Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Verovatno je nepusac cim nije slikao pored kutije cigara. :osmeh:
 
Verovatno je nepusac cim nije slikao pored kutije cigara. :osmeh:
Upravu si nepusac sam , a mozda se nebi ni video kukuruz od kutije
Vise ni za dzabe ovo SEME neuzimam . Ovu skolu sam debelo platio .
U vreme nicanja i posle paranja nije bilo lepse parcele ,a sad nema gore .Prvi se poceo uvrti od vrucine pa je podgoreo do klipa jos pre nego sto ga je formirao ,ako sad ovo mogu nazvati klipovima .
 
MK komerc je distributer Dekalbovih hibrida.
MK komerc ima njive pored Inđije zasejane istim.
To ne izgleda ni na šta, maksimalne visine oko 1,5 metar skoro bez klipova i 2/3 suve stabljike
Ovih dana su pravili od toga silažu, mada je moje lično mišljenje da bi više imali koristi da su to lepo otarupirali i zaorali.
 
Oko 200ha su istarupirali a 80% kukuruza im je takvo.I ovi iz mog sel asto uzimaju zemlju od Zitoprometa takodje spremaju tarupe (oko400ha) nudili za silazu a kome to treba,nece niko?Treba jos da ljudi sjebu goveda?DKC se skoro ovde nece sejati pa cak ni Kostic.Bolje da se drzao Syngente
 
Dekalb 5276,po meni jedan od boljih hibrida za ovaj region.Na ovoj parceli je bila pšenica koju je voda u proleće 2011 davila.Posle povlačenja vode ,na nekim mestima je usejan suncokret.Posle skidanja pšenice je prskanoa totalom i u jesen orana.







 
6120 setva 27.04 na 22 cm ,cest niko je svaki ali jos i nekako mlad.Kada je krajem juna podgoreo,mislio sam nema nista od njega ali presao sam se bice onako,solidno...Dobar je to hibrid,trazi puno djubriva i kisu u junu od 50-ak litara nista vise...Evo neka slika,na toj njivi ima svasta od extra dobrog do vrlo loseg 2-3 vrste do komsija zbog nedostatka djubriva ali da podnosi gust sklop,podnosi evo i dokaza.Klipovi nisu veliki ali posto svaki ima od 20-22 reda ocekujum za 2-3 nedelje da vidim "budzurast" klip i onda cu ga slikati.Trenutno to izgleda ovako
so7pk5.jpg
Prosecan klip izgleda ovako
34zx4bp.jpg
Kako podnosi sklop,ja zadovoljan bez obzira sto fale zrna pri vrhu ovde nema vise od 10 cm
2ai57o6.jpg
2vabhn6.jpg
 
Malopre sam zvao ,promotera dekalba .Nije im ostalo semena od 5276.Navodno u magacinu imaju stotinak vreća nekog hibrida 6xxx ,nisam razumeo kojeg.
Zanimljivo je da su pomislili da ih zezam,kad sam pitao za seme dekalba.
 
zato ZP 666 je vrh
Slozio bi se sa tobom, da nemam ovo sto imam na parceli .Da mi je svaki drugi klip jalav, da neverovatno ima bolesnih klipova od mehuraste garezi kukuruza. U svom zivotu toliko toga nisam video ni na jednoj parceli. Setva je bila 4.aprila, djubrenje predsetveno sa 200kg uree po kj.Predusev je bila psenica.Razmak setve 28cm. Prosto ne mogu da objasnim sta se desilo. Ali posto je ovo tema za dkc hibride, reci cu samo da okolina ZR , tj potes atara gde su mi njive ,nisam video ni jednu parceli sa dkc hibridom da je preziveo. Sto znaci da od 100 biljaka svaka mozda 10ta ima klip u u losijem slucaju do nekih parcela gde svaka 5ta biljka ima nazovi klip.
 
Nazad
Vrh