Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Sve je to ista banda. Meni kad su uvalili pionir star 6 godina, katastrofa je nikao, kazu to je zato sto si radio zemljisnim herbicidom i nisi ispostovao dozu. Budale.
 
Ma samo sud , pa da vidiš kako mijenjaju ploču . Ono što smo nekad praktikovali protesti i slično to je glupost , bolja je jedna dobra tužba ako ima osnove .
 
Не помаже ту ни суд када су сви корумпирани.Јесу пре пар година мислим негде у Мачви људи посејали неки подваљени кукуруз тужили добављача,а он семенску кућу која је из Србобрана и појео вук магарца ником ништа. Док су људи попасли ту годину као нико.
 
Sve su to lopovi,moracu da probam Kws kasmir vidim da ga hvale

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Dkc i pionir ne izbqcujem dodacu i kws da vidim,ja kazem samo da 4943 mi je bio najlosiji ostali dkc dobri bili

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Obratili su se sa svojim obrazloženjem zašto je klijavost tako loša i opet nije do njih.Postoji snimak pa pronađite i pogledajte.
 
Pa nama je vec normalna stvar da nam se vredja intelegencija u svakom vidu i na svakom koraku bar zadnjih 8 godina.
Ja sam odlicno prosao ove godine sa 4943 ali nista nije cudno da uvale svakih par godina neko sranje pa time pokriju neku losiju prodaju od neke godine.
 
Код нас пре пар год на некој презентацији дкц хибрида почели су да нам причају како треба сејати њихове заштићене хибриде инсектицидом јер у супротном ако то сами радимо фарбамо у мешалици имаћемо слабије и не једнако ницање....То је била увертира да се ували старо семе ко није узео заштићено добио је старудију од семена.
 
Onda ćutite i sejte ponovo.

Svaka partija semena ima svoju deklaraciju gde se vidi ko je proizvođač, kad je proizvedeno seme, dorađivač semena, zaštita, klijavost, energija klijavosti (najbitnija stavka kod semena koju strane kuće ne stavljaju više baš zbog toga što se pakuje svašta), prisustvo bolesti.Sve što je ispod 95% klijavosti a energija (ako je ima) ispod 90% ne uzimam, pre se opredelim za drugi hibrid koji ispunjava neke moje parametre i sortne osobine i normalno klijavost.Kupovina semena unapred je mač sa dve oštrice, tad se uglavnom guraju stara semena (prepakivana koja nemora da znači da su loša, često se desi da staro seme 2god bude bolje od novog ali uz ispitivanje) ali su cenovno možda povoljnija i uzeo si šta si hteo. E sad već kad si kupio to seme onda uzmi par kutija i posej (simulacija setve) od svake partije po 50-100 biljaka i tu ćeš videti pravo stanje semena ili odnesi u PSS službu i neka ga oni ispitaju.Ja sam možda malo i rigorozan (za moje pare neću niko da me zajebava) ali ja nesejem pregusto od 21-24-5 cm razmak FAO 400-600 (zbog sigurnosti proizvidnje, odavno sam prestao da jurim rekorde) ali hoću da ono što sam posejao i nikne i dobijem neki idealan sklop za zadatu gustinu, nemožeš lošu klijavost nikad nadoknaditi gušćim sklopom.

Ja samo malo ukratko onako kako ja to gledam a nemora biti tako ali no.
 
Sale dzabe pises, mene su pre pola godine ismejavali, mozda bas u ovoj temi, kada sam pisao da se klijavost proveri pre setve.
 
Nazad
Vrh