Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

@cicimoric
Bez grama djubriva - ok, nego da li imas rezultate analize zemljista sa te parcele? Gledao sam rezultate gde imas P i K koje ce tvoji unuci da eksploatisu :osmeh:
 
[I
kukurica-008.jpg
MG]jpg[/IMG]

dekalb 5783
 
Popodne prskali strnjike .Prolazio sam pored dve parcele ,pa kako da nesvratim.
Na ovoj parceli je mini ogled dekalba .
50 m od lenije sa kraja koji ne podgoreva.
5783,nekoliko brazdi do strnjike skoro da nema ništa,kod njega ne važi "rubni efekat"Unutra ima 20-tak procenata bez zametaka.





5276,po koja stabljika bez klipa ,možda 1-2%.Stablo mu je niže od 5783 ali i od 4964.





4964 nađe se po koji struk bez klipa .





Po dva klipa su od svakog hibrida .Do kutije 4964,u sredi 5276,levo 5783.





D
odao bi da je predusev suncokret,parcela nije orana nego tanjirana i podrivana.
 
Najlošiji kukuruz na mojim njivama ,parcela je odlična ali pogrešan hibrid u pogrešno vreme.
Dekalb 5783 ,oko 20 % bez klipa a ostalo,klipići.





 
Najlošiji kukuruz na mojim njivama ,parcela je odlična ali pogrešan hibrid u pogrešno vreme.
Dekalb 5783 ,oko 20 % bez klipa a ostalo,klipići.

...ili na pogresnom mestu

Slicno ili jos gore stanje je i kod mene sa tim hibridom ali sreca sto je parcela samo 1.25 KJ. Inace sam pazio u kakvu zemlju sejem 5783 pa je na drugim mestima jako dobar ali na ovoj parceli se us.ao.
 
kiraj,ako ti je za utehu,kod nas je jos gori...nema ni pravilan raspored zrna...zlo i naopako.
 
Ja ne znam sta se desilo sa ovim mojim 6120,svaki put imam drugaciji utisak pa sam morao da uzmem i okrunim 2-3 klipa kojih ima najvise da kazem 70-80% ovo ostalo je ili manje ili vece...Zrno se lako presece i unutra je jos mleko,tj srce a slatko...mmmmm...Evo neka slika a kasnije i rezultati merenja
23t10y1.jpg
35bw5s9.jpg
107suf7.jpg
Ovakvih ima najvise75-80%,nista specijalno,dosta tanko bez obzira na 20 reda zrna...Videcemo za Gospojinu 28-og sta ce da kaze...Merenje Prosek,Klip 290-295 grama,zrno 235-240 grama sapurina 50-55 grama...Racunao sam da imam sklop i imam na 62.500 biljaka po hektaru i da ovaj ima vlagu 45-50% da odbacim u startu 30-35% manje na vlagu,klip neka ima 155-160 grama suvog zrna to je 10,000 kg/ha.S obzirom da 20-25% nije takvo idem na smanjenje prinosa 10% racunajuci da ima vise manjih od vecih i dolazim do zadovoljavajuce cifre za ovu godinu i trenutno stanje tog hibrida od 9.000 kg po hektaru!E to je racun a stanje ce se videti za 40-tak dana! Neka bude i 8t/hektaru,ja sam prezadovoljan
 
Nazad
Vrh