Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Kod mene 4670 dosta lošiji od 4351,mada iako je na boljoj zemlji bio mnogo manje padavina imao pa baš nije merodavno.Čovek koji mi je kosio ima o pored 5075 (mislim) ili neki drugi sa 5 bio je nešto bolji rod.Vlaga bila 11,2.
 
Ok proverim kijanje pre setve sve ok, posejem nikne ekstra i onda se u 6-7 listu zablentavi počne da kilavi sa porastom neki se izvuče neki ostane zakžljao. Tako je bilo kod mene i šta raditi kako bilo šta dokazati i koliko živaca i novaca to dokazivanje košta?
 
i ja nisam zadovoljan sa 4943,posejao sam ga na 28 lanaca,vise ga nesejem,nikao je ujednacen,dobro,a do spartanja jedno 30% je zoastajao u porastu,tanji manji,kasnio u klasanju,oplodnji..do kraja tamo su izostali klipovi,ili su bili malecki klipovi skoro bez zrna,,mozda taj deo atara i obisla kisa...promoteri su mi rekli da ce se posle spartanja izvuci,ujednaciti,medju tim u jesen na tim stabiljkama je falio klip,tako da mislim da sam imao 20% manji prinos.a 5068 je opasno dobrar bio dobar u odnosu na ovaj,bar kod mene..
 
Pisao sam i ja u ovoj temi ali da ponovim .4943 ,seme farbano kod njih ,nikao lepo ali onda ga nešto snašlo pa je počeo da se "šara" ,ima slika u ovoj temi .Prijavili dobavljaču semena,izašli iz Dekalba,otvoreno rečeno "ne znamo šta se dešava" (na više mesta).Kada sam ovršio ,javio sam prinos promoteru koji je bio niži na toj parceli od ostalih koje su u tom delu atara za 500-900 kg.Čekamo da čujemo da li su nešto odlučili oko nadoknade štete. :sta:
 
Kod nas su proletos generalno svi kukuruzi kilavili zbog hladnog vremena,a Dkc najvise. Kukuruz 8 listova a visine kao da je 4 lista i zut kao limun.
Pionir 9241 mi je bio ljubicast,cak sam morao da odlozim prskanje da malo dodje sebi.
Jedini kukuruz u ataru koji nije ni jednog trenutka bio zut niti kilav je isti taj pionir 9241 ali kod komsije.
Ja sam mu sve radio,od podrivanja do zetve,jedina razlika je bila sto je kod njega bila upaljena strnjika. Aj sad budi pametan.
 
Kod svih hibrida postoje sortne osobine, uglavnom svi rodni (rekorderi) hibridi imaju i mane dal u vidu stresa na vremenske prilike (suša, hladno...) ili slabije agrotehnike ili kvaliteta zemljišta i time treba da se vodite, gde je dobra zemlja tu seješ rodnije hibride a gde je lošija ili slabija agrotehnika ideš sa hibridima koji podnose bolje te uslove, na sušu možeš uticati jedino ređim sklopom ili zalivanjem.Nemojte se nositi time da određeni hibrid ima potencijal za dobar rod i da je taj hibrid najbolji za vas, to je ostvarivo samo ako se sve kockice slože.Često se desi da neki hibrid sa lošijim osobinama pobije one sa kvalitetnim a to ste videli i u ogledima.Nepostoji kompletan hibrid, svaki ima manu i tako se treba i voditi.

Nadam se da sam uspeo nekako da objasnim što nemora biti tako ali no.
 
Ljudi uvalili su lose seme, 4943. Nema sta da se tu prica. Lagali su nas, svesno. I jos dali lazni demanti. Da smo slozni i ujedinjeni i da je ovo pravna zemlja pa pala i milionska parnica u nasu korist. Kada cujem za sta u americi sve ljudi tuze i kakve ostete se isplacuju nije mi dobro. A ovo je toliko velika prevara a mi ko popisani, i opet nikom nista.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma kakva kazna,vidite da su opet izasli sa pricom kako nema semena. I da se obavezno poruci unapred do 20.12 a pritom se cena ne zna.
 
Čištili magacine😀...posle zaprašili onim praškom i pravac Srbija...posle kad se žališ na kvalitet semena oni ti objašnjavaju sve moguće greške koje se javljaju pri pripremi zemljišta,temperature,rokova setve,itd...samo semenu ništa ne fali😀...takve priče mogu prodati deci predškoskog uzrasta...
 
Kao na primer tokom sušenja a može biti i na njivi propusta sa atipičnim biljkama i u oprašivanju, i tamo ima odgovornih lica koja koja rade te kontrole ali uz dobar ručak i neki evro sve je dobro ali no.
 
Ljudi uvalili su lose seme, 4943. Nema sta da se tu prica. Lagali su nas, svesno. I jos dali lazni demanti. Da smo slozni i ujedinjeni i da je ovo pravna zemlja pa pala i milionska parnica u nasu korist. Kada cujem za sta u americi sve ljudi tuze i kakve ostete se isplacuju nije mi dobro. A ovo je toliko velika prevara a mi ko popisani, i opet nikom nista.

Sent from my S60 using Tapatalk
Malo off ali nema veze. Tužio čovek Redbull da ga je popio i nije dobio krila! Dobio neke ogromne pare od redbull-a...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Sve ovo sto se sad pise pisalo se i posle susne 2012-te, pa posle susne 2015-te, pa opet posle 2017te...slabo pamcenje ne samo za DKC nego i za sve ostale. Slabo oni nas ...
 
Da sve je isto.
Radili sam oglede što zvanične što za sebe , došli smo do zaključka da nam se najviše isplati setva DKC hibrida .Pionir je možda i bolji sa prinosom ali vlaga, visina stabljike ,teško izvršavanje su nas odvratili od njega (kosimo sa Zmaj kombajnom).
Pre mnogo godina je Sindženta zabrljala sa semenom suncukreta (Arena).Sklop katastrofalno loš oko 35-40 000biljaka po ha ali prinos veći od tada čuvenog NS 111.Godinama probamo da nađemo zamenu za Sindžentu ali bez uspeha .
 
Kiraj objasnio. Ja se samo nosim idejom da zakomplikujem sebi zivot jos malo sa poslom i uzmem susaru. Tada bi mogao sejati svasta nesto i gledati samo prinos posle susenja. Tu vec ima jako jako puno kukruza koji mogu da pariraju DKC, cak u konacnici (cena semena/prinos) bi dali bolji efekat. Jedino se plasim tog posla jer u momentu susenja (septembar) ne znam gde pre sa poslom.
 
Nazad
Vrh