Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

A kako oni znaju koliko ce biti poruceno? S obzirom da su zabrljali verujem da ce im to biti dovoljno za prodaju, a ostace im i viska da uvale 2022. godine.
 
Stalno se realizuje prodaja 95 % i više od proizvodnje a onda uvale staro seme pa uši zvrje. Pa odakle je to neprodato, uveženo prastari. Sve komercijalne fore, al vašarske, navali narode, još malo pa nestalo.
 
Ja bih imao samo jedan komentar za ovu semensku kucu.
Hvala vam ali bezobrazni ste.
Sto se tice vlage dok nije okisalo u Oktibru skoro sve semenske kuce su bile priblizne sa vlagom. Naravno ako su iz iste grupe zrenja i isti dani setve. Ja sam vecinu probao sto su na trzistu i male su razlike u vkagi ako se poseje na vreme.
A sti se tice prinosa tu su u vrhu sa jis par kuca i sa pojedinim hibridima. Ali sti se tice bezobrazlika tipa nece biti semena do proleci i neznamo jos cenu tu su na prvom mestu.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Jel ima negde cenovnik semena DKC za 2021 godinu. Seme se poručuje od oktobra a izgleda da cenovnika još uvek nema. Još uvek se dvoume dali da malo smanje onu visoku cenu od prošle sezone :)
 
Cuo sam da ce biti skuplji za 3 e po vreci u odnosu na 2020. godinu.
Njihova politika glasi, cene iste kao i prošle godine ali nemamo te uvete (hibride, tretmane i sl.,), odnosno kod nas cenovnik je isti ali nema netretiranog semena u prodaji, mozeš samo kupiti tretirano Acceleronom Standard ili Elite, i što je još bolje, doplata za te tretmane je veća negoli prošle godine, tako da kada se pogleda cena semena po vrećici 50tz će biti veća za 7-8 eur-a ove godine,
Napominjem, običnog semena, golog kakovo smo kupovali pre 2-3 godine nema!
 
Ja bih imao samo jedan komentar za ovu semensku kucu.
Hvala vam ali bezobrazni ste.
Sto se tice vlage dok nije okisalo u Oktibru skoro sve semenske kuce su bile priblizne sa vlagom. Naravno ako su iz iste grupe zrenja i isti dani setve. Ja sam vecinu probao sto su na trzistu i male su razlike u vkagi ako se poseje na vreme.
A sti se tice prinosa tu su u vrhu sa jis par kuca i sa pojedinim hibridima. Ali sti se tice bezobrazlika tipa nece biti semena do proleci i neznamo jos cenu tu su na prvom mestu.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Vracas se na basmati
 
Nazad
Vrh