Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

kod nas je dekalb usro motku do kraja,cak se nesto i prica da neki nece platiti seme najesen posto su primetili da je u pitanju nesto sa hibridima a ne sa susom.Ima zadruga zalivni sistem i na istoj parceli dekalb i pionir isti uslovi ali dekalb usro opet motku,neznam sta da kazem.
 
Pratio sam vaše komentare ja sam sejao dkc 5699 (1 setv.jedinicu 75000) i pored ZP505 parcela je 2 ha evo slika
viewer.php
[/URL] [/IMG]
samo da dodam prvih četiri slika dkc 5699 drugih četiri slika zp 505 komentar suvišan ista njiva, sejačica, razmak (22 cm)
 
DKC 6120 prijatno iznenadjen,u fazi formiranja klipa i zrna,svaki koji sam oljustio 20 redi zrna po 40-ak formiranih,nema krezavih ali jos uvek jako,jako mlad...Setva 27-og aprila,najgori je bio ubedljivo i mislio sam kada je u junu podgoreo da nema nista od njega,vratio se iz mrtvih...Nema jalovih,evo neka slika.P.S Ova kisa je za njega "dar od Boga"
2i6oyso.jpg
256fywp.jpg
4kupdv.jpg
lepo podnosi medjusobni razmak,evo slika
2pzh0fc.jpg
2r5wawl.jpg
yz5hu.jpg
 
Pitanje kako postavljate slike ja se izmučih ali nikako da postavim ovako kao na primer član Savato sorry za :off_topic: jbg kad neumem .
 
Ja sam danas obišao nekoliko mojih parcela pod kukuruzom, i sa dekalpom sam se prijatno iznenadio, bez obzira koliko je loše izgledao ove godine i koliko sam ga kudio ipak se izvukao, po meni će dkc 5276 biti ipak najpoli od svih hibrida sejanih na mojim parcelama a i u mom okruženju, inače sejem i Pionir i Singentu.Dkc4590, dkc4888 ,dkc5143, dkc5007 njih imam pomalo ali isto se oporavljaju, neće ni od jednog biti neki veliki rod ali sobzirom na sušu koja je bila kod mene ja sam zadovoljan. Prošle godine sam imao prosek po jutru (lancu) oko 6t a ove će po meni biti oko 3t . Jedino veliko razočarenje je dkc 5783 kojeg imam isto dosta sejano i koji je bio kod mene rekorder u protekle dve godine sada je izneverio i ubedlivo će biti najmanji rod, gde je predusev pšenica još i tuji tamo ali sejan posle suncokreta je katastrofa, i gotovo je sigurno da ga više nećemo sejati bez obzira na rod koji je dao u prošlim godinama ,
 
@ telnett pokušao sam ali mi zbog nečeg neće a u usput mi izpiše: This IP address has been banned for violating our Terms of Use
zbog nečeg neće ...
 
Jedino veliko razočarenje je dkc 5783 kojeg imam isto dosta sejano i koji je bio kod mene rekorder u protekle dve godine sada je izneverio i ubedlivo će biti najmanji rod, gde je predusev pšenica još i tuji tamo ali sejan posle suncokreta je katastrofa, i gotovo je sigurno da ga više nećemo sejati bez obzira na rod koji je dao u prošlim godinama ,

Kod mene je predusev paprika i na jednom delu soja kad sam ga danas video nisam stigao ni da ga slikam(Citat ,,Kad se sad nisam slogiro nikad necu maratonci trce pocasni krug) , desetak jalovih pa jedan cmanjak i tako nanovo na 4 kj.ako bude 5 t. bice dobro

[video=youtube_share;4o55LyUkqM4]http://youtu.be/4o55LyUkqM4[/video]
 
Pitanje kako postavljate slike ja se izmučih ali nikako da postavim ovako kao na primer član Savato sorry za :off_topic: jbg kad neumem .
Kopiraj predposlednji link od slike i samo ga nalepi u poruci.Ne moraš da ideš na napredno.Evo jedna od tvojih slika.


---------- Poruka napisana u 16:23 ---------- Prethodna poruka je at 15:37 ----------

Danas svratio da uzberem koji klip za kuvanje od 5783.Izgleda da je već omatorio,zrno je dosta sitno.Da li će uspeti da se "ugoji", posle 30-setak litara kiše ?
Birani su veći klipovi.





---------- Poruka napisana 30-07-12 u 16:23 ---------- Prethodna poruka je 27-07-12 at 16:23 ----------

Da li ima negde da se kupi seme, dekalb 5276 ?
 
@kiraj
Probaj nazovi Agrouniju (MK) Indjija,mozda im je nesto ostalo,ako nisu vratili na doradu...

Probaj i 5007,4590..za pohvalu su
 
kod mene je samo 6089 pokazao zube, ostali su podjednako losi, 5276 toliko dobar prosle god. sad je isto los kao i ostali...
sta cu sejati dogodine od dekalba nisam siguran, a ni pametan, osim ovog prvog sto sam naveo, ostali mi ne ulivaju poverenje za dalje...
bar kad bi se oglasili ovi gov...i pa da priznaju gresku, bilo bi mi lakse i preponovio bi ovo isto, ovako mislim da su propali a i mi sa njima...
pionir se vraca na scenu ponovo i LG. moram sutra obici agrister nisam isao 3 nedelje...
 
Išao da obiđem neke kukutuze,da vidim koliko mu je ovaj kišni talas pomogao.
5276 ,na ovoj njivi se nadam nekom prinosu od 4-4,5 t/kj,pošto ima oko 70000 klipova na ha





 
Juce bio da obidjem dekalb 5783 i prijatno se iznenadio. . . sejan na 19cm 10-og aprila
eil2cl.jpg
[/IMG]
95o9z4.jpg
[/IMG]
 
Da li mozda imas 4964 na toj zemlji? Jedino me od DKC interesovao taj hibrid, pa me cisto zanima kako se ponasa u razlicitim uslovima, u poredjenju sa ostalim hibridima.
Danas Dekalb 4964 na delu parcele gde je 5783 puko još odavno.







Na drugi kraj parcele nisam stigao pošto mi je automatik "odkazao "

Ovo je 4964 u zakorovljenoj parceli.Na delovima parcele je počeo da pušta klipove prema dole a negde se još drži.







Ako bude imao 50-60 g zrna po klipu ,možda i izvučemo deo troškova.:sta:
 
Znaci ni on nista posebno?

Zelim ti da sa onim gornjim 5276 ostvaris i vise, ali da budem iskren, ne uliva mi onaj klip bas neko poverenja. Osim mozda ako je u nekom guscem sklopu i da je ipak uspeo kompletno da se oplodi, tj da nema jalovih.

Danas sam pogledao komsijin kukuruz. Sve vreme je izgledao bas dobar, a bio je kasniji od mojih iako su sejani istog dana, posto sam primetio da je metlica kasnije izasla, rekao bih oko fao 500. Vidim dosta klipova, uspravni, zelena biljka. Danas pogledam klipove, a ono teski corak, oplodnja nikakva. Mora se dobro pogledati kukuruz ove godine, jer pakovanje opasno vara.
 
Nazad
Vrh