Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Aco nisam samo ja pisao da nisam nešto oduševljen sa 4943,još kolega je ovde pisalo da nije ništa naročito.Možda bolje da si probao 4717,a ja bih da sejem DKC probao 4351.
 
4717 sam prosle a sad da probam 4943 pa sta mu bog da .. kod nas je vreca 23200din ipak si ti jeftinije prosao.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Uzimam u pravoj firmi Đukić Agrar iz Salaša Noćajskog. Za nas iz Noćaja posebna cena, zato što smo dugogodišnji poslovni partneri. On meni prikolice u žetvi, ja njemu svu robu, još bude i pivo na otkupu, nekad hladno, nekad mlako. Kad je hladno popijem dva, a mlakog mogu samo jedno.
Pitanje iz koje je godine seme, možda nešto ostalo iz 2018.g, videćemo kad nikne. :)
Za svaki slučaj ću otići do crkve da zapalim koju sveću.:giggle:
 
Kolega koji izbacuje dkc, ok razumem revolt ali nemoj syngentu nikako. Setices nas se kad udje kombajn.
Ko zeli da eksperimentise LG vredi probati, maisdur ko radi u klipu. Syngenta je losija od Zp/Ns. Zp/ns imaju samo manu vlaga a po prinosu nisu oni losi.
 
Syngentu nemoj ni za zivu glavu. Nasi domaci hibridi su za njih izmislili kukuruz. Generalno Syngenta je ostala dobra samo za povrtare. Hemija sva im vise nije nikakva sto se tice ratarstva.
 
Ja ove godine sejem 4943,5031, 4717 kada je izasao prve godine, jako je bio dobar, ljudi su me zaustavljali i pitali koji je hibrid. Deo DKC hibride sam zamenio za RWA Ulxxe i Urbanix, od ovih hibrida Ulixxa sam imao i bio jako dobar. Bio je posejan pored 5068 od kojeg nista losiji nije bio,ni u prinosu ni u otpustanju vlage. Svi se zalimo na cenu DKC hibrida ,ali ako uporedimo sa Pionir tretiranim hibridima ,kod mene je P 586o rsd+1200 za tretman izadje 7060rsd za SJ od 25000 semena. Ispada da je Pionir skuplji od DKC:unsure:
 
Kod nas pioneer 9911tretiran je 7400 vreca od 25000 biljaka..opet kad pogledas tu su cenovno

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Koji revolt! Evo jedan od naj boljih 4351 ja platio 5900 za 25000 zrna, ne tretiran. I sta je sad tu razlika od pionira? Oni su u rangu ra zato navodim pionir.
 
Izbacujem ga iz razloga što sam popizdeo koliko su podigli cene.Počeo dam ga sejati kada je setvena jedinica bila 120€ a sada je 200€.Ne kažem da ga ubuduće neću sejati ali ove godine neću.Jedan od razloga je i što zemlja na kojoj sada treba da ide kukuruz traži da bude kiše u julu i avgustu da bi se imao dobar prinos,tako da hoću da idem s nekim drugim hibridima.Kada je suša nikakav DKC ne pomaže.Imao sam tu 1500kg kukuruza po hektaru u sušnoj godini.
Kad nema kise u julu avgustu nema tog hibrida koji ce te izvuci.
 
Aco nisam samo ja pisao da nisam nešto oduševljen sa 4943,još kolega je ovde pisalo da nije ništa naročito.Možda bolje da si probao 4717,a ja bih da sejem DKC probao 4351.
Sejao 4717 2016 god i lose mi se pokazao 5031 bio jaci od njega, 4351 prosle godine 5,5t uz to da ga tukao grad 2x pred usev psenica zaorano 3x15 i u setvi u vrsti 80kg ureje posejan na 20cm klipcici kao saka, to kad bih i uzimo opet sve na 18 cm inace nista od njega ...
 
Negde sam pročitao da je DKC 4943 u grupi -flexi hibrida i da pri setvi od recimo 23 cm zna da bude veći klip od onog na 19 cm, a to za mačvansku 3-4 klasu verovatno odgovara.
 
Nazad
Vrh