Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Da li neko ima ove godine 5143? Kako izgleda? Pise da je za losije uslove gajenja. Ili neki noviji koji je za losije uslove?
 
Kukali ljudi na Pionir pa ga opet seju, tako se i sad kukaju na DKC, a sejace se i dalje
Potraznja za pioneer-om u N.Beceju je opala samo tako.Kada bi ovi sto drze firme hteli da priznaju koliko su set.jedinica prodali,cudili bi se.
Tako ce se i sa dkc-om desiti.
Dzabe njemu sve,kada ga sad domaci hibridi,makar po boji i izdrzljivosti prema susi siju samo tako.
 
Ljuša gledam i ne mogu da verujem kako taj tvoj kukuruz izgleda.
I ja ne mogu da verujem da na 16 cm. bolje izgleda nego na 18 cm.Ista agrotehnika.
Jedina razlika je predusev.
16 cm-strnjika,18 cm-soja.
@Optimista
Na žalost, imam samo jedno jutro ovakvog kukuruza al' to nije razlog da se ne ide u kaf:ppozdrav:anu.
 
Da li neko ima ove godine 5143? Kako izgleda? Pise da je za losije uslove gajenja. Ili neki noviji koji je za losije uslove?

imam ja 5143 u drzavnoj zemlji. Na jednom kraju gde je tvrda zemlja je perfektan veliki klipovi nije podgoreo uopste, a na drugom kraju gde je breg sprzen je i nije formirao klipove
 
seu24y.jpg

Dekalb, neka sorta od 60? nesecam se koji ali znam da je bio sa poncom kostao me 175e dzak umesto pioniraN43 kojeg sam dobio gratis i nije niko Sifra: govno na mesto govna izvinjavam se na vulgarnim recima ali to je to
nd9cwh.jpg

Da postoji tema:najgori kukuruz u 2012- toj evo ja cu da konkurisem za jodno od prva tri mesta::jako_besan::

---------- Poruka napisana u 15:00 ---------- Prethodna poruka je at 14:54 ----------

ru4mli.jpg
 
Dekalb stvarno usro ove godine, tačno se visi 1 u zadji red koji je DKC a koji je neki drugi hibrid, ljudi su razočarani u 5783 koji su jedva nabavili jer ga nije bilo posle platili po 15000 din. vreća i na kraju nema ni klipova samo je izmetličio, (nije svugde ista situacija, ponegde ima i bolji)
 
Želeo bih samo da podsetim ljude koji kukaju na Dekalb da pogledaju u katalog i tamo će videti šta piše za grupu hibrida u koju spadaju: DKC4626 (FAO 280), DKC5276 (FAO 480), DKC5699 (FAO 520), DKC5783 (FAO 530), DKC6089 (FAO 590) i DKC6120 (FAO 620).

Citiram:
"Želimo da napomenemo,
da hibridi iz ove grupe loše reaguju na nedostatke u
proizvodnji i sušne uslove gajenja, te će u takvim uslovima
proizvodnje doći do redukcije prinosa i da nećete
ostvariti rekordne prinose. Za lošije uslove proizvodnje
predlažemo DKC hibride iz drugih grupa".
 
Price za malu decu,ja imam 4590,koji je navodno jako otporan na susu,malcice peskovitije i visi teren i vec gori,a na bregu i gde je cist pesak je izgoreo odavno.
Za sada je dobar samo oko kuce,tu je crni pesak i nizi teren,ali moj izbor definitivno nece biti sledece godine,kad se samo setim muke i jurnjave da nabavim seme ne pitajuci za cenu,kad ono medjutim....
 
Želeo bih samo da podsetim ljude koji kukaju na Dekalb da pogledaju u katalog i tamo će videti šta piše za grupu hibrida u koju spadaju: DKC4626 (FAO 280), DKC5276 (FAO 480), DKC5699 (FAO 520), DKC5783 (FAO 530), DKC6089 (FAO 590) i DKC6120 (FAO 620).

Citiram:
"Želimo da napomenemo,
da hibridi iz ove grupe loše reaguju na nedostatke u
proizvodnji i sušne uslove gajenja, te će u takvim uslovima
proizvodnje doći do redukcije prinosa i da nećete
ostvariti rekordne prinose.
Za lošije uslove proizvodnje
predlažemo DKC hibride iz drugih grupa".

Mnogi neće ostvariti nikakav prinos...
 
Da li neko ima ove godine 5143? Kako izgleda? Pise da je za losije uslove gajenja. Ili neki noviji koji je za losije uslove?
ava
Imam ja na dve njive, jedna je ravna kao pista i tu je ekstra, zelen ko gora i svaki po dva klipa a negde i tri, a na drugoj njivi koja ima bregove, a inace obe su jesenas djubrene stajnjakom izgoreo do metlice.Ne znam vise sam sta da misli...
 
Dok su aprobatori gledali krastavce ,mene je zanimalo stanje dekalba 5783 ,koji je pored njih.
Ovaj je prošao kao kad se Lala najeo šunke a Švabe zauzele bunar.
Prvi red do krastavaca
P6210081.JPG


Unutra

P6210082.JPG


P6210083.JPG


Klip iznutra i iz prvog reda
P6210086.JPG


Klipčići su toliko pripijeni uz stablo pa izgleda da ih nema ,a ima ih skoro na svakom stablu.Neki su veći neki manji.

P6210090.JPG


P6210091.JPG
 
Ostvarice Dekalb i ove godine rekordne prinose. Doduse rekordno niske, ali rekord je rekord, pa sta ces :)

Danas kod nas dolazi neka ekipa iz Dekalba, valjda da nam objasni sta smo pogresili. Oticicu da vidim sta ce reci pa javljam.
Ali ovde ima ljudi koji su spremni da ih lincuju koliko su ljuti na celu situaciju.
 
ja na jednoj parceli imam pola pionir F38 i pola dekalb5783 tamo nije bio kukuruz 10 god bila je bašta paradajz,paprika lubenice itd i tusam očekivo neki lep prinos a desilo se čudo dekalb izgoreo skroz naskroz i svaka 3-4 ima neki klip dok pionir zelen podgoreo tek 1-2 lista i šta reći marketing je čudo nevideno ma trebalo bi ne samo zaliti se za laz o onome štosu pisali kakvi su im hibridi nego zaključati temu dekalb:sjasi: dogodine mogu ga i dzabe nuditi
 
Nazad
Vrh