Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

ove godine su svi hibridi poneđe opalili tako da opet nemožemo biti sigurni koji je kakav svi oni imaju dobrih i loših strana
 
Slažem se ,u mom ataru znam za nekoliko parcela gde je on posejan ,samo jedna je lošija.Možda ih ima još da ne znam.Prošle godine sam ga imao na dve lokacije i bio je dobar.
Daće bog i jednu normalnu godinu pa ćemo znati pravu vrednost.:osmeh:
 
6120 setva 27.04 na 22 cm ,cest niko je svaki ali jos i nekako mlad.Kada je krajem juna podgoreo,mislio sam nema nista od njega ali presao sam se bice onako,solidno...Dobar je to hibrid,trazi puno djubriva i kisu u junu od 50-ak litara nista vise...Evo neka slika,na toj njivi ima svasta od extra dobrog do vrlo loseg 2-3 vrste do komsija zbog nedostatka djubriva ali da podnosi gust sklop,podnosi evo i dokaza.Klipovi nisu veliki ali posto svaki ima od 20-22 reda ocekujum za 2-3 nedelje da vidim "budzurast" klip i onda cu ga slikati.Trenutno to izgleda ovako
so7pk5.jpg
Prosecan klip izgleda ovako
34zx4bp.jpg
Kako podnosi sklop,ja zadovoljan bez obzira sto fale zrna pri vrhu ovde nema vise od 10 cm
2ai57o6.jpg
2vabhn6.jpg

Savato taj je njegovo zrno nalio koliko vidim tako da od budženja klipa ništa ali bez obzira koliki je klip lepi su za ovu godinu a ta kiša što si dobio je malo zakasnila za njega kao i za većinu jedino je odloženo sazrevanje i biće malo kvalitetnije zrno.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Savato taj je njegovo zrno nalio koliko vidim tako da od budženja klipa ništa ali bez obzira koliki je klip lepi su za ovu godinu a ta kiša što si dobio je malo zakasnila za njega kao i za većinu jedino je odloženo sazrevanje i biće malo kvalitetnije zrnio.:ppozdrav:
Mozda si u pravu ali verujem da ce se obim povecati posto nisam video tanak klip sa 20- 22 reda zrna??? U pravu si za kisu,da je bila dana ranije bilo bi extra,ovako...vise srece dogodine!
 
Nije dobro što je u tako ranoj fazi jako uvukao glavu zrna.Ali da ne palamu..mo za ovu godinu je to super izgled.
 
Neće savato biti debljeg klipa, kao što reče kolega diklofen počeo je da uvlači zrno i prelazi polako u voštanu zrelos a što se tiče broja redi zrna što više redi to deblja šapurika i uže zrno.
 
Nije je svugde bilo 2 meseca,pa niko nije kukao,ti si kukao,pa ne vidim da ti je los kukuruz..........kod nas nema takvog!!
juce sam se vozao od Gospodjinaca do Kovacice pre neki dan sam isao za Rumu a takodje sam se vozao i u pravcu Vrbasa . Nigde usevi neizgledaju dobro kao u Kovacici (koliko znam Crepajci su im prve komsije) i, nigde neizgledaju lose kao na potezu Djurdjevo-Sajkas- Vilovo -Titel.Juzno banacani, verujte ove godine ne znate kako izgleda susa.
 
@Savato taj kukuruz sa tih slika je odlican i mogu ti reci da Kish R. ima pravo kad ti kaze da si kukakao svo vreme. Sudeci po ovim slikama ja ne vidim razloga zasto si to radio. Da nije bilo kise to stoji, ali kod tebe kukuruz nije izgoreo skoro uopste. Pa ti da dolazis da vidis moj DKC ne bi rec progovorio i tek bi onda shvatio sta je to prava susa.
 
pa dobro, definitivno tip zemljista je presudio u kojoj ce meri biti katastrofa od suse...
peet mi smo relativno blizu vazdusnom linijom, pa opet je kod tebe mnogo gore proslo nego kod mene...4888 mali klipcici i pabirci i jalovih dosta, 5699 malo manje jalovih i malo veci klipovi, 5276 jos manje jalovih i jos veci klipovi za nijansu od 5699, 6089 kao da je rodna godina, klipcine i sve redovno. sve u svemu nigde nije da nema roda i da nema racuna da kombajna prodje, a evidentno je da je susa bila, ako 2,5 meseca ne padne kisa i dnevne temperature, mesec dana nisu bile ispod 37-38-40+ pa valda je to prava susa(gore nemoze biti) pa opet ima roda, bogu hvala, ako ga ima!!!
 
Verovatno kod mene je presudila rana setva, 5-10 April. Oplodnja je bila po najvecim vrucinama. Ali ipak na par mesta je tako izgoreo od korena do vrha i daleko je to od onog sto vidim na Savatovim slikama. Dakle Dragane samo da znas da ima i od onih parcela u nasem ataru gde se ne isplati uci kombajnom. Ranije u temi kukuruz 2012 napisao sam da na najboljim parcelama gde je odradjena odlicna agrotehnika tu je isto odsvirao svoje. I dalje tvrdim da ove god. gde je posejan rano sa odlicnom agrotehnikom sa vise azota mnogo je gore prosao nego kod drugih koji su kasnije posejali i sa manje djubriva.
Nemojte ljudi da me shvatite pogresno, nit sam ljubomoran nit mi je krivo sto kod drugih ima odlicnih kukuruza, nasuprot drago mi je i radujem se time.:ppozdrav:
 
Tačno je to što peet kaže , rano posijani hibridi koji su malo "zagladnjivani" pa dobili kasno prihranu mnogo bolje izgledaju od onih dobro djubrenih koji su naglo izrasli i izvukli svu vlagu do klasanja . A što je još gore imali su veću mrežu korjena (dekalb pogotovo ) u zemlji temperature 40 i više stepeni.
 
Moj je jos u mleku ima 20 redova i 45 zrna visine, nije podgoreo malo me cudi sto je jos u mleku.Izgledao je kao kaktus ali se dobro oporavio bice dobar rod.
 
peet daleo od toga da si ti ljubomoran i zavidan, nego naprotiv bas mi je krivo, kako se odrazila susa kod tebe-vas, po tvoim pisanjima i slikama se vidi da je to katastrofalno...
nije ni kod mene nesto, ali kako je izgledalo do 24.07. nije mi bilo sve jedno, jer je izgledalo da nece biti nista, sad je vec malo drugacije posle one kise, nadam se rodu od 15meteri koi ce da me premosti do sledece zetve...
moji kukuruzi su posejani svi do jednog od 03.04 do 11.04 DKC 90% pa opet ce biti nesto, sa 150kg uree bez osnovnog djubriva, stim sto je na njivama u mom vlasnistvu natoreno stajnjakom 5 god. pa u krug...

ima kod nas par njih sto i sad kukaju, a ulazio sam u njihove njive, nece biti bez roda, neznam sta im to znaci i koji efekat zele postici, e'bemliga
 
5783 na parceli od 6 KJ. Svaka stabljika ima ovakav klip kao ovi na slici. Otvarao sam zaredom tridesetak klipova i nisam nasao nijedan da je bio manji i svi su imali 18 redi zrna.

2mga8ew.jpg


u drugom delu atara sam obilazio jednu drugu parcelu i izbrojao sam 12 jalovih stabljika zaredom
 
Nazad
Vrh