija.

potpuno ista situacija i kod mene.
za tu losiju zemlju rok setve bi odigrao vaznu ulogu, bar za 500kg po jutru.
za odabir semena nemam dilemu, to se zna, al ostalo je za razmisljanje rok setve? godinam u nazad je 2 rok bio bolji od 1 i 3 i 4...

potpuno sam siguran da su nezavisni i da su jako dobri u to sto rade, kada su Turtop i Pako odnosili prva mesta u njihovim ogledima i kod mene u njivama su bili jako dobri-na bolji...
jedno sto je vazno iz price sa njima, a ne pise u ovom rezultatu ogleda, da se kod njih u dekalbu naj manje odrazilo crvenilo kukuruza, a i ja sam to vec pisao gde je DKC imao do 5% a Agrister oko 50% crvenila na istoj parceli...
 
Nisam se zakleo, al sam doneo cvrstu odluku da ovoga proleca do 15 Aprila necu posejati kukuruz pa makar celo selo zavrsio sa setvom.
Prosle god. sam puko samo zbog roka setve. Posejacu suncokret ako bude dobro vreme za setvu pa pauza pa kukuruz makar krajem Aprila. Nece me zanimati ni vlaga u jesen, bitno mi je da rodi, mada ne moze imati neku vlagu 5276 i 5783. Soja se dokazala u zadnjih 6-7 god. bar ovde u nasim atarima da rok setve 1Maj - 15 Maj ume odlicno da rodi u poredjenju s rokom iz prve dekade Aprila.
 
I kod mene DKC bio bez crvenila,ali mislim da ne igra neku veliku ulogu sorta semena vec fao grupa i koji je sto duze zadrzao zelenu masu.

Peet nemoj da ti taj datum bude neko veliko merilo,to je bila prosla godina,ko zna kakvi nas uslovi cekaju ove godine,mozda bude kontra...Mozda najbolje rasporediti setvu u toku celog aprila.
 
pogledaj te na 8 i 9 strani makrogled u prvih 10 mesta, 5 DKC i 4 Syngenta...
na 10 strani strip ogled, 1mesto dkc 6089 sa 7841kg na ha. kod mene je imao tacno 8000kg, a na jednoj njivi sa 1,5kj 3 Loznice u klipu, to bi trebalo da je oko 6t kj??

http://issuu.com/instituttam/docs/rezultati_ogleda_2012
Gledam tabelu ubusenje Kukuruznog plamenca po FAO grupama!Opet je DKC najbolje prosao,tj. najmanje stete njegovi hibridi pretrpeli su od ovog dosadnog leptira! Pionir i KWS 100% retko gde manje od toga...
 
Imam pdf citac. Evo sta pise: [h=1]Ова веб-страница није доступна[/h]Google Chrome није могао да учита веб-страницу јер је хосту issuu.com било потребно превише времена за одговор. Можда је веб сајт неисправан или имате проблема са интернет везом.
 
To za crvenilo neznam ovde ga i nema (osim na jednom mjestu ove godine možda) , ali ako utiče na prinos onda se po rangu vidi jel bilo crvenila ili ne. Za plamenac tako,tako ali za diabroticu u formi odraslih buba DKC je prava poslastica .
Odlična stvar za oglede bi bila da se dogovore nekoliko komšija i da naprave oglede sa istim hibridima , istoj lokaciji i sličom agrotehnikom , pa da naprave zajedničku listu. Treba raditi nezavisno od promotera , jer oni su jedna banda a mi druga . Ja tebi dam po kg hibrida koje imam ti meni tvoje...
 
U se i u svoje kljuse .Treba čitati informisati se i biti u toku sa novim tehnologijama ali neterba ni slepo verovati i biti lakomislen. Svaki iole ozbiljniji proizvođač je već zaključio šta je za njega najbolje...
 
Na sajtu infostud.com pojavio se oglas, namenjen agronomima sa iskustvom rada u prodaji poljoprivrednih proizvoda, koji je, za teritoriju grada Sombora, raspisala kompanija MONSANTO, poznata po proizvodnji i nametanju štetnog GMO semena, kao i herbicida, poput Roundup-a, koji, uništavajući korove i druge štetočine, uništavaju i zemljište za svako drugo seme osim njihovog.
Do ovog oglasa, glavni distrubuter semena kompanije MONSANTO bila je MK grupa tajkuna Miodraga Kostića, koja je srpskim seljacima distribuirala hibridni kukuruz marke Dekalb, za koji ističu da nije genetski modifikovan. Ipak…
 
Na sajtu infostud.com pojavio se oglas, namenjen agronomima sa iskustvom rada u prodaji poljoprivrednih proizvoda, koji je, za teritoriju grada Sombora, raspisala kompanija MONSANTO, poznata po proizvodnji i nametanju štetnog GMO semena, kao i herbicida, poput Roundup-a, koji, uništavajući korove i druge štetočine, uništavaju i zemljište za svako drugo seme osim njihovog.
Do ovog oglasa, glavni distrubuter semena kompanije MONSANTO bila je MK grupa tajkuna Miodraga Kostića, koja je srpskim seljacima distribuirala hibridni kukuruz marke Dekalb, za koji ističu da nije genetski modifikovan. Ipak…
I kakve to ima veze sa mozgom, ili uopšte sa ovom temom?
 
Ne razumem zasto se samo pljuje po Monsantu kada istu tehnologiju poseduju i PIONIR I SYNGENTA! DA li su i njihovi hibridi GMO? Mislim da imamo vrlo kvalitetne stručnjake iz te oblasti koji razumeju materiju mnogo bolje nego "obična raja"...a mediji su uvek bili jak instrument manipulacije... recimo nacistička propaganda. NE treba uvek verovati svemu što se piše.
 
Nazad
Vrh